وقتی استیو کافمن فارسی صحبت میکنه!

سلام به دوستان زبانشناس.

استیو کافمن در ویدیو زیر که حدود یکسال پیش در کانال یوتیوبش بارگذاری کرده، مکالمه ای به زبان فارسی داره. واقعا چقدر حس خوبیه که یک خارجی داره زبان تو رو یاد میگیره. :heart_eyes:

برای دوستانی که با استیو کافمن اشنا نیستن بگم که ایشون ۷۸ سالشه و از چهل سالگی یادگیری زبانهای مختلف رو شروع کرده و تا الان به بیست زبان زنده دنیا صحبت میکنه و چند سالی هم هست که یادگیری زبان عربی و فارسی رو شروع کرده. کانال یوتیوب او بیش از ۸۰۰ هزار دنبال کننده داره و واقعا امید به زندگی رو در آدم افزایش میده! استیو کافمن در واقع مصداق بارز ضرب المثل “ز گهواره تا گور دانش بجوی” هست! من تو بعضی از کامنتها دیدم که خیلیا نوشتن که دوست دارن پدربزرگشون مثل استیو کافمن باشه یا خودشون تو اون سن مثل استیو کافمن باشن.
تأکید استیو کافمن بر یادگیری طبیعی زبان با خواندن و گوش دادن و درنهایت صحبت کردن زبان جدیده. او اپ LingQ رو برای کمک به زبان آموزان در سراسر دنیا ساخته. استیو کافمن در حال حاضر در کانادا زندگی میکنه.

ویدیوی صحبت کردن استیو کافمن به زبان فارسی:

لینک کانال یوتیوب استیو کافمن

20 پسندیده

لینک مرتبط:

5 پسندیده

درودبرشما آقامصطفی
مرسی ازاشتراک این ویدئو.
راستش من قبل ازاستفاده ازاپ lingbe هرگز فکرنمیکردم ،مردمی ازسراسردنیاعلاقه مندودرحال یادگیری زبان فارسی باشندومیتونم بگم که باافرادی ازاکثرکشورهای دنیابرخوردوصحبت داشتم توهمون اپلیکیشن که درحال یادگیری زبان شیرین :heart_eyes:فارسی بودندوهستند.
ازایالتهای مختلف آمریکا،آلمان،انگلستان،استرالیا بگیرتاعراق،اندونزی،هندوپاکستان ومصروغیره.
همبن الانم سه تاازدوستانم توlingbe (مصری،هندی وبرزیلی)زبان آموزفارسی هستندوواقعاتجربه ی خیلی جالب وهیجان انگیزیه کمک کردن بهشون.

4 پسندیده

خواهش میکنم صبا خانم. :rose:

بله واقعا حس خوبیه. من خیلی ناراحتم که دولینگو زبان فارسی رو (احتمالا به دلایل سیاسی) پوشش نمیده.

3 پسندیده

سلام

گوینده شخصیت آرتور مورگان رو یادت نره

چون ما ایرانی ها ، وقتی رد دد ردمپشن ۲ اومد ، خیلی ازش استقبال کردیم ‌، اینم واکنش نشون داد

4 پسندیده

باحال بود. ممنون :ok_hand:

1 پسندیده

خواهش میکنم آقا مصطفی :grin:

1 پسندیده

متأسفانه .
یبارتواپ مایکت یه هموطنی نوشته بودتاحالاچندینبارا(از۱۰سال پیش)ایمیل زده به دولینگوواسه علت عدم پشتیانی زبان فارسی،ولی تاحالاهیچ جوابی ندادن،وواقعاهم عجیبه یه اپی بااین گسترده استفاده وداشتن بیشترین تعدادزبان آموزازسراسردنیا،واونطورکه خودشون ادعا دارند،همه ی زبانهای درحال فراموشی جهان رودارندساپورت میکنندویادمیدهند،حتی اونهاییکه تعدادخیلی محدودی درحال حاضر بهش تکلم میکنند،اونوقت زبان فارسی که میلیونها نفرتوایران وافغانستان و…باهاش صحبت میکنندروبه دلایل :thinking::pleading_face:ساپورت نمی کنند.
واقعاجای بسی تاسف،خصوصااگه دلایلشون سیاسی باشه،نمیتونم نگم،شرم براون دسته از سیاستمداران که ووجودشون باعث بدبختی وبیچارگی وعدم پیشرفت مردم جهان هست.

5 پسندیده

خدا عمرت بده استیو جون ؛ منو امیدوارتر کردی مادر
:smile::smiley:

4 پسندیده

موافقم

همه زبان هارو پشتیبانی می‌کنه

به جز خودمون یعنی پارسی

خیلی بده

برا همین زبانشناس رو درست کردن

3 پسندیده

طرف به چندین زبان دنیا مسلطه!

کی‌ میتونه به چندین زبان های دنیا مسلط باشه؟

1 پسندیده

البته تازه شروع کرده

هم عربی ، هم پارسی

2 پسندیده

چقدر باحال بود
:joy:تاالان فکر میکردم فقط منم که وقتی یه خارجی فارسی حرف میزنه ذوق زده میشم:sweat_smile:

5 پسندیده