درجا زدن در یادگیری

سلام دوستان
من حدود شیش سالی هست که دارم زبان میخونم حدودا سه چهار هزار کلمه هم بلند هستم ولی متاسفانه اونقدری تسلط ندارم که موقع صحبت کردن به ذهنم بیان و فقد موقع دیدن و شنیدن هست که متوجه معنی میشم
طبق این مدت زمانی که من گذاشتم برای یادگیری زبان متوجه شدم که خیلی وقته دارم درجا میزنم و پیشرفتی نمیکنم و اصلا نمیدونم که با چه برنامه ای پیش برم تا بلکه پیشرفت کنم
به لطف زبانشناس مهارت شنیداریم رشد خوبی داشته ولی همچنان در باقی مهارتها به اندازه فردیم که نهایتا یه ساله زبان خونده:///
ممنون میشم اگه راهنمایی‌ای دارید بگید یا از تجربه‌ی یادگیری زبان خودتون بگید

2 پسندیده

شما باید از دوره انگلیسی قدرت شروع کنید
AJ مطمعنا بهتون کمک میکنه تا بتونین در اسپیکینگ از روی ویلچر بلند شین .
لینکی که میزارم ، روش استفاده از برنامرو گفته ، ولی اگه حوصله خوندن ندارین ، خود AJ طرز استفاده از دورش توضیح میده
دوره انگلیسی قدرت
Power English
لینک روش استفادش

این مقاله هم در مورد درجا زدن یادگیری گفته شده لطفاً مطالعه کنید

2 پسندیده

سلام رفیق.
میگن واسه یادگیری هر زبانی باید لغت بلد بود خب شما هم بلدی ولی یه نکته تا اون لغت رو به جمله تبدیل نکنی تا اون جمله رو به زبون نیاری قطعا نمیشه مسلط بشی من حس شما رو قبلا تجربه کردم.همونطور که مهارت شنیداری تون رو با گوش کردن بهبود دادید مهارت گفتاری رو هم با تکرار داستانها قوی کنید و حتی اگه میخواین لغات رو تو جمله بهتر و بیشتر درک کنید از استراتژی پنج زبانشناس یعنی تکرار یا گفتن داستانها بدون نگاه به متن بهره بگیرید اگه داستانی طولانیه میتونید اول هر پاراگراف رو بنویسید اینطوری میتونید کل داستان رو با اطلاعات و ذهن خودتون بگید و تازه اونجاست که متوجه کاربرد بهتر لغات میشید
من خودم قبل از اینکه این روش رو دنبال کنم تو مرحله که الان شما هستید فقط گوش میکردم تا اینکه تصمیم گرفتم بیشتر از گوش کردن بخونم از روی متن داستانها اوایل خیلی سخت بود طوری که فکم درد میگرفت بعد به مرحله ای رسیدم که مث هلو میخوندم و به این نتیجه رسیدم که باید استراتژی پنجم زبانشناس رو حتما دنبال کنم الان سه ماهی میشه درگیر این مرحله ام ولی خیلی خیلی احساس خوبی دارم از اینکه تالفظم رو به پیشرفته درک مطلب و کاربرد لغات برام واضح تره شده

5 پسندیده

عزیز باید با یه استاد که اسپکینگ عالی داره یا هر کسی که عالی صحبت میکنه شروع به صحبت کردن کنی تا دقیقا مشکل یا مشکل هات رو بهت بگه دلایل مختلفه شاید خودتم واقف بهش نیستی شاید زبانی و غیر زبانی باشه

2 پسندیده