لاتاری آمریکا (قرعه کشی ویزای ایالات متحده)

لاتاری ایالات متحده ( قرعه کشی ویزای تنوع فرهنگی )
سال ۲۰۲۵
از ۴ اکتبر ۲۰۲۳
برابر با چهارشنبه ۱۲ مهرماه ۱۴۰۲
شروع شده و تا تاریخ
۷ نوامبر
برابر با ۱۶ آبان ادامه خواهد داشت.
جواب قبولی ها از
4 می ۲۰۲۴
برابر با ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
در همین سایت اعلام می شود.
سایت اصلی ثبت نام تغییر کرده و امسال آدرس زیر خواهد بود:
www.dvprogram.state.gov
ثبت نام کاملا رایگان است.
راهنمای کامل ثبت نام به زبان انگلیسی روان در این سایت وجود دارد. خودم هم پیوست همین پیام می کنم.

:no_entry: قویا پیشنهاد می کنیم ثبت نام را خودتان شخصا یا از طریق یک فرد کاملا مطمئن انجام دهید.

:no_entry: لطفا در مورد انطباق عکس با مشخصات خواسته شده دقت کامل را داشته باشید. هر ساله تعداد قابل توجهی از درخواست ها بخاطر عدم انطباق عکس حذف می شوند.
در مورد مشخصات عکس با توجه به اهمیت موضوع توضیحات اضافه جداگانه خواهم داد (هر چند در راهنما و سایت هم با مثال بیان شده)
مشخصات عکس مانند سال های قبل است اما عکس سال های قبل را نمی توانید استفاده کنید.
تاکید می کنم، لطفا در گرفتن عکس دقت کنید.

:red_square:
نکته : پذیرفته شدن در لاتاری آمریکا یک میان بر بسیار سریع تر و ارزان تر برای مهاجرت است، اما احتمال بسیار کمی برای قبولی وجود دارد. بنابراین اگر در کل قصد مهاجرت دارید، پیشنهاد می کنم ثبت نام کنید، اما روی آن حساب نکنید و از راه های با احتمال موفقیت قابل قبول پیش بروید.
برخلاف برخی سال های گذشته داشتن پاسپورت الزامی نیست
میزان تحصیلات لازم برای ثبت نام لاتاری:
داشتن حداقل دیپلم بین المللی (دیپلم بین المللی حداقل ۱۲ سال تحصیل موفق است.)

نکته:
برخی مدارک دیپلم در ایران ۱۱ ساله است و از نظر بین المللی دیپلم محسوب نمی شود. مثلا برای مدارک نظام جدید دیپلم و پیش دانشگاهی روی هم رفته دیپلم محسوب می شود.

دارا بودن حداقل دوسال تجربه کاری در یکی از رشته های مورد نظر تعیین شده توسط دپارتمان مهاجرت
نکته مهم:
معیار ارائه اطلاعات در زمان پر کردن فرم است، نه پیش بینی وضعیت شما در آینده
مثلا اگر الان نامزد دارید و قرار است ۶ ماه آینده ازدواج کتید، در فرم باید گزینه مجرد را انتخاب کنید.
اگر در حال تحصیل هستید باید وضع تحصیلی زمان حال را انتخاب کنید و نه وضع پیش بینی شده خودتان در سال آینده را
مواظب سایت های کلاهبرداری باشید. دپارتمان مهاجرت برای هیچ کس ایمیل قبولی نمی فرستد. نتایج صرفا در سایت قابل مشاهده است.
لطفا اگر در پر کردن فرم از کسی یا جایی کمک می‌گیرید حتما از آن مطمئن باشید. ایمیل و شماره موبایل خودتان را بدهید و کدهایی که پس از ثبت نام موفقیت آمیز می‌گیرید را حتما نگه دارید. بدون این کدها به نتایج دسترسی نخواهید داشت.
شرایط و پر کردن فرم لاتاری ساده است اما در عین حال کاملا سخت گیرانه است.
پس لطفا در پر کردن فرم دقت کافی داشته باشید.
در آرامش و با خیال راحت بدور از عوامل مخل تمرکز پر کنید و حتما آنچه نوشته اید را چک کنید. خطای تایپی همیشه محتمل است. حتی برای خودم علیرغم دقت زیاد پیش آمده است.
مطالبی که خوندید رو از همین فایل راهنما برداشتم
اگر سئوالی داشتید بپرسید
خوشحال می شوم بتوانم کمکی کرده باشم

Lottery 2025 Instructions.pdf (374.6 کیلوبایت)