چند ساعت در روز زبان میخونید؟ و چه ساعاتی از روز؟

سلام دوستان
اگر امکانش هست به این سوال جواب دهید. متشکرم از شما

3 پسندیده

سلام و وقت بخیر خدمت شما
نمیتونم بگم چند ساعت در روز، چون بستگی به حجم کارهای اون روز و حوصله خوندن داره، تنها چیزی که خیلی برام مهمه و رعایت میکنم اینه که میانگین هفتگی از یه حد مشخص پایین تر نیاد.
در مورد خوندن زبان و کارهای خودم ،اگر ابتدای روز که فرصت تمرکز دارم و بقیه در خواب ناز تشریف دارند کارهام انجام دادم که هیچ، اگر انجام ندادم در طول روز نابود میشم تا بخوام انجامشون بدم.

4 پسندیده

من دو بخش میخونم سطحی (صرفا کمک می‌کنه ذهنم درگیر زبان بمونه) تایم های پرت مثل مترو زمان های انتظار و…
عمیق شب ها میخونم و در نهایت تمرکزی که میتونم و طبق برنامه (خیلی پیش میاد که شرایطش پیش نیاد:sweat_smile:)

3 پسندیده

سلام
منم صبح ها زود بیدار میشم وقتی بچه خوابه و کسی خونه نیست تمرکز بالایی دارم و دو ساعت وقت بر زبان میزارم.
بعدظهر هم تیکه تیکه تا شب سعی میکنم دو ساعت برای خوندن تو زبانشناس وقت بزارم.
گاهی ک شرایطش نیست یا خونه نیستم یا خیلی حالم بد باشه سعی میکنم۱ساعت رو بر زبان وقت بزارم.
البته من دنبال پر کردن این تایم نیستم چیزی ک برنامه ریزیم از من میگیره اینجوری.
مثلا اگه اون میزان از گسترده خوانی ک هرروز انجام میدم زمان کمتری ببره خوشحال هم میشم
فقط میخوام طبق برنامه پیش برم و برنامه منم ک زمان بر:joy:.

4 پسندیده

البته شرایطی پیش اومده ک فقط۱۰دقیقه روش وقت گذاشتم.ولی خیلی کم.
چون در بدترین شرایط روحی(ک سال۱۴۰۱ کم هم نداشتم و پر از اتفاقات بد بود برام) هم سعی کردم ک بخونم
چون باعث میشد حس بدم بیشتر نشه و تمرکزم از ناراحتیم دور بشه.

4 پسندیده

سلام، وقت بخیر من توی برنامه ام ساعت هایی رو انتخاب کردم که بیشتر اوقات یادگیریم بالاست مثلا ساعت هایی از شب ولی ساعت اش متغیره بنظرم اگر میخوای شروع کنی از کم شروع کن و کم کم به زمان ات اضافه کن و زمانی رو انتخاب کن که یادگیری آن بالا باشه حالا برای بعضی ها روز یا بعضی ها شب راحت ترن در کل برنامه مطالعه و یادگیری به خودت بستگی داره و اینکه میتونه لذت بخش هم بشه مثلا با موسیقی یا فیلم یا مستند یا کتاب های صوتی یا مصاحبه افراد موفق و سخنرانی های تد
موفق باشید:rose:

2 پسندیده