پیشرفت یادگیری

سلام… بعد از یک سال و سه ماه. تداوم. گوش دادن به دروس و خواندن متن و تمرین مکالمه… کمکم شروع کردم به حرف زدن. فکرش و نمیکردم… تو این مدت بتونم.صحبت کنم…خوب متوجه دروس میشم… و صحبت میکنم…

این تاپیک مربوط به درس «درسنامه اصلی» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «برنامه‌ی VIP آقای ای جی هوگ»، فصل «با چرا شروع کنید»

10 پسندیده

سلام رضایی خیلی خوشحالم که تونستید به هدفتون برسید :heart_eyes::rose:
تو اوج موفقیت ببینمتون :heart_eyes:

4 پسندیده

سلام بعد یک سال و سه ماه:disappointed_relieved:
اونوقت من ی ماهه کلاس خصوصی شرکت کردم
همش میگم تا چهار ماه دیگه باید فول شم :neutral_face:
و تدریس کنم واس بچه ها
کلاس ک شرکت کردم گفتن بعد شش ماه مدرک تدریس میدن البته باتوجه ب سطح…
الان من گاهی وقتا خیلی ناامید میشم
ازتون میخوام بهم بگین شماهم دچار این ناامید و استرس میشدین؟
چن ساعت درروز مطالعه میکردین
ممنون میشم راهنمایی کنید و از تجربتون برام بگین باتشکر :pray::pray::pray::blossom::blossom::blossom::blossom::blossom::blossom:

3 پسندیده

سلام شما دوره TTC شرکت کردین درسته؟

سلام بله… میشه بگین چ فرقی داره و باید سطح چقد باشه؟

1 پسندیده

نگران نباشید
من نزدیک ۸ سال کلاس رفتم ولی نتیجه دلخواهمو نگرفتم الان تازه دارم با روش اصولی به چیزی که میخوام میرسم
یکم زمان میبره درست میشه

2 پسندیده

اون روش اصولی چیه؟؟

من اینجوری کار میکنم که هر جمله رو که گوش میدم بار ها و بار ها تکرار میکنم تا بره توی ضمیر ناخودآگاهم اینجوری یواش یواش میتونید بدون اینکه فکر کنید حرف بزنید
تکنیک سایه هم در کل خوبه توی همین سایت مقاله اش هست

5 پسندیده

تشکر… موفق باشید،

1 پسندیده

چی چه فرقی داره؟
دوره تی تی سی صرفا برای معلمی هست نه آموزش زبان!
شما باید به سطح خوبی از زبان رسیده باشید و بعد به فکر آموزش دادن باشید.
یعنی اول باید به سطح خوبی برسید و از خودتون مطمئن باشید و بعد وارد دوره TTC بشید.

منم میتونم از همین الان برم این دوره و برای آموزش آماده هستم چون تجربشو داشتم ولی اقدام نکردم برای این دوره چونکه فکر میکنم هنوز به اون حد از تسلطه نرسیدم
پس ترجیح دادم منابعم که کامل تموم شد و کامل از خودم مطمئن شدم که هیچ سوتی ای نمیدم و هر سوالی ازم پرسیده بشه رو میتونم جواب بدم، اونموقع هست که میخوام مدرک TTC رو هم بگیرم.

و اینکه میشه بپرسم هزینه ای پرداخت کردین چقدر بود و اینکه کدوم شهر هستین؟

2 پسندیده

سلام… شاید کمی باورش سخت باشه. من بعضی روزها 7ساعت زبان میحونم… در واقع من با زبان انگلیسی زندگی میکنم… صبح به محض بیدار شدن… صبحانه من گوش دادن به زبان انگلیسی است… الانه حود ساعت 12 شبه فکر کنم… من تو رختخواب دارم. تمرین مکالمه میکنم… شاید این بیشتر برگرده به آرزوهایی که در دوران جوانی داشتم… وبهشون نرسیدم. به خاطر بعضی مسائل. الان 50 سالمه. نه شغلم و کارم به زبان مربوطه… نه قصد خارج کشور دارم. ونه میخوام گلاس زبان بزارم یا مدرک بگیرم…40سالگی دیپلم گرفتم… 45 سالگی. میرفتم کلاس سیم کشی برق ساختمان مدرک گرفتم… بعدش… یکسال تاسیسات خوندم. و مدرک گرفتم… والان هم… دلم میخواد تا زنده هستم هرچی میتونم انگلیسی یاد بگیرم… به خدا اگه شرایط د عمری باشه… دو سال دیگه. یک زبان خارجی دوم هم شروع میکنم… باید با خواستهات زندگی کنی مهم نیست تو چه سن و شرایطی هستی… این شده شعار من… تا میتونید تو ذهنتون جمله سازی کنید…لغت حفظ نکنید… گرامر کمتر… فقط. خواندن متن و گوش دادن و تکرار جملات… خیلی مهمه…زیر دوساعت. زبان خوندن کمک چندانی نمیکنه… حداقل سه ساعت خوبه…

27 پسندیده

موفق باشید… تبریک ب این همه عزت نفس و تلاش:blossom::blossom::blossom::blossom::blossom::blossom:

2 پسندیده

پیامتون رو که خوندم یاد استیو کافمن افتادم
ماشالله به این ارادتون و اینکه مثل بقیه غر نمیزنین و گذر زمان رو توجیه تنبلی ها و … نمیکنید و با پشتکار قوی دنبال رویا و اهداف و علاقتونید. انسان های مثل شما خیلی خیلی کم و انگشت شمارن واقعا دمتون گرم.

9 پسندیده

اخ اخ نمی دونید این سن چه محرک قوی برای اهدافه منم از سن ۳۶ سالگی به بعد تازه تلاش برای اهدافم و شروع کردم انگار بدونی دیگه تایم کمی داری یا همه تنبلی هات و کردی میوفتی رو دور تند تلاش و پشتکار من در طی دوسال با تلاش مستمر مدرک مربی گری نقاشی و اسکیت و گرفتم،هم زبان ترکی یاد گرفتم چیزهایی که شاید قبلا ها تو سن کمتر حال انجام دادنش و نداشتم در صورتی که وقت بیشتری داشتم و هزینه ها کمتر بود ولی الان با جون دل انجامش میدم وکیف میکنم هیچ وقت برای هیچ چیزی دیر نیست

12 پسندیده

سلام دوست عزیز ناامیدی قسمتی از یادگیری هستش، من بارها تو مسیر یادگیری زبان ناامید شدم، حتی بعضی وقتا خودمو سرزنش میکردم که چرا انقدر تو یادگیری کندم ولی با همه‌ی این احساسات و افکار منفی دارم میجنگم و تو بدترین شرایط ذهنمو آماده میکنم تا ادامه بدم و این استمرار و سماجت در یادگیری خیلی کمکم کرده و دارم نتیجشو میبینم، یچیز دیگه که باید بهتون بگم اینکه هیچوقت خودتونو با دیگران مقایسه نکنید چون ممکنه استرس بگیرید یا فکر کنید به اندازه کافی خوب نیستید و بیخیال رویاهاتون بشید‌‌‌. در آخر اینم بگم یادگیری یک زبان جدید واقعا زمانبر هست باید تلاش کنید و به خودتون زمان بدید تا نتیجشو به طور واضح ببینید وگرنه با یک ترم و دو ترم پیشرفت ملموسی نمی‌کنيد.

2 پسندیده

سپاس… بله الحق ک همینطوره

ما ایرانیها…همینیم…
منم 50 سالمه شروع کردم…

3 پسندیده

موفق باشی :pray: