امان از این طرز نگرش اشتباه!

در پایان از شما صمیمانه تشکر می کنم که پادکست من را گوش کردید و مشتاقانه امیدوارم که شما همچنان پیگیر مطالب دیگر من نیز باشید.

دوستدار شما

علی میرکمالی

چهارشنبه

نوزدهم مهرماه یکهزار و چهارصد و دو

1402/7/19
:o::o::o:

8 پسندیده

سلام.
خیلی مفید و کاربردی بود و این عالیه که تجربه‌های کوچیکتون رو هرچند که کوچیک باشن، در اختیار بقیه قرار می‌دید و قطعا می‌تونه این فایل صوتیِ چند دقیقه‌ای، برای کسی که طرز فکرش رو عوض کرده و توی دامی نیفتاده، حداقل در چنین مواردهای کوچیکی، میلیون‌ها تومن ارزش داشته باشه.

5 پسندیده

بی نهایت سپاس از اینکه تجربیات و نظریاتتان رو در اختیار دیگران قرار میدهید.
جدا از اینکه دو موضوع جدا از هم در این فایل گنجانده شده بود ذکر دو مورد بسیار مهم است:

قسمت کلاهبرداری دوم ارتباطی با بخش اول نداشت. چرا که ما از واژه کلاهبرداری زمانی استفاده میکنیم که طرف دوم متحمل خسارت شده باشد( مادی؛ معنوی)
چرا این‌را مطرح کردم ؟
به این دلیل که شما دریافت یارانه و یا سهام عدالت از سوی افراد را نوعی اشتباه نگرش در باب کندن از دولت به وابسته لجبازی و یا مخالفت با آن دانستید.

دوست بزرگوار ذهن انسان ها بسیار بسیار متنوع است ولی به جرات میتوان گفت که تقریبا ذهن اکثریت برای بقا تصمیم گیری میکند !
یعنی درسته که ممکنه شما تصور کنید که عده ای در مخالفت با دولت سهام عدالت یا یارانه را دریافت میکنند ( برای کندن) یا دریافت نمیکنند خود خواسته ( به هر دلیلی) اما دلیل یکسان است ! بقا

فکر نمیکنم لازم باشد کلمه بقا رو توضیح بدهم. شاید از نظر شما دریافت ۵۰۰ یا ۶۰۰ برای بقا ضروری حساب نشود ولی فراموش نکنید که ما در شرایط خاص و با اقشار متفاوتی در این برهه زمانی مواجه هستیم . و اگر کسی هم‌مثل دوست شما نیاز ندارد به دلایل خود با دریافت ان‌ حس آرامش میگیرد! بدون اینکه دریافت آن‌به کسی آسیب بزند!!!

ضمن اینکه من در کل فایل شما سودی در عدم دریافت افرادی که واجد شرایط دریافت چنین مواردی هستند مشاهده نکردم!

به این نکته توجه کنید که سیاست اشتباه اقتصادی برای مصرف گرا کردن جامعه هیچ ربطی به مردم یک جامعه ندارد! اصلا به همین دلیل است که افراد در حوزه های پژوهشی جامعه شناسی و اقتصادی خودشون‌رو میکشن تا با مقالات و مناظره ها رویکردهای حکومت ها و دولت ها را به چالش بکشند( در جوامع نرمال البته) و اگر موفق نشوند و توانشان نرسد با استفاده از رسانه ها آن‌را به سطح جامعه تعمیم میدهند تا نمایندگان صنف های مختلف با اعتصاب ها و مخالفت مدنی مردم ، آن‌نظرات را در جامعه و پارلمان ها پررنگ کنند( چه جوامعی؟جوامعی که این سلسله مراتب از آزادی و چارچوب خاص برخوردار است! نه کشورهای دیگر !)
شما نمی توانید یک هو از یک سلسله مراتب بالایی بپرید در بخش رویکرد مردمی! این یک خطر شدید رو به دلیل عدم آگاهی برای هر دو طرف به دنبال دارد! ان‌هم‌در بخش اقتصادی! چون بدون رویکرد جایگزین تعیین شده از سوی سلسله مراتب بخش متخصصین است !

باز هم‌سپاسگزارم از مطالب جالب و خوبتون . به عنوان کسی که در حوزه میان رشته ای فعالیت میکند صراحتا مطرح میکنم که در جامعه ای بدون‌رسانه آزاد و با مشکلات حاد اقتصادی و فشارهای روانی فوق العاده بر بخش وسیعی از جامعه که متخصصین در خفقان و فشار شدید هستند، انگشت اتهام بر روی مردم بی رحمی و بی فایده است. فقط زمانی میتوان بخش‌هایی از جامعه را به دلایلی محکوم کرد که حوزه دریافت اطلاعاتشان وسیع باشد تا به جای بقا زیستی بتوانند به موارد دیگر بیندیشند. ضمن اینکه رویکرد شما هیچ نفعی برای اقشار رو به پایین جامعه که نیازمند دریافت کمک های هر چند کم‌هستند ندارد. ( بدون رویکرد جایگزین )

4 پسندیده

سلام
البته ایشون بیشتر می‌خواستن یه مثالی بزنن که منظور اصلیِ خودشون رو بیان کنن.
که یکی از شیوه‌های سخنرانی هم همین مثال زدن هستش که نباید روش خیلی مانور داد.
بگذریم از اینکه ایشون فقط خودشون رو مثال زدن که حالا شاید با توجه به وضع مالیشون نیازی ندارن. این طرز فکرشون که من نیازی به پولِ دولت ندارم ( به‌خاطر موقعیت زندگیم که برای ایشون درست هم هست.) باعث نجاتش از یک کلاهبرداری شد. ( حالا هر اسمی )
و
اینکه طرز فکرای درست حتی ناخواسته آدم‌ها رو نجات می‌ده هم جمله‌ای هستش که اصل مطلب رو تا حدودی بنابه برداشت من ادا می‌کنه و منظور ایشون هم همین بود.

3 پسندیده

سلام
ممنون از اظهار لطف شما مخاطب محترم،خوشحالم که این فایل صوتی مورد توجهتون قرار گرفته است.

1 پسندیده

سلام
سپاسگزارم که به مطالب من توجه نشان داده و از شما ممنونم که آن را از زاویه دید خودتان نقد می کنید.

2 پسندیده

از توضیحات تکمیلی شما مخاطب ارجمند در جهت تبیین بیشتر مطالب من سپاسگزارم.

2 پسندیده

سپاس از سعه صدر و‌ توجهتون. و ممنون از اینکه تجربیاتتون رو با ما به اشتراک میزارید:rose::rose:

2 پسندیده

من درک نمی کنم چرا انقدر اصرار دارید ایران رو اینطور نشون بدید
در کشور های از نظر شما نرمال و دارای سلسله مراتب فوق العاده هم هیچ گاه دیدگاه های مردم به مراتب حکومتی نرسیده
نه قانون بازنشستگی فرانسه تغییر کرده
نه موش هاشون جمع آوری شده
نه زباله ها و کثافت ها از خیابون هاشون جمع شده
نه دزدی تو آمریکا کاهش پیدا کرده
نه خشونت جنسی کم شده
نه وضعیت بی خانمان ها سر و سامان پیدا کرده
نه اختلاف طبقاتی توی کره جنوبی تغییر پیدا کرده
و هزار و یک مشکل کوچک و بزرگ دیگه ای که هر کشوری و هر مردمی باهاش درگیره حل شده
ایران رو می خواید ثابت کنید فاجعه است؟ باور نمی کنم ولی باشه
اما رو چه حساب فکر می کنید بقیه ی کشور ها در بهترین، نرمال ترین ، بی عیب ترین و بی دغدغه ترین حالت دارن زندگی می کنند؟
مردم آمریکا، روسیه، فرانسه، آلمان آیا مطمئنین که فکر می کنن دارن توی بهشت و یک جای نرمال زندگی می کنند!
یا فقط این کشور های رویایی ای هست که شده آرزو
ایران رو نقد کنید برای بهتر بودن خودش
نه مقایسه های به شدت غیر منصفانه با صد و هشتاد کشور دیگر!

1 پسندیده

درود بر آقای میرکمالی
امیدوارم حالتون خوب باشه

این سهام عدالت اینا حرف حدود ۱ سال پیشه
فک کنم
اما باید فهمید که این لینک اصلیه یا بد افزار
باید آدرس مشخصی داشته باشه
خود دولت هم اعلام کنه
در این دوره زمونه باید حواسمان را خیلی جمع کنیم که هک نشویم و سرمان کلاه نرود

تقریباً ۳ بار میخواستن هکم کنن اما نتوانستن
۲ بار سرم کلاه رفت
و اون یه بار من در تالار زبانشناس کارتش رو به اشتراک گذاشتم که کسی از اون ملعون خرید نکنه

پادکست جالبی بود

1 پسندیده

سلام
قطعا کشور های دیگه داخل بهشت زندگی نمیکنن
هر کشوری مشکل و بدبختی های خودش رو داره
مایی که وضعیتمون اینجوریه و میبینیم اونا چه امکاناتی دارن ( مثل ژاپن ) میگیم دارن تو بهشت زندگی میکنن

2 پسندیده

سلام وقتتون بخیر

مقایسه های منصفانه از دیدگاه شما چی هستند؟ایران یک درصد جمعیت دنیا راداره،وبیش از ۷ درصد منابع کل دنیا،طبق آمار بیش از ۷۵ درصد مردم کشورمون زیرخط فقر زندگی میکنند،کجای دنیا درچه کشوری،باچنین درصد منابعی،نزدیک ۸۰درصد مردمش زیر خط فقر بسر میبرند،برای یک زندگی معمولی و نرمال داشتن چندین عامل رودرنظر میگیرند،ازجمله امنیت،وضعیت اقتصادی،سیستم آموزشی(ایران از پایین ترین سیستم ها برخورداره)،شادی ورضایت اززندگی،بهداشت ودسترسی به خدمات سلامتی و…
البته که این قصه ی پر از غصه سر دراز دارد…اینها صرفا مشتی نمونه ی خروار بود…
الینازجان خودشون بهتون جواب میدهند اما منم نتونستم بی تفاوت بگذرم…حرف بسیاره وشاید اینجا مکان مناسبی برای گفتنشون نباشه،بخاطررعایت قوانین تالار…

ا

5 پسندیده