شما در چه زمینه ای به دیگران حسادت دارید یا غبطه میخوردید؟

اميدوارم نگید من حسادت ندارم

1 پسندیده

من به کسایی که از خودم لاغرترن غبطه می خورم :roll_eyes:
غبطه یعنی تو دلت بخواد تو هم اون چیز رو داشته باشی
ولی حسادت یعنی وقتی بخوای کسی اون چیز رو نداشته باشه

3 پسندیده

To the ones who are computer geniuses and hackers

1 پسندیده

اینکه میگم حرف خودم نیست یه جا خوندم.
میگفت به کسایی که هدف دارن و میدونن چی از زندگی میخوان حسودیم میشه.
اونقدر حرف قشنگی بود که سالهاست تو ذهنمه و یه تلنگره برای اینکه از روزمرگی و بی هدفی بیرونم بکشه.

3 پسندیده

عالی بود:joy::joy::joy:اومدم بنویسم به اونایی که یک هدف دارن و راه هدف هم‌براشون باز شده و حسابی تو مسیر افتادن غبطه میخورم.
بعد دیدم این گزینه که شما گفتید خیلی اصلی تره و در ناخوداگاهم بدجوری قفل شده :grin::grin::grin: و شدیدددد حسودیم میشه:grin::grin: غبطه نه هااا! کاملا حسودیم میشه:grin:

2 پسندیده

اصلا چنین چیزی امکان نداره. تا جایی که آقای دکتر آذرخش مکری یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه تهران پیشنهاد تاسیس کلینیک حسادت درمانی داده است.
چرا که این یک‌امر رفتاری ناخودآگاه است که در تمامی انسان ها در طیف های متفاوت و در شرایط متفاوت بروز میکند .
خطرناکیش نسبت به سایر امور رفتاری این‌است که افراد حتی ممکن است به اعتیادهای جنسی و یا امور شرم اور رفتاری به لحاظ اجتماعی اعتراف کنند ولی بسیار نادر به وجود چنین امری در شرایط خاص! اعتراف میکنند.
این یک جنبه رفتاری است که در شرایط بسیار بسیار خاص در افراد بروز عینی پیدا میکند و به همین‌دلیل اکثریت خود را فرد حسودی نمی دانند. ولی باعث بروز بسیاری از افسردگی ها و حتی جرائم میشود.

2 پسندیده

حالا جدا از همه اینها، حسودی کردن یا نکردن ما چه گره ای رو باز میکنه؟ :smile:

1 پسندیده

حسادت کردن یکی از سوگیری های شناختیه که شناختش بسیار بسیار بسیار گره گشا در شرایط خاص‌زندگی فرد است.‌ منشا بسیاری از آسیب های اجتماعی و بسیاری از بیماری های مرتبط با اعصاب است.
حسادت کردن گره ای باز نمیکنه ولی شناخت فرایندش؛ مارو نجات میده و به ما نشون میده هیچ انسانی از آن‌در شرایط خاص در امان نیست و به هیچ عنوان امری خودآگاه نیست!
برعکس چیزی که در تفکر سنتی مطرح میشد حسادت نکن! علوم جدید نشون میدن این امر خودآگاه نیست.

2 پسندیده

ممنون از اطلاعات ات عزیزم ولی منظورم اینه براش تو یک اپ اموزش زبان تاپیک زدن چه معنایی داره؟

1 پسندیده

از اون لحاظ:grin:
:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: راستش برای منم این سوال گاهی با تاپیک های مشابه پیش اومده

1 پسندیده

میگم این متن اتو به انگلیسی بگو حداقل یه چیزی یاد بگیریم :joy:

2 پسندیده

متشکرم از دوستانی که پاسخ دادند.
سپاس از بیان اطلاعاتتون @elinax1

بله حق با شماست. از شما و دیگر اعضا و @aFsaneh_boroumand بابت این تاپیک نامرتبط پوزش میطلبم.

2 پسندیده

براتون بهترین هارو آرزو دارم:rose: