یک سوال از تیم فنی زبانشناس

هر موقع کلمه‌ای رو که داخل لایتنر قرار میدیم، مثالی که اونحا نشونمون میده، همون جمله‌ایه که اولین بار اون کلمه رو توش دیدیم و همونجا هم وارد لایتنرش کردیم
تا اینجا سوالی نیست

ولی اگه همون کلمه با یک معنای دیگه یه جای دیگه بیاد، چطوری میتونیم جمله جدیدو جایگزین اون قبلی کنیم؟

2 پسندیده

سلام

بعضی از کلمات هستند که چند معنی میدن

حالا دقیق یادم نیست چی بودند ولی من دیدم بعضی کلمات چند معنی میدن و بستگی داره کجا استفاده بشن

4 posts were merged into an existing topic: پیشنهادات در مورد اپلیکیشن زبانشناس

خب آره
ولی سوال من چی شد؟

فک نکنم بشه جایگزین کرد

1 پسندیده

این مورد رو به همکاران گفتیم در بخش پیشنهادات بذارن تا در ادامه بررسی بشه و اگر راهی داره انجام بشه براش

1 پسندیده

A post was merged into an existing topic: پیشنهادات در مورد اپلیکیشن زبانشناس

آره خب مشکل همینه

و اینکه با جایگزین شدن مشکل حل نمیشه

2 پسندیده

من نفهمیدم مشکل چیه :sweat_smile::person_facepalming:t2:

کلا؟
یا اینکه چرا باز هم مشکل حل نمیشه؟

کلا

1 پسندیده

کلمه A دو تا معنای داره؛ الف و ب

شما روز اول در یک متنی این کلمه رو میبینین، درحالیکه معنای الف رو داره و چون بلدش نیستین، میندازینش تو لایتنر
هر چند روز یکبار داریم مرورش میکنین ولی خب هنوز دوره آموزشتون تو لایتنر تموم نشده

روز دهم در یک متنی همون کلمه A رو میبینین، ولی این دفعه در حالیه که معنای ب رو داره
مشکل اینجا پیش میاد که شما معنای ب رو نمیدونین

خب حالا باید چیکار کرد؟
اون کلمه رو حذفش کنیم از لایتنر و دوباره بفرستیمش تو لایتنر؟ نه نمیشه، چون هنوز معنای الف رو کامل یاد نگرفتیم
ولش کنیم؟ نه نمیشه، معنای ب رو نمیدونیم

راه حل خودم اینه که یک گزینه اضافه بشه به زبانشناس که اگه بخوایم مثال معنای جدید رو هم اضافه کنیم، یعنی هر وقت کلمه A تو لایتنر اومد، هم مثال معنای الف بیاد و هم مثال معنای ب.

1 پسندیده

پیشنهاد خوبی بود :clap:t2:

1 پسندیده

ممنونم

1 پسندیده