چه چیزی به شما انگیزه میده برای زبان خوندن؟ 🤔

سخت نیست اینکار؛ احمقانه‌ست!
چون همه فکر می‌کنن زبان خوندن ضروریه ما هم بریم بخونیم:)
من حتی اگه قرار بود بچه‌‌م رو کلاس زبان بفرستم قبلش با چندین‌نفر مشورت می‌کردم که مطمئن باشم در حال تحمیل چیز بیخودی به اون طفل معصوم نیستم!

3 پسندیده

من که متوجه نشدم منظور دکتر شکوری رو
انجام دادنش هم ساده‌ست، انجام ندادنش هم ساده‌ست؟!
این کمک می‌کنه انجامش بدیم؟
همچنان انجام ندادنش ساده‌تره که!! (هرچقدر هم که اون هدف جدید ساده و پیش‌پاافتاده باشه)
پ.ن: الان دوباره پستتون رو خوندم
نوشته بودین این دلیل نادیده‌گرفتن اثر مرکبه
ولی من بیشتر نفهمیدم این بار! چون اگه به این دلیل که ساده‌ست نادیده می‌گیریم، یعنی باید اهداف سخت‌تری بچینیم که نادیده نگیریم
انی‌وی
هیچوقت دلیل محبوبیت این کتاب رو درک نکردم! دلیل پرفروش شدنش رو می‌فهمم اما توقعم این بود که مردم لااقل بعد از خوندنش بفهمن پول و وقتشون رو ریخته‌ن دور!!

1 پسندیده

نه به نظر من واقعا تا یه حدی یادگیری زبان ضروریه مثلا در حد b1 , b2 تو آینده اون بچه میتونه خیلی خیلی تاثیر داشته باشه

1 پسندیده

من وقتی زبان میخونم حس میکنم دیگه ایران نیستم، وارد یه کشور جدیدی شدم. حس اینکه میتونم حرفای مردم اون کشور رو بفهمم بهم انگیزه میده.

کلا منو از اطرافم جدا میکنه میبره یه دنیای دیگه، حس خوبیه.

4 پسندیده

چیزی که من از حرفای دکتر شکوری میفهمم اینکه انجام دادنش ساده اس ولی بی اهمیت و بی تاثیر نیس پس انجام ندادنش که به مراتب ساده تره رو انتخاب نکنین
وقتی ما کاری که انجام میدیم کوچیک و ساده اس (مثلا ده دقیقه زبان خوندن در روز ) به نظر میاد انجام ندادنش هم به جایی بر نمیخوره هر موقع که حوصله نداشتیم و خسته بودیم دیواری کوتاه تر از همین ده دقیقه زبان خوندن پیدا نمیکنیم و میگیم بهتره انجامش ندیم پس به همین سادگی رهاش میکنیم
آره شاید یه راهش این باشه که زمانشو بیشتر کنیم مثلا به جای ده دقیقه ۱ ساعت بخونیم ، سختش کنیم تا تقی به توقی خورد از زبان خوندن نزنیم
ولی اگه زمان نداشتیم که بیشتر وقت بزاریم چی ؟ یا ممکنه بعضی ها مثل من که اول راهشونه و هنوز به زبان خوندن عادت نکردن اگه بخوان یه زمان ۲ ساعته که قبلا جز ساعتای تفریحشون بوده رو حالا صرف زبان کنن خسته بشن و از اونور بوم بیفتن و رهاش کنن
پس اگه بخوایم به زمان های کوچیک اکتفا کنیم و جا نزنیم لازمش اینه که به اهمیت کارهای کوچیکمون آگاه بشیم باید مثال هایی رو بشنویم ، سر گذشت کسانی رو بخونیم که با کارهای هر چند کوچیک و مستمر تونستن به نتایج بزرگ برسن اینجوری میتونیم به طور آگاهانه و خودآگاه انجام دادن رو انتخاب کنیم

4 پسندیده

عالی بود ممنون

3 پسندیده

من متوجهم چی می‌گین ولی دارین بد توضیح می‌دین
این توضیح اتفاقا علیه گفته‌های خودتون عمل می‌کنه

نگفتم راهش اینه
گفتم از توضیح شما این‌طور برمیاد

بذارید یه چیزی رو رک بگم
نه‌تنها دارن هاردی
که تازگی‌ها دکترشکوری هم علیرغم تمام احترامی که واسه‌شون قائلم دارن در راستای اهداف کسانی قرار می‌گیرن که من باهاشون زاویه دارم
به قول یه نفر؛ این‌ حرف‌ها به درد قشر متوسط به بالا می‌خوره
حقایق جامعه با این حرف‌های قشنگ همخونی نداره
من هم تصمیم ندارم تو زمین سرمایه‌داری بازی کنم
فقط خواستم بگم به ورودی‌های مغزتون بیشتر دقت کنین چون نوع توضیحتون نشون می‌ده در حد درک چیزی که قصد داره بگه هم خوب تحلیل نکرده‌ین
(ابزار نوشتار گاهی کمی خشنونت القا می‌کنه؛ من با محبت نوشتم این‌ها رو)

1 پسندیده

اینکه میگین برعلیه گفته های خودم عمل میکنه نشون میده متوجه صحبت های من نشدین به هر حال من ادعایی ندارم در حد درک خودم بهتون پاسخ دادم

منتظرم تحلیل درست شمارو از چیزی که این پادکست میگه بشنوم دوست عزیز شاید منم از اشتباه دربیام چون گفتن اینکه با دکتر شکوری زاویه دارین منو متوجه اشتباهم نمیکنه

2 پسندیده

من اون پادکست رو نشنیده‌م ولی سال‌ها پیش کتاب دارن هاردی رو خونده بودم
تازه من اون زمان اهل مطالعه‌ی این‌جور کتاب‌ها بودم و خب نمی‌خوام بگم به خودِ اون زمانم چه صفتی نسبت می‌دم
ولی در همون حال! بازم متوجه شدم که کتاب چرتیه (یعنی دیگه اهل خوندن این‌طور کتابها هم باشین باز هم دفاع از این کتاب خاص قابل درک نیست واسه‌م)
نقدم هم کلیه
کافیه آسیب‌شناسی روان‌شناسی موفقیت رو دنبال کنین
قانون کثیف جذب در راسش!
اگه یه کم از ریزه‌کاری‌های کاپیتالیسم و مصرف‌گرایی سر دربیارین می‌فهمین این کتاب‌ها چه هدفی رو تعقیب می‌کنن
الان که شکر خدا از اون مرحله هم جلوتر رفته‌یم
یارو بیت‌المالو می‌کشه بالا بعد ادعا می‌کنه شماها فکرتون کوچیکه!
من رویای گرگ بودن ندارم! گرگ وال‌استریت بت کساییه که دارن کم‌کم انسانیت رو از یاد می‌برن
همین مردم عادی رو می‌گما نه سردم‌داراش
متاسفانه در حال حاضر با شمار زیادی از آدم‌ها مواجهیم که گرگ نبودنشون دلیل بر انسانیتشون نیست؛ دستشون نمی‌رسه!
یه‌ معدود نفراتی رو از بین توده‌ی مردمی که چرخ‌دنده‌ی این سیستم شده‌ن می‌کشن بالا که بقیه هم خیال کنن میشه رفت به طبقه‌ی بالاتر
شخصا می‌دونم تو زندگی تک‌تک این آدم‌ها نقطه‌ای وجود داره که با بحران روانی مواجه میشن
چرا؟ چون عادت دارن به فرار از واقعیت و چسبیدن به انرژی و این مزخرفات
دکتر شکوری از من بیشتر کتاب خونده؛ مرد شریف و اهل مطالعه‌ایه؛ اما استادان من که ده برابر ایشون کتاب خوندن هم حرف من رو تصدیق می‌کنن
شما می‌گین اون جمله ایرادی نداشت؟ اوکی اصلا حق با شما
من هم نگفتم اون جمله آسیب‌زننده‌ست صرفا گفتم حرف خاصی نبود
منتها همین‌که به این‌طور توصیه‌ها مایلید جای تذکر داشت
قاطی همین حرف‌های به‌زعم شما درست یه‌چیزایی نطام باورتون رو تغییر میده طوری که حتی متوجه نشید
همون‌طور که دکتر شکوری هم اگه از بیرون تحلیل بشه به نظر میرسه متوجه یه سری از مسائل نیست
همین
دوست دارید ادامه بدید مانعتون نمیشم
نظر شخصیم رو گفتم صرفا
موفق باشید:)

1 پسندیده

من فقط دوباره اینو تاکید کنم که برای دکتر شکوری عزیز احترام زیادی قائلم
من ایشون رو از نزدیک هم ملاقات کرده‌م
واقعا شریف و محترمن
اتفاقا با یکی از دوستان هم یکی-دو روز گذشته راجع به دو تا از پادکست‌های ایشون صحبت کردیم
خواستم بگم این مسائل با هم قاطی نشن
همگی موفق باشید:rose:

3 پسندیده

واااعیییییی جداااااا؟
منمممم خیلی دوص دارم ایشون رو از نزدیک ببینم…جسارتا کجا ایشون رو دیدی؟ :melting_face:

2 پسندیده

قرار مجزا نداشتم باهاشون:joy:
سخنران یه همایشی بودن؛ تو حاشیه‌ی اون نشست باهاشون صحبت مختصری داشتم.
که البته اگه عقل الانمو داشتم هرگز به همچین ایونت مزخرفی نمی‌رفتم!

3 پسندیده

عاممممممم چرااااا؟؟

2 پسندیده

شگفت انگیزه ک دکتر شکوری معدل سال دوازدهمشون 15 بوده اما توی کنکور ریاضی رتبشون 48 شد…الگوی خوبی میتونن برای تک تک ماها باشن…حقیقتا من وقتی ویدیو یا ویس های ایشون رو گوش میدم ی انگیزه ی خاصی میگیرم…!!!درکل هر جا هستن ایشالا موفق تر بشن…و مطمئنم میشن :upside_down_face:

2 پسندیده

چون همون حرف‌هایی رو می‌زدن که یه آدمِ (صفت نمی‌گم باز به کسی برنخوره) یه آدمی مثل آزمندیان می‌زنه
ظاهرا دارن علیه اون‌ها حرف می‌زنن ولی تهش هدف یکسانی رو دنبال می‌کنن
ایشون یه مدت مشاور کنکور بودن (اتفاقا اون همایش هم مرتبط با کنکور بود)
از الانشون خبر ندارم ولی می‌دونم چند سالی تو این حرفه مشغول به کار بودن
و خب نذار دهن من باز شه در مورد کنکور که دیگه قول نمی‌دم مراعات کسی رو بکنم://

2 پسندیده

آره خودشون خیلی کار درستن
یه جاهایی رو دارن اشتباه می‌رن
که باز اگه تبدیل به سلبریتی نمی‌شدن زندگی شخصی خودشون بود
اما وقتی رسانه ملی در اختیار یه‌سری تفکرات خاص قرار می‌گیره دیگه شوخی‌بردار نیست

1 پسندیده

داریم پست اسپم می‌فرستیم سوالی داشتی بیا پرایوت دریا
@darya5671

2 پسندیده

اهان باش

2 پسندیده

هر روز با دیدن قیمت دلار :smiling_face_with_tear:

7 پسندیده

:rofl::rofl:تا صبح حققققققققق:joy::walking_man:

3 پسندیده