قدیمی های زبانشناس

سلام ، من از وقتی که شروع کرده بودم، بعد از ۱۰ روز تصمیم گرفتم ، از هر پیام زنجیره اسکرین شات بگیرم ، هر روز ، و هرروز . و اینم شد نتیجه اش .

اگه قدیمی هستی ، لطفا اسکرین شات زنجیره ات رو بزار اینجا ، از تجربه ات هم یه خلاصه بگو ، موفق باشی .

19 پسندیده

آقا یوسف اینطوری هم قبوله داداش؟
من از نوروز سال ۹۷ از اپ زبانشناس استفاده میکنم. در زیر نموداری از روند استفاده ام از زبانشناس رو در این پنج سال مشاهده می کنید. واقعا چقدر زود گذشت…

فک کنم رکورد پراکنده خوانی باید به نام من زده بشه. :muscle:
مصطفی، رکورددار نمودار آبگوشتی. :joy:

(البته در دفاع از خودم اینم بگم که برنامه زبان من محدود به اپ زبانشناس نبوده و خارج از زبانشناس هم مطالعه داشته و دارم.)

14 پسندیده

سلام به دوستان خوبم
من فکر میکنم مهمترین مساله،خوندن وادامه دادنیه که همراه باپیشرفت باشه،هرچند کم.حالا برخیها ممکنه حفظ زنجیره مشوق محکمی براشون باشه،برخیهاهم چندان تاثیری توروند یادگیری وپیشرفتشون ممکنه نداشته باشه.
بدترین شکل این موضوع این هست که حاشیه و متن جاشون عوض بشه،یعنی خوندن مستمر فدای حفظ زنجیره بهرقیمتی ولوتقلبیش(مثلا پلی کردن درسی وخوابیدن،تلویزیون دیدن ویاکارای دیگه باشه)،خلاصه که بایدببینیم روش خاصمون تو روند پیشرفت کدومه،شخصا زنجیره برام محرک نظمه،امانه بهرقیمتی،کمااینکه مدت طولانی اهمیتی برام نداشت حفظش،اما سعی میکردم کلارابطه ام بازبان قطع نشه،درواقع وقتی زنجیره وارنمیخوندم،روحیه ی زبان خوندن قوی ایی نداشتم،وگرنه کاری نداشت پلی کردن درسی ودنبال کارای دیگه رفتن.
بهترین روش تلاش برای یادگیری هدفمند وبانتیجه ومستمره،حالا ماآدمیم وگاهاواقعا نمیتونیم روندوحفظ کنیم،چون گرچه زبان پیوندمحکمی بازندگیمون داره،اما همه ی زندگی،زبان نیست.
امیدوارم دوستان علاقه مندزنجیره،متوجه منظورم شده باشند،خودم ازآخرین زنجیره ام که یکساله،حس خوبی دارم،چون هیچ تقلبی توش نبوده،حتی ازنجات دهنده ام استفاده نکردم،چون وقتی حسشونداشتم بخونم،گوش کردن ۱۰دقیقه مشکل حادی نبود.
آرزوی موفقیت وپیشرفت همه ی دوستان عزیز :rose::rose:

پ.ن.اشاره به تقلب،شخص بخصوصی مدنظرم نبوده،گاهی نوشته های دوستان تالاروکه خوندم،بعضی‌ها خودشون عنوان کردندکه میخواستندبهرقیمتی شده زنجیره اشون حفظ بشه.لطفاشخصی برداشت نشه.:blush:

خب من هردو رو باشتراک گذاشتم
هم حفظ زنجیره وقتی که باتوجه به شرایطم امکانش بود.
ووقتیکه نمیتونستم.

12 پسندیده

تجربه شیرینی بوده برام زبانشناس.
از همون روز اول که تقریبا 10 ماه پیش بود تا همین الان. کلی پیشرفت واقعی و کارساز و به‌دور از عصبی بودن و حس ناکافی بودن
بچه‌های تالارم که نگم
فضای قشنگی ساخته شده و دوس دارم پیشرفتای بیشتر این اپ رو ببینم تو آینده‌ی نزدیک.
در کل اردیبهشت و خرداد ماهای سختی بودن برام،
و بعد دو سه هفته ادامه دادن فقط زنجیره تصمیم گرفتم خودمو گول نزنم و به مشکلاتم بپردازم

یه سری کلمات و اطلاعات ارزشمند انگلیسی از ذهنم رفتن…
++این نظر خودمه ولی تا الان اینطوری بوده برام. فراموشی بخشی از تثبیت بیشتر حافظه‌ست. هربار که فراموش می‌کنیم و بعدش به‌یاد میاریم قوی‌تر میشه!
در واقع ما فراموش نمی‌کنیم بلکه به یه گوشه از ذهن ناخودآگاه فرستاده میشه و این تقابل ما واسه استفاده دوباره و به یاد آوردن به مغز می‌قبولونه که دیگه بسه مرد :‌) بده کلماتم رو برم(مغز کارشو بلده دیگه!)

ولی یادگیری عمیقی که داشتم کمکم کرد 70 درصد اطلاعاتم رو حتی بعد 2 ماه ارتباط نداشتن با انگلیسی حفظ کنم و بلاخره به روند پیشرفتم برگردم.
تشکور فراوان

12 پسندیده

کاملا درسته. :ok_hand:

استیو کافمن هم که زبانشناس مشهوریه همین دیدگاه رو داره.

In order to learn effectively, we must forget. Fogetting is completely natural and is part of the process.

7 پسندیده

خب پس منبع علیم داره:orangutan:
مرسی از شما و آقای کافمن کار درست

7 پسندیده

آفرین :clap:t2::clap:t2::clap:t2::clap:t2::clap:t2::clap:t2:

4 پسندیده

واقعا آفرین بهت :clap:t2::clap:t2::clap:t2:

4 پسندیده

چه جالب من فقط از یک فصلی ویکسالگی زنجیره م اسکرین گرفتم

4 پسندیده

خیلی ممنونم آقایوسف
آفرین به پشتکاروخلاقیتهای شما:clap::clap::clap: