تفاوت valley و Canyon چیست ؟؟

تفاوتشون چیه؟؟

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
در زبان انگلیسی، کلمات “valley” و “canyon” هر دو به معنای “دره” هستند، اما تفاوت‌هایی بین آنها وجود دارد.

کلمه‌ی Valley به معنای “دره‌ای با شیب ملایم” است که معمولاً توسط رودخانه‌ها یا رودخانه‌ها ایجاد می‌شود. دره‌ها معمولاً دارای لبه‌های شیب‌دار و کف مسطح هستند. به عنوان مثال، می‌توان گفت:

  • “The valley of the Nile River is home to many ancient civilizations.” (دره رود نیل زیستگاه بسیاری از تمدن‌های باستانی است.)
  • “The valley of the Indus River is a major agricultural region.” (دره رود سند یک منطقه کشاورزی مهم است.)

کلمه‌ی Canyon به معنای “دره‌ای با شیب تند” است که معمولاً توسط رودخانه‌ها یا رودخانه‌ها در طول زمان ایجاد می‌شود. دره‌ها معمولاً دارای لبه‌های شیب‌دار و کف باریک هستند. به عنوان مثال، می‌توان گفت:

  • “The Grand Canyon is one of the most popular tourist destinations in the world.” (گراند کانیون یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جهان است.)
  • “The Colorado River has carved the Grand Canyon over millions of years.” (رود کلرادو طی میلیون‌ها سال گراند کانیون را تراشیده است.)

در اینجا چند تفاوت دیگر بین “valley” و “canyon” آورده شده است:

کلمه‌ی * “Valley” معمولاً دارای لبه‌های شیب‌دار و کف مسطح است، در حالی که “canyon” معمولاً دارای لبه‌های شیب‌دار و کف باریک است.
کلمه‌ی * “Valley” معمولاً توسط رودخانه‌ها یا رودخانه‌ها ایجاد می‌شود، در حالی که “canyon” معمولاً توسط رودخانه‌های پرآب یا جریان‌های یخچالی ایجاد می‌شود.
کلمه‌ی * “Valley” معمولاً دارای پوشش گیاهی متراکم است، در حالی که “canyon” معمولاً دارای پوشش گیاهی کمتری است.

البته، این تفاوت‌ها همیشه دقیق نیستند و ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، برخی از دره‌ها می‌توانند بسیار عمیق و باریک باشند، در حالی که برخی از دره‌ها می‌توانند دارای پوشش گیاهی کمتری باشند.

2 پسندیده

چرا در معنی فارسی canyon نوشته شده دره باریک و تنگ ولی در دیکشنری انگلیسی نوشته شده یک دره بزرگ

در واقع، هر دو تعریف درست هستند. یک canyon می تواند هم باریک و هم بزرگ باشد. با این حال، در اکثر موارد، canyon ها باریک و عمیق هستند.

در دیکشنری انگلیسی، کلمه “canyon” به معنای “دره بزرگ” است. این تعریف به این دلیل است که canyon ها معمولاً بزرگ تر از سایر انواع دره ها هستند. با این حال، این تعریف به این معنا نیست که همه canyon ها بزرگ هستند.

در دیکشنری فارسی، کلمه “canyon” به معنای “دره باریک و تنگ” است. این تعریف به این دلیل است که canyon ها معمولاً دیواره های پرشیبی دارند که باعث می شود آنها باریک و تنگ به نظر برسند. با این حال، این تعریف به این معنا نیست که همه canyon ها باریک هستند.
اگر به عکس زیر نگاه کنید می‌بینید که canyonها میتوانندانواع مختلفی داشته باشند.

1 پسندیده

بی نهایت سپاسگزارم دوست عزیزم :heart_eyes::rose:

1 پسندیده