انگلیسی قدرت

نمی دونم شما چقدر به انگلیسی گوش دادن عادت دارید … ولی بنده وقتی یه فایل صوتی انگلیسی پخش می شه یا در حال مطالعه دروس زبان شناس هستم، اینقدر برام انگلیسی از زبان فارسی، مهمتر و جذابتر هست که شش دانگ حواس دارم که هیچ … هیچ دانگ هم قرض می کنم و تمام حواسم به فهم شنیداری مطلب انگلیسی است … مطمئن باشید اگر هدفتون براتون اهمیت کافی داشته باشه، هیچ چیزی مانع حواس پرتی شما نمی شه. فقط یه چیزی اینکه دقیقاً نگفتید چرا حواستون پرت می شه؟ علت حواس پرتی شما چیه؟ تا علت رو پیدا نکنید که نمی شه معلول یا همون حواس پرتی رو از بین برد.

4 پسندیده

اگر دارم به لیسنینگ تافل گوش کنم قطعا سعی می کنم با نت برداری یا تمرکز بیشتر گوش کنم
اما وقتی پشت فرمون به رادیو فارسی گوش می کنم پرش ذهنی ام به مراتب کمتر از پرش ذهنی ام وقتی به رادیو انگلیسی گوش می کنم.
دقیق هم نمی فهمم کی حواسم پرت می شه
رویای من اینه که حین کاری مثل رانندگی انگلیسی رو گوش کنم با هوشیاری بالا

3 پسندیده

خیلی از دانش آموز ها و دانشجو ها مشکل شما رو دارند. ولی خوب خود شما هم باید تو رفع مشکلتون به خودتون کمک کنید. اول ببینید چه چیزهایی، ریشه حواس پرتی ناخودآگاه شما رو تشکیل می ده. بعدش چیز دیگه ای می تونه به شما انگیزه بده … حد اقل به من که خیلی انگیزه داده … به نتیجه کار فکر کنید. مثلاً به خودتون بگید اگر من هر روز یک ساعت مداوم، بتونم به انگلیسی گوش بدم، اون هم با تمرکز بالا، بعد از دو الی سه ماه، چه نتایجی عایدم می شه؟

4 پسندیده

تنها راه حل فعلی ام استفاده از تکنیک سایه و بلند تکرار کردن جملات گوینده هست که با سرعت گوینده های رادیو فاکس نیوز خیلی جالب در نمی آد

4 پسندیده

ممنونم از راهنمایی تون سعی می کنم این ریشه رو کشف کنم اگرچه خیلی راحت نیست چون انگار مغز یک حالت نیمه هوشیار و خلسه گونه پیدا می کنه
در مورد هدف هم چشم حتما یادآوری می کنم به خودم
پرش ذهنی و واگرایی افکارم اذیتم می کنه البته با شرایط کار و زندگی خیلی هم نمی شه توقع داشت.

3 پسندیده

خوب تو زبان شناس می تونید سرعت دروس رو تنظیم کنید و به سرعت دلخواه خودتون در بیاورید. راستش من دفعه اول که انگلیسی قدرت رو گوش دادم می خواستم بال در بیارم … اینقدر که از صحبت های طرف انگیزه گرفته بودم … چیزهایی بود که خودم قبلاً خونده بودم و بهش ایمان داشتم. همین ریتم و تاکید گوینده، چقدر به آدم انگیزه می ده. واقعاً در نوع خودش عجیبه.

4 پسندیده

خوب همه ما درگیر کار و زندگی هستیم … ولی خوب برای من زبان انگلیسی همیشه تو زندگیم، اولویت اول بوده و انگیزه خیلی بالایی برای یادگیری اون دارم. باید هم انگیزه بالایی داشته باشم. مگه غیر از اینه که زبان انگلیسی، زبان بین المللی و زبان علمی دنیاست؟ الان بنده تو سایت LinkedIn مگه با مخاطبان، فارسی صحبت می کنم؟ اصلاً اونها فارسی متوجه نمی شوند. اون موقع که می تونم به انگلیسی باهاشون به تبادل اطلاعات بپردازم، واقعاً تمام خستگیم تو یادگیری از تنم درمی ره و انگیزم هی بیشتر می شه.

4 پسندیده

بله دوره های انگلیسی بدون تلاش این خصوصیت رو دارن من دوره vip رو بیشتر کار کردم و ترکیب کردن مباحث انگیزشی و روحیه بخشی بیشتری رو مدرس محبوب دوره با موضوع تلفیق کرده
در مورد سرعت هم معمولا توی انگلیسی بدون تلاش اغلب سرعت گفتاری پائین تر از حالت عادی هست و من برعکس گفته شما سرعت رو زیادتر می کنم حدود ۱.۳’
برای اثبات این موضوع این دوره رو با دوره مکالمات تجاری ای جی مقایسه کنین اونجا هم البته سرعتش از حد نرمال کمتره

3 پسندیده

البته هر درسی رو که بار اول گوش می کنید، دست به سرعت نزنید. چون باید لغاتی که نمی دونیم رو هایلایت کنیم. بعد که این لغات رو یاد گرفتیم، حالا از این به بعد سرعت رو بالاتر ببرید.

4 پسندیده

ممنونم از شما خانم دکتر ولایتی حتما مد نظر قرار می دم
با عذرخواهی از سایر دوستان
قصد نداشتم موضوع تاپیک منحرف بشه از این بابت عذر می خوام

4 پسندیده

نه … خوب بحث عدم انگیزه و حواس پرتی، مشکل خیلی از دوستان هست.

4 پسندیده

سلام مشکل منم همینه اصولا من چون وسواس فکری دارم سعی می کنم با گوش دادن به مطالب انگلیسی مخصوصا درس انگلیسی قدرت تمرکزم را روی این چیزا بزارم ولی بعد از یه ساعت به خودم میام می بینم که همه فقط انگلیسی شنیدم و گوش نکردم و تو این مدت تمام تو هپروت بودم البته یادگیری زبان هم خیلی برام اهمیت داره و یکی از اهداف قدرت مند من در زندگیه ولی نمی تونم مثل شما شش دونگ حواسم را جمع کنم به عنوان یه استاد پیشنهاد دیگری هم دارید ؟

5 پسندیده

سلام دوست عزیز
اول از همه این رو بگم که این چیزهایی که شما گفتید اصلاً نشانه های وسواس فکری یا وسواس جبری نیست. چون کسی که وسواس داره، بشدت سعی می کنه تو زمینه مورد هدفش عالی باشه و در اون زمینه کمال گرایی بیش از حد داره. پس این کمال گرایی، فرد رو به توجه، تمرکز و تلاش بیشتر می کشونه، نه بی تمرکزی.
البته خود من حد تا حدی کمال گرا هستم و در زمینه هایی که برام ارزش داره، بشدت تلاش می کنم.
کاری که خود من برای تمرکز بیشتر انجام می دم اینه که سعی می کنم تو مکان های خلوت، بیشتر شب ها یا با هندزفری به درس های زبانشناس و کلاً به انگلیسی گوش بدم.
ولی خوب اینقدر که انگلیسی جذبم می کنه، فارسی جذبم نمی کنه. مثلاً وسط کلی مکالمات فارسی، یکی بیاد انگلیسی صحبت کنه، من سریع حواسم به اون جلب می شه.

5 پسندیده

وقت بخیر
منظور ای جی بالا پایین پریدن نیست
منظورش اینه که بدن تو جنب و‌جوش باشه، ثابت نباشه و در حرکت باشه
اینکار باعث میشه ذهن شما کاملا اگاه و بیدار باشه
من‌همیشه در‌حال کار و حرکت ای جی گوش میدم
نفس عمیق قبل از گوش دادن و لبخند حین گوش دادن هم فاکتورهای خیلی مهمی هستن.

5 پسندیده

اکثرمواقع زمان استراحت ،ولی زمانی ک آشپزی میکنم یا پیاده روی میکنم هم گوش میدم

2 پسندیده