چگونه فیلسوف شدم

به زیبایی بیندیش، نه برای انگیزش، که در جهت تعالی. زیبایی به هر جا آرامش می آورد، چه دست ساز انسان و چه طبیعی.

پاول ویلسون

هیچ کس نمی تواند به تنهایی از زیبایی ای که درک می کند لذت ببرد.

جبران خلیل جبران

درک صحیح فلسفه نیازمند مطالعه و تأمل طولانی ست؛ و فقط افرادی که علاوه بر میزان هوش لازم از وقت کافی هم برخوردارند موقعیت این را دارند که به پیگیری آن فلسفه‌ها، ولو یکی از آنها، بپردازند. چنین افرادی در اقلیت‌اند و احتمالا در اقلیت می‌مانند. بنابراین حتی اگر برای انسان ممکن بود که به فلسفه‌ای دست پیدا کند که فلسفه‌ی حقیقی - و لذا شایسته‌ی جایگزینی مذهب - باشد، باز نه دهم انسانها باید آنرا بر اساس اعتماد و باور می‌پذیرفتند و از این رو آن فلسفه برای آنها ایمانی می‌بود که بر اساس گفته‌ی شخص دیگری آن را پذیرفته‌اند.
کتاب فلسفه‌ی شوپنهاور - نوشته‌ی برایان مگی - ترجمه‌ی ولی‌یاری

مردم از من می پرسند چه زمان قصد بازنشستگی دارم. من به آنها می گویم هم اکنون هم بازنشسته هستم. من آن چیزی را که سرگرم انجامش هستم کار نمی دانم.

نورمن برودسکی

مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان انداختند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیایی است؟

ویکتور هوگو

اگر تو ثروتمند باشی، سرما یک نوع تفریح می شود تا پالتو پوست بخری، خودت را گرم کنی و به اسکی بروی… اگر فقیر باشی برعکس، سرما بدبختی می شود و آن وقت یاد می گیری که حتی از زیبایی یک منظره زیر برف متنفر باشی. کودک من! تساوی فقط در آن جایی که تو هستی وجود دارد مثل آزادی. ما تنها توی رَحِم مادر برابر هستیم.

اوریانا فالاچی

آدمی را آزمودن به کردار باید کرد نه به گفتار؛ چه بیشتر مردم، زشت کردار و نیکو گفتارند.

فیثاغورث

کامپیوتر همان انسان توسعه یافته است:هوشمند، اما بدون اخلاق.

جان ازبورن

عادت کنید که به دیگران کمک کنید، خواهید دید که نمی توانید از این کار دست بکشید.

جان ماکسول