زیبوک 1402 📚

کتاب Peter Pan نوشته James Matthew Barrie

من وقتی فیلم پیدا کردن ناکجا آباد رو که در مورد نویسنده این کتاب بود رو دیدم،کنجکاو شدم کتاب peter pan رو بخونم چون من به طرز عحیب غریبی حتی کارتون این کتابم تو بچگیم ندیده بودم. آدیو بوکش رو از تو یوتوب پیدا کردم که حدودا ۶ ساعته و راویش خیلییی خوبه.

داستان از اون حایی شروع میشه که خانم دارلینگ به ی اسم آشنا و Cocky بر میخوره که بد جوری ذهن بچه هاش به خصوص وندی رو پر کرده. این اسم، پیتر پنه، پسری که هیچ وقت بزرگ نمیشه…

من خیلی دوستش داشتم، خیلی شیرین و خنده دار بود.
و به نظرم ایده هایی که تو این کتاب بودن خیلی Original و جالب بودن، مثلا ی جا هست که وندی سایه پیتر رو بهش میدوزه و این دقیقا چیزیه که به چشم ی بچه میتونه ممکن باشه!

اینم فیلمیه که گفتم، خیلی قشنگه، اگه دوست داشتین نگاه کنید. بازیگر جک اسپرو، جانی دپ نقش اصلی رو بازی کرده.

8 پسندیده

آره واقعا با این تلوزیون ما چه جوری ندیدید بودیکا جان:thinking::joy::joy::joy:، خیلی ممنون از معرفی، منم که عاشق کتاب ها و فیلم های دلپذیر :heart_eyes::sweat_smile:، در ضمن بودیکا جان سرگذشت نارنیا رو خوندید اونم مجموعه کتاب قشنگی هست هر داستان هم راوی متفاوتی داره

4 پسندیده

:joy:

نه من هنوز نخوندمش ولی این مجموعه و یدونم مجموعه حوادث ناگوار رو خیلی دوست دارم بخونم.

الان دلم کتاب فانتزی میخواد، ولی همین تابستون سعی میکنم بخونمشون.

5 پسندیده

اینو ندوست :rofl:فیلم اشو به لطف تلویزیون صد باردیدم همش هم حوادث ناگوار :joy::joy::joy:تو ژانر معمایی هم نانسی درو قشنگه البته راوی اش خیلی تند میخونه

4 پسندیده

:joy:
راستش من خودم دو سه دیقه گذری دیدمش، ولی احساس میکنم مجموعه جالبی باشه.

4 پسندیده

دوران بچگی ما تابستونا شبکه پنج حدود ساعت ۱ برنامه ای داشت به نام تماشاخانه که انیمیشن های قشنگی مثل همین پیتر پن و زیبای خفته و داستان اسباب بازی و سیاره گنج رو پخش میکرد. مجریش هم مهرداد رئیسی بود. بادش بخیر. چه دوران خوبی بود.

دوران راهنمایی هم پیتر پن پلی استیشن رو بازی میکردم که اون موقع نتونستم تمومش کنم، ولی دوران دانشگاه تو اندروید نصبش کردم و تمومش کردم. خیلی گیم پلی قشنگی داشت. یادش بخیر.

ممنونم که این خاطرات شیرین دوران کودکی رو دوباره به یادم آوردید. واقعا ممنون. :hibiscus: :hibiscus: :rose: :rose:

4 پسندیده

مجموعه نیروی اهریمنی اش رو نخوندید؟

3 پسندیده

:rose: :rose: :rose:

لینک آدیو بوکش رو نیزازم که اگه خواستین گوش بدین.
https://youtu.be/--0OSohcxrY

چرا این مجموعه رو ی هفتست شروع کردم ولی چون الیور تویست رو هنوز داشتم میخونم زیاد پیش نرفتم.

ولی ی کتابیم دوست دارم باشه که شبیه مه زاد یا مدرسه خوب و بد باشه. جدیدا كتاب Forth wing رو خیلیا معرفی میکنن، که فکر کنم شبیه فیلم eragon باشه، منم خیلی مشتاق شدم ی کتاب بخونم توش اژدها داشته باشه. :joy:

6 پسندیده

کتاب The silent patient نوشته ی Alex Michaelides

السیا برندرسن درست بعد از اینکه ۵ تا گلوله تو سر همسرش خالی میکنه، بی فایده سعی به خودکشی میکنه. السیا نه به جرمش اعتراف میکنه، نه خودش رو بی گناه اعلام میکنه، تنها چیزی که السیا برای گفتن داره ی سکوته بی پایان و نقاشی گنگی که هیچ کسی معنیشون رو نمیفهمه…

این کتاب رو خیلی دوست داشتم، ی سره خوندمش انقدر جذاب بود و آخرای داستان ی پلات تویستی داشت که عمرا کسی بتونه پیش بینیش کنه.

کتاب واقعا خیلی خوب در مورد trauma و اثراتش حرف زده بود و من رو همش یاد کتاب what happened to you مینداخت. هایلایت این کتاب در مورد اهمیت دوران کودکی و سهمی که در ساختن شخصیت فرد و سلامت روانش داره هستش. این که نحوه رفتار ما با بچه ها تو این دوره به شدت مهمه و گاهی اوقات ی حرف بی فکر، ی واکنش بد، عدم توجه و حمایت و پاسخوگویی به نیاز های عاطفی و…طرز دیدگاه اون بچه به دنیا و خودش رو میتونه برای همیشه شکل بده.

Unexpressed emotions will never die.They are buried alive, and will come forth later, in uglier ways.

—SIGMUND FREUD

10 پسندیده

سلام صبحتون بخیر :cherry_blossom:

این کتاب انگیزشیه
راوی هم خود نویسنده است انگار
کلمات تو کتاب خیلی تکرار میشه :ok_hand:

این کتاب هم طولانی نیست راحت پیش میره مثل مدیتیشن گوش کردم

6 پسندیده

سلام
دوستان کسی میدونه متن کتاب مرشد و مارگاریتا با ترجمه ی Michael Karpelson رو کجا میشه پیدا کرد؟

این ترجمه هم ترجمه ی بهتری و هم آدیو بوکش خیلی با کیفیت تر و قشنگ تره ولی متنش پیدا نمیشه تیم زبانشناس نمیتونه ادیو بوکش رو بارگذاری کنه. من خودمم دارم میگردم ولی اگه کسی تونست پیدا کندتش ممنون میشم بهم بگه.:rose:

3 پسندیده

کتاب Fourth Wing نوشته ی Rebecca Yarrows

Fourth Wing cover

این کتاب رو خارج از زبانشناس خوندم.

وایِلت سُرنگیل تمام این سال ها رو صرف آمادگی برای آزمون ورودی یگان کاتبان کرده، ولی ژنرال سرنگیل( مادر وایلت) وایلت رو از ورود به این آزمون منع میکنه و ۶ ماه مونده به آزمون ورودی یگان اژدها سواران، وایلت برای آزمونی که همه از بچگیشون براش آموزش میبینن و هر سال نصف کاندیدای ورودی بهش حتی قبل از باند شدن با اژدهاشون میمیرن، آماده میشه…

A dragon without its rider is a tragedy.
A rider without their dragon is dead.

این کتاب رو دوست داشتم، theme و plot داستان عالی بودن. رُمنس داستان و شخصیتا خوب شروع شدن ولی خوب پیش نرفتن. من به نیمه اول کتاب از ۵، ۴ میدم ولی به نیمه دوم ۲ میدم، چون احساس کردم نویسنده خوب شروع کرد و آدم احساس میکرد که این شخصیتا قراره کمی خاص تر از کاراکترایی باشن که معمولا تو کتابای فانتزی میبینیم ولی پارتای آخر به نظرم به شدت شبیه court of mist and fury سارا جی ماس بود.

این جلد اول از ی مجموعه سه تایی که جلد دومش نوامبر امسال میاد بیرون.

But I will not run.

I wouldn’t be standing here if I’d quit every time something seemed impossible to overcome. I will not die today.

I am the sky and the power of every storm that has ever been. I am infinite.

Hope is a fickle, dangerous thing. It steals your focus and aims it toward the possibilities instead of keeping it where it belongs—on the probabilities.

4 پسندیده

سلام به همه دوستان
سه تا کتاب نارنیا رو خوندم و فعلا ادامه نمیدم تا یکم بگذره
مجموعه جالبی هست و اینکه راوی عالی و داستان ساده و روان هست .

8 پسندیده

سلام به همگی دوستان و عزیزان
دنبال یه کتاب میگردم، در واقع یک مجموعه هفت تایی است
تعریفش رو خیلی شنیدم یا بهتر بگم خونده ام
تو زبان شناس نبود متاسفانه
احیانا کسی میدونه کجا میشه پیداش کرد
In search of lost time
Marcel Proust

ممکنه به نام
Remembrance of Things Past
هم به انگلیسی ترجمه شده باشه
زبان اصلی کتاب فرانسوی بوده

2 پسندیده

آرزو خانم
بعد از مدت ها بالاخره تلگرام بنده هم وصل شد
اما لینکی که فرستاده بودین باز نشد
میشه لطفا علاوه بر این آدرس کانال هایی که تو اونها کتاب میخونید رو بفرستید، متشکرم :pray:t4:
@boudicca
بودیکا جان
فکر کنم تو هم تو تلگرام کتاب میخوندی
لطفا آدرس کانال ها رو بفرست، متشکرم :pray:t4:

1 پسندیده

سلام.

فایل pdf ترجمه انگلیسی کتاب در اینترنت هست، ولی خوندن هفت جلد قطور با فرمت pdf تجربه چندان خوشایندی نیست. چرا ترجمه فارسی کتاب رو تهیه نمی کنید که یکی از بهترین مترجمان ما، زنده یاد مهدی سحابی مستقیم از زبان فرانسوی ترجمه کرده اند؟ من خودم خیلی دوست دارم این رمان، رمان ژان کریستف و چند کتاب دیگه رو بخونم ولی به دلیل قیمت بالا فعلا امکانش نیست. در زیر لینک دیجی کالا و ۳۰ بوک کتاب رو میذارم:

۳۰ بوک

دیجی کالا

4 پسندیده

سلام، تو اپ zilb

5 پسندیده

سلام خوبین؟ لینکش درسته من عوض نکردم لینکو :sweat_smile:
کتاب درجستجوی زمان از دست رفته ام تا جایی گه میدونم اصلش به فرانسه هست و اگه بخواین انگلیسیشو بخونین بازم ترجمه میشه و به جاش میتونین همون ترجمه فرسیشو بخونین
اینجا صوتی فارسیش هست اگه که کتابو میخواین:
https://t.me/In_Search_of_Lost_Time_persian

درمورد تلگرامم والا الان اکثر کانالا بخاطر کپی رایت بسته شدن
فقط یه کانال هست که من دارم و هنوز فعاله که مال یکی از دوستای گودریدز من به نام مائدست
لینکش اینه :
https://t.me/maedes_books

ولی ورای از اینا اگه یکم با تورنت کار کردین و آشنا هستین میتونین تقریبا همه‌ی کتاب صوتی هایی که میخواین رو از تورنت بگیرین
البته تو کشورای دیگه اگه زندگی میکنین اینکارو اصلا نکنین چون جریمه میشین:slightly_smiling_face: ولی اینجا بخاطر تحریما و این داستانا اوکیه فقط ممکنه چند روزی طول بکشه که کتابو کامل بگیرین
از اینجا میتونین بگیرین:

مائده هم تو کانالش توضیح داده.

5 پسندیده

آره قیمتشون بالاست:sweat_smile:آخربن بار فک کنم کل مجموعه یک و ۷۰۰ بود:sweat_smile:از کتابخونه ام ولی میتونین بگیرین
تهران که داشت
شهرای دیگم ممکنه تو کتابخونه مرکزیشون داشته باشن.

2 پسندیده

آقای کشاورز یه کتاب دیگه معرفی کرده
@YoKambiz
این کتاب قبلا تو یکی از گپ های زیبوک معرفی شده بود
اینجا هم لینکش رو میذارم
جالب اینجاست که کتاب هایی که آقای کشاورز معرفی می کنه بیشتر انگیزشی هستن گویا، اتفاقا الان دارم کتاب تسلط نوشته رابرت گرین که ایشون معرفی کرده بود رو میخونم.

1 پسندیده