زیبوک 1402 📚

مجموعه The selection نوشته ی : Kiera Cass

بعد از جنگ جهانی سوم، ایالات متحده ی آمریکا که تو این دوره به شدت تحت فشار بوده و ی کشور شکست خورده به حساب میاد، وارد ی دوره جدید میشه. سیاستمدارا که نمیخوان تاریخچه ی قبلی کشورشون رو وارد این دوره کنن، اسم کشور رو به الیا تغییر میدن. مردم کشور به ۸ گروه تقسیم میشن، هر کدوم از این گروه ها وظایف خاصی دارن و امتیازاتشون با هم فرق میکنه.

شخصیت اصلی ما ی هنرمند به اسم آمریکاست که ی پنجه و از طبقه ی پایین جامعه حساب میشه. امریکا به عنوان ی کاندید وارد selection میشه که در حقیقت ی نوع رقابت برای به دست آوردن جایگاه ملکه بعدی ایلیاست…

ژانر این کتاب YA Fiction هستش ولی حدود ۸۰ درصدش رومنسه که زیاد به سلیقه ی من نمیخوره ولی خیلی easy to read هستش و اگه تو ریدینگ اسلامپ گیر کردین فکر کنم کتاب خوبی باشه.

به نظرم این کتاب میتونست خیلی بهتر باشه اگه نویسنده انقلابی که شکل میگیره رو بخش بزرگتری از داستان میکرد. چون این انقلاب انگار خیلی بی هدف وارد داستان شده بود. آدم احساس میکرد ی اتفاق بزرگ قراره بیوفته در حالی که نحوه‌ی شیفت قدرت از ی حکمران به ی حکمران دیگه خیلی Convenient به نظر میرسید.

شخصیت امریکا رو خیلی دوست داشتم، خیلی ساده و صادق بود و از باورهاش راحت عقب نمیکشید.

فصل ۴ و ۵ این مجموعه زیاد جالب نیست، به نظرم اصلا نخونید بهتره. فکر کنم از ۱۰ بهش ۷ بدم.

Celeste had been raised to be a specific kind of pretty.

That beauty depended on covering things up, shifting the light, and seeking to be perfect at all times.

But there is a different kind of beauty that comes with humility and honesty, and she was glowing with it now.

Could it be that simple?

Tell one story to one generation and repeat it until it was accepted as fact?

fight, America.

You might not want to fight for the things that most others would fight for, like money or notoriety, but fight all the same. Whatever it is that you want, America, go after it with all that you have in you.

I love you, kitten. So much that I can’t find the words to say it.

I could paint it maybe, but I can’t fit a canvas in this envelope. Even then it would never do you justice.

I love you beyond paint, beyond melodies, beyond words.

And I hope you will always feel that, even when I’m not around to tell you so.

Love, Dad

You’re good, America.

You’d be surprised at how rare that is in this world.

I’m not saying you’re perfect, but you’re kind, and you ache for things to be fair.

You’re good, and I suspect you see things in this world that no one else sees, not even me.

Don’t worry.

The best people all have some kind of scar.

6 پسندیده

سلام.

من هم در حال خوندن کتاب شیر، کمد و جادوگر از مجموعه نارنیا هستم. کتابی که در اوایل یادگیری انگلیسی میخوندم.

در کل این کار خیلی خوبیه که کتابهایی که خوندیم رو پس از مدتی که سطحمون پیشرفت کرد دوباره بخونیم. این کار هم از نظر زبانی و هم از جنبه های دیگه فایده زیادی داره.

@boudicca

راستی شما مجموعه نیروی اهریمنی اش (His Dark Materials) رو خوندید؟ من قصد دارم این کتاب نوستالژیک رو که سال ۹۸ خوندم دوباره بخونم، گفتم به شما هم بگم. کتاب خیلی خیلی قشنگیه و فکر میکنم ازش خوشتون بیاد. :hibiscus: :rose:

8 پسندیده

نه من این کتاب رو نخوندم ولی یادم میاد جلد اول این مجموعه ازش ی انیمیشن ساخته بودن که من خیلی دوستش داشتم:) خیلی ممنون که معرفیش کردین، من اصلا نمیدونستم این کتاب تو زیبوک هست. :rose:

6 پسندیده

خواهش میکنم. امیدوارم از خواندن این مجموعه لذت ببرید. :rose: :hibiscus:

5 پسندیده

سلام :sweat_smile:

من ریتینگ کتابای این مجموعه و ی چندتایی از ریویو هاش رو ی چک کردم و خیلیا گفته بودن که دو جلد آخر قابل مقایسه با ۳ جلد اول نیست و منم کاملا موافقم.

ولی به نظرم شخصیت ایدلین با اینکه متضاد مادرش (امریکا) هستش و من اول کتاب واقعا از این شخصیت نفرت داشتم، میتونه شخصیت جالبی برای بعضیا به نظر برسه.

ایدلین دختریه که فکر میکنه برای اینکه جدی گرفته بشه باید از دیگران فاصله بگیره و احساسات خودش رو نشون نده چون اون هارو نقطه ی ضعف خودش میدونه. از طرفیم ایدلین خودخواه و یکم خودشیفتست و به مرور زمان یاد میگیره که چطور شخصیت خودش رو پرورش بده.

به خاطر همین فکر میکنم که شاید خیلی از دخترای هم نسل من بتونن تا حدی این کاراکتر رو بفهمن و چیزی که من از این دو جلد یاد گرفتم این بود که ی دختر الزاما نیاز نداره مثل ی مرد رفتار کنه و همه چیز رو درباره ی خودش تغییر بده تا جدی گرفته بشه.

Stop holding everyone at bay, Eadlyn.

You can be brave and still be feminine.

You can lead and still love flowers.

Most important, you can be queen and still be a bride.

3 پسندیده

وای خیلی ممنونممم! :pray:

سلام. نفهمیدم منظورتونو :sweat_smile:

@boudicca
تاپیک درخواست بسته بود :walking_man:
من این کتابو دارمش فعلا 3 ساعت پیش بردم ولی خیلیییییی خوبه. :heart_eyes_cat: : میذارمش تو همون جا که my sister’s keeper رو گذاشته بودم.

3 پسندیده

بهم جایزه ام دادن :joy:

4 پسندیده

واییییییی! مرسییی!
انقد خوشحال شدمااا :heart:

a13d6f688ef11d2b50ccf497207e54e9

3 پسندیده

تبریک :smiley: :+1:t4:

3 پسندیده

کتاب بلبل
The Nightingale
اثر کریستین هانا
Kristin Hannah
یک رمان تاریخی، و بسیار مشهور و پرفروش
داستان زندگی دو خواهر بنام وین و ایزابل که در روستایی اطراف پاریس در فرانسه زندگی می کنند.
حوادث داستان در زمان اشغال فرانسه توسط آلمان در جنگ جهانی دوم رخ میده
زاویه دید داستان برخلاف بیشتر داستان ها که حول قهرمانی های مردان هست، از زاویه دید زنان بازمانده و در اشغال ارتش متجاوز بیان میشه
اتفاقات داستان بر اساس واقعیت های جنگ بوده و صرفا داستان پردازی و تخیل نیست. در جنگ وقوع چنین اتفاقاتی معمول بود.
شخصیت پردازی عالی و روند داستان خیلی خوب و منطقی جلو میره
فضای داستان قدری غمگینه
:no_entry:اخطار : وقتی شروع به خواندن کنید احتمالا بسادگی نتونید کتاب رو زمین بذارین.
از این کتاب فیلمی بهمین نام به کارگردانی ملانی لوران در سال ۲۰۱۵ ساخته شد.

5 پسندیده

سلام به همه دوستان
عزیزان یه کتاب جامع درباره تاریخ ایران میخوام
کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه:bouquet::bouquet::bouquet:

4 پسندیده

https://taaghche.com/blog/1399/05/11/کتاب-تاریخ-ایران-باستان/
سلام زینب جان
این لینکویه نگاه بندازید،نمیدونم دقیقاچه کتابی مدنظرتونه،تاریخ ایران قبل ازاسلام یابعدش یاکلی تر.
واضافه کنم که کتاب دوقرن سکوت ازعبداالحسین زرین‌کوب هم عالیه،ایشون کاراهاشون باتحقیق وکاووش وبررسی بسیارنوشته شده.
اینم لینک چندکتاب تاریخی معتبردیگه که دوقرن سکوت هم شاملش میشه.

4 پسندیده

سلام عزیزم
ممنونم
خیلی لطف کردی عزیزم :rose::bouquet:

کلی لیست برام فزستاده شده اما میخوام کتابی باشه که جامع باشه اگرخودتون مطالعه کرده باشیدکه عالیه چون کتاب زیاده اما اینکه کدوم روانتر و به واقعیت نزدیکتر هست

3 پسندیده

این رو هم خیلیها پیشنهاد دادند.
:rose:

3 پسندیده

سلام دوباره زینب عزیزم.
خواهش میکنم.
خب، گرچه ممکنه ما مستقیمامکالمه ای نداشتیم تاحالا،اماباتوجه به نوشته هاتون،میتونم حدس بزنم دنبال چه کتابی هستیدواحتمالاباتوجه به اتفاقات اخیرکشورمون براتون مهمه کشف حقیقت،اگه اینطوره ،بایدبگم قلبهامون خیلی بهم نزدیکه،وقتی آدم دغدغه ی دونستن واقعیتهاروداره تابه چیزیکه دنبالش هست نرسه،دلش آروم نمیشه،چقدراحساسی شد:blush:
کتاب دوقرن سکوت روچندسال قبل خوندم،وسبک نوشتاری نویسنده اشم خیلی دوست دارم،خصوصاکه برای خوشایندارباب قدرت نمی نوشته.
کتاب روزگاران هم ازین نویسنده دررده ی کتابهای معتبرتاریخیه،هردوی اینهاروکاغذیشونودارم.پیشنهادم اینه این دوتاروبخونیدببینیدبه اونچیزاییکه دنبالش هستید،شماروسوق میدهندیانه،بعدسرچ کنیدتوگوگل ویوتیوپ واسه بقیه کتابها.
کتاب تاریخ طبریم شنیدم خوبه،بدون سانسورش البته:blush:
آقابهزادم وقتی پستتونوببینند،کتابهای بیشتری رومعرفی میکنندچون اطلاعاتشون خیلی زیاده ،وآقامصطفی واحتمالادوستان دیگه.
درهرصورت امیدوارم باخوندن این کتابهاباحقایق بیشتری آشنابشید،گرچه ممکنه تلخ باشندامامهم ارزش دانستن حقیقته.
موفق باشیددوست خوبم:rose::rose:
@Behzad.Rayan
@mostafa.76
ممنون میشم نظرتونو درباره تاریخ طبری وکتابهای معتبرتاریخی دیگه اینجاباشتراک بذارید:pray::pray:

5 پسندیده

سلام عزیزم

نمیتونم بگم اتفاقات اخیر تلنگری نبوده به احساسات الانم اما یه متن تو اینستا خوندم که یه عزیزی نوشته بودند و سوالاتی پرسیدند که متاسفانه از ۱۰تاسوال فقط یکی رو تونستم پاسخ بدم و واقعا متاسف شدم که چرا هیچ مطالعه ای درباره تاریخ کشورم نداشتم.
این که ندونی فلان اتفاق مهم کشورت به چه علت بوده و چه نتایجی داشته واقعا تاسف بار هست.

اینم که میگم تاریخ نه برای ۵۰سال اخیر نه منظورم به خیلی قبلتر و حتی پیش از اسلام و…

واقعا ناراحت شدم چرا کسی که ایران زندگی نمیکنه اینقدر اطلاعات راجع به کشورم و مردمم داره اما من به عنوان ایرانی نتونستم دوتا سوال ساده رو جواب بدم.
اینم بگم سوالات اصلا راجع به دین و اسلام و… نبود و این بیشتر آزارم داد.

بازم ممنون عزیزم که وقت گذاشتی جواب دادی :bouquet::kissing_heart:

خیلی کمک هست برام و تصمیم دارم کتابها رو آخراین ماه به ترتیب بخونم.
کتابهایی که زحمت کشیدید گذاشتید رو تو دفترم نوشتم که بخونم.
یه دنیا ممنونم :bouquet::kissing_heart::bouquet::bouquet:

5 پسندیده

خیلی خوشحال میشم این دو عزیز هم راهنمایی کنند.
:bouquet:

حتما عزیزم :bouquet:

3 پسندیده

صبا خانم، ممنونم بابت نظر لطفت :pray:t4: :sunflower:

چشم حتما

زینب خانم
کتاب بی طرفانه وجود نداره، هر کتابی از دید خودش روایت می کنه. فقط به حمله اعراب به ایران نگاه کنید از حکومتی شبیه داعش می خونید تا دیدگاه مثلا مرحوم پورپیرار که اعتقاد داشت قدرت و جمعیت بزرگ ایران صرفا یک بزرگنمایی تاریخی بوده
علاوه بر این تاریخ ایران تاریخی بسیار طولانی و پر از فراز و نشیبه، از پهناوری و گسترگی و قدرت هخامنشیان تا حکومت های محلی کوچک و زندگی ایلات و قبایل که تحت کنترل نسبی حکومت مرگزی زندگی تقریبا مستقلی داشتند.
پیشنهاد من اینه که چند تا کتاب بخونید
از اونجایی که تاریخ یک کشور مستقل از تاریخ بقیه کشورها و جههان نیست شاید بهتر باشه با کتاب “تاریخی کوچک از جهان” شدوع کنید
این کتاب با نام
A Little History of the World
در زبان شناس وجود داره
کتاب های عبدالحسین زرین کوب همگی عالی اند، ایشون نابغه بوده و کتاب های فوق العاده ای نوشته. میگن موقعی که رفته بود خواستگاری، پدر دختر تعجب کرده بود که یک فرد با این سن کم چنین مطالبی نوشته

5 پسندیده

بله کاملا درسته. هرنویسنده عقاید خودشو یه جایی تو کتابش میگنجونه دیگه.
اما خوب به قول شما وقتی چندتا کتاب بخونیم میتونیم اون قسمتهایی که واقعی نیست رو متوجه بشیم.

3 پسندیده

اتفاقا این کتاب رو شروع کردم اما یکم خسته کننده هست برام :face_with_hand_over_mouth: برای همین با سرعت لاک پشتی دارم پیش میرم

ممنونم بابت راهنمایی :bouquet:
فعلا یه لیست نوشتم با توکل بر خدا شروع میکنم

2 پسندیده