تردید حین انتخاب گویش

سلام
تا حالا شده دو دل شید بین گویش آمریکایی، بریتانیایی یا استرالیایی کدوم رو انتخاب کنید؟ من؟ آره، یه مدتیه بدجوری دو دل شدم. تا حالا رو امریکن کار کردم ولی جدیداً به بریتیش علاقه مند شدم. از یه طرف لحجه ی امریکن م رو دوس دارم از یه طرف دیگه هم دلم می خواد بریتیش رو بفهمم. خوشحال میشم نظرتون رو باهام به اشتراک بذارید.

5 پسندیده

من هم این مشکل رو دارم.بعد از مدت‌ها تصمیم گرفتم زبان انگلیسی یاد بگیرم ولی باز سر این دوراهی درجا میزنم

2 پسندیده

سلام رهاجان
منم گرچه شروع یادگیریم باامریکن بوده،اما بریتیشم خیلی دوست دارم،یجورایی انگارلهجه ی شیکی هست.:blush:
گاهی که باکاربرای lingbe که ازکشورای مختلف هستند مکالمه دارم ولهجه اشون بریتیشه،خیلی خوشم میاداز نوع صحبت کردنشون،مدتیم یه پارتنری داشتم لهجه ی بریتیش غلیظی داشت و بعضی کلماتي که بکارمیبردرومتوجه نمیشدم وازش میخواستم دوباره تکرارکنه،امانمیتونم بگم تردیدداشتم کدوموانتخاب کنم.یعنی هنوزجراتشوندارم بخوام رواین لهجه کارکنم،اماشایدیه روزی امتحانش کردم.

بنظرم دیدن اون ویدئو بتونه کمکتون کنه واسه تصمیم‌گیری بهتر.حداقل امیدوارم.(البته اگه ندیدینش تاحالا).
شما که امریکن روخیلی خوب صحبت میکنید،میتونیدخیلی زودبه بریتیشم مسلط بشیدوباهردولهجه صحبت کنید.
موفق باشیددوست خوبم:blush::slightly_smiling_face:

3 پسندیده

مرسی خیلی دیدن اون ویدئو کمک کننده بود. با دیدنش فهمیدم که بهتره فعلاً سراغ بریتیش نرم. باید رو امریکن تسلط کامل پیدا کنم بعد برم سراغ بریتیش.

2 پسندیده

لهجه‌ی بریتیش به حدی جذاب،شیرین و گوش‌نواز هست که به طور ناخودآگاه اکثریت زبان‌آموزا بعد از مدتی گرایش شدیدی به سمت یادگیری این لهجه پیدا میکنن
به شخصه حتی از فکر اینکه روزی بتونم بریتیش رو بی‌نقص صحبت کنم هم پر از لذت و سرخوشی میشم

البته لهجه امریکن هم جذابیت و خصوصیات خاص خودش رو داره و همین طرز شیک،روان و سریع حرف زدن توی این لهجه باعث میشه پس زدنش تقریبا غیر ممکن باشه

بنظرم بهترین راه،که اغلب زبان آموزای حرفه‌ای هم در پیشش میگیرن،اینه که آموزش اصلی و محوریمون امریکن باشه و به یه سطح قابل قبول که رسیدیم و مشکلات ابتدایی تلفظ کاملا رفع شدن،در کنار ادامه آموزش امریکن،بریتیش هم به آرومی یاد گرفته بشه
طوری که زبان‌آموز نه تنها دچار سردرگمی،اضطراب و واهمه از سختی کار نشه،بلکه از یادگیری هر دو لهجه نهایت لذت رو ببره

از نظر من بهترین زمان برای شروع یادگیری لهجه دوم از اواسط سطح B2 هست(کاری که خودم دارم انجام میدم و خب باید وقت برای زبان خوندن زیاد باشه)

اگه هم شخص وقت آزاد چندانی نداره،از اواخر سطح c1 به بعد که تسلط روی دایره لغات و اسپیکینگ بیشتر‌ هست،بهتره

به هر حال امیدوارم هر راهی رو که پیش می‌گیرید
مسیر زبان‌آموزیتون با لذت و آرامش طی بشه و در نهایت هردو لهجه رو به شیوایی و شیرینی تمام صحبت کنید

3 پسندیده

مچکرم که نظرتون رو باهام به اشتراک گذاشتین. :rose:

1 پسندیده

سلام،
بنظر من بریتیش اصیل تر و باکلاس تره و حتی شاید جذاب تر…
البته شاید نظر عامه ی مردم هم همین باشه…
البته هر کسی نمی‌تونه بریتیش رو شیوا و صحیح اجرا کنه…
از اونجایی که شما سطح خیلی خوبی تو زمینه ی زبان انگلیسی دارین، مشکل خاصی پیدا نخواهید کرد…
البته یه سری یه ویسی ازتون دیدم کتاب شازده کوچولو بود فک کنم، امریکن رو خیلی خوب ادا می‌کنید… بنظرم لهجه بریتیش تون چیزه جالبی از آب در خواهد اومد…:melting_face:

من خودم اگه تایم داشتم حتما میرفتم سمتش…( البته خیلی خوب باید بتونی تفکیک شون کنی و قاطی نکنی)

پ.ن بریتیش و امریکن فقط تو نحوه تلفظ کلمات تفاوت ندارن و تو زمینه لغات و گرامر هم تفاوت های جزئی دارن…)

در کل احساس من به این دو ,امریکن رو به روان و ساده بودنشه و مدرن تر بودنش… بریتیش رو به اصیل بودن و تحصیل کرده بودن طرف (وقتی کسی رو ببینم بریتیش صحبت میکنه همچین احساسی میکنم :sweat_smile:) همینطور بریتیش سلطنتی تره (طبق گوگل)

2 پسندیده