چرا برای ازدواج با شخصی از with استفاده نشده؟

چرا بعد از she marries her housband s friend چرا with به کار نبرده مثل فارسی ازدواج با

این تاپیک مربوط به داستان «شاهزاده هملت» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «داستان‌های بچگانه»، فصل «بسته ی اول»

2 پسندیده

دقیقا یکی از عوامل اشتباهات ما در زبان های دیگه ترجمه کردن اونه
مسلما قرار نیست که ساختارها و غیره در دو زبان مثل هم باشه
پیشنهاد می کنم انگلیسی رو همونجوری که هست یاد بگیرید و موقع یاد گرفتن اون، فارسی رو کنار بذارین

4 پسندیده

@Behzad.Rayan
من با این شیوه پاسخ گویی چندان‌ موافق نیستم و اینو بارها از سوی دوستان زیادی برای پاسخ به افراد مبتدی دیدم.
این یک‌امر کاملا ناخودآگاهه .

سوال واضحه:
چرا در ازدواج کردن با یک شخص
with
نیامده .

پاسخ کاملتر واضح تره:
به خاطر اینکه در زبان انگلیسی برای ازدواج‌ از ساختارهای ثابت و یا با حرف اضافه
to
استفاده میشود.

مثلا:

چه چیزی در این پاسخ حذف شد؟ شاخ و برگ‌اضافی به ذهن مبتدی( تطبیق با ترجمه فارسی نده!)
( این امر کاملا ناخودآگاه است، )

به همین دلیل است که هیچ کس به صورت خودآگاه اینکارو نمیکنه و اگه توجه کرده باشید هر چقدر فرد به سطح بالاتری میره این امر به صورت ناخودآگاه در اون شکل میگیره که دیگه نیازی به تطبیق نداره و ساختارها در ذهنش تثبیت میشه.‌
فقط کافیه چند مورد مشابه و ساختار اصلی در پاسخ وجود داشته باشد

این جمله که فارسی ترجمه نکن یا تطبیق نده. جز تشویش ذهن یک‌مبتدی به خاطر یک امر کاملا ناخودآگاه هیچ فایده ای نداره.‌

3 پسندیده

موافقم
جواب شما درست بود :+1:t4:

3 پسندیده

ممنونم که همیشه صبورانه و مهربانانه گفتگو میکنید:rose:

2 پسندیده

این جوری هم به نظر من میرسه برای توضیح دادن. شما فکر کنید به معنی marry ازدواج کردن .چقدر این فرایند طول میکشه و شامل چه کارهایی هست اول یک نفر رو میبینی خواستگاری میری جواب اکی میگیری محضر میری نقطه ای که امضا رو زد عمل محقق شده یعنی شما با کسی ازدواج میکنی این واضح و مبرهن است یعنی مفهوم با کسی درش هست اگر روز اول که میخاستیم فارسی یاد بگیریم بهمون گفته بودن او ازدواج کرد دختر عموش . او ازدواج کرد یک پیرمرد . اگه از اول اینو بهمون گفته بودن این سوال پیش نمی اومد یا فرضا بحث کردن مفهومش متضمن یک درباره ی هست he discussed the poverty یک موضوع هست و یک فعل و کاری که میخاد رو اون موضوع انجام بشه (بحث کردن) اگه از اول شنیده بودیم او بحث کرد سیاست . به عمل که توجه کنی میبینی یک جهت بیشتر نداره که بخاد ابهامی بوجود بیاد