کتاب tactics for listening سطح پایه ( پیشنهاد کتاب برای لیسنینگ)

سلام دوستان

من این کتاب سه جلدی رو امروز در سطح پایه تمام کردم.
برای دوستانی که به دنبال تقویت لیسنینگ هستند بی نهایت این کتاب رو پیشنهاد میکنم!

این کتاب شیوه فوق العاده ای در بالا بردن مهارت listening شما دارد.

به این صورت که در هر درس علاوه بر جملات بسیار کاربردی روزانه و مورد استفاده برای speaking, از گرامرهای خاص و گاها پیشرفته ای استفاده میکند.

ولی جالب این است که اگر شما مبتدی هم باشید نیازی نیست زمان های پیشرفته و یا گرامر خاصی بدانید! چون به شما می آموزد یادگیری و گسترش مهارت listening گام‌به گام است!

چگونه ؟؟؟

به این صورت که مثلا در درس ساعت شما صوت هایی را میشنوید که گاها بسیار نامفهوم و پر از کلمات و گرامرهای ناآشنا است ولی شما فقط باید بتوانید ساعت ها را تشخیص بدهید!
و کلی تمرین که گوش شما را به شنیدن ساعت عادت میدهد.
و اینکه شما در هر درس به کلی تست و با جملات سخت گوش خواهید داد ولی بدون درک مطلب میتوانید به سوالات در بخش ساعت به راحتی پاسخ دهید!

به همین ترتیب در درس بیماری ها ، شما اصلا لازم نیست مفهوم متن را متوجه شوید و فقط کافی است بیماری ها را تشخیص دهید.

به این ترتیب به ترتیب گوش شما را به حوزه ای خاص عادت میدهد!
و به شما یاد میدهد که انرژی خود را برای درک مطلب در بخش پایه قرار ندید. کم کم با افزایش یادگیری این حوزه ها، ناخودآگاه دایره لیسنینگ شما تا حد خیلی خوبی بهبود و افزایش می یابد.
و در اواسط کتاب گوش شما کم کم‌ و ناخودآگاه اکثریت جملات را درک میکند!

سه پیشنهاد:

۱) اپلیکیشن زبانشناس نه تنها این امکان‌را میدهد که به متن فایل های صوتی به همراه صوت آن‌به راحتی دسترسی داشته باشد، کمک میکند برای تقویت اسپیکینگ مرتب و بارها آن را گوش کنید و تمرین کنید( تکرار: این کتاب حاوی جملات فوق العاده برای مکالمه روزانه است)
به همین دلیل یادگیری این کتاب با اپلیکیشن زبانشناس را به شدت به شما پیشنهاد میکند

۲) آموزش این کتاب به صورت کامل در یوتیوپ قرار دارد

۳) هر سوالی از این کتاب رو میتوانید در اپلیکیشن زبانشناس در همان درس مطرح کنید.

سخن پایانی:
بی نهایت سپاسگزار دوستان و ادمین هایی هستم که در مطالعه این‌کتاب پاسخگوی ابهامات و سوالات من بودند به ویژه خانم @sahar.salehi :rose::rose::see_no_evil:

برای تمامی دوستان آرزوی موفقیت و سلامتی و پیشرفت روزافزون در یادگیری زبان انگلیسی را دارم:heart::heart::heart:

این تاپیک مربوط به «بخش پنجم» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «تاکتیک هایی برای شنیدن»، «تاکتیک های پایه برای شنیدن»، فصل «درس بیست و چهارم»

9 پسندیده

سلام ، وقت بخیر .
بله واقعا این کتاب خیلییی خوبی هست و من خودم اون رو خوندم ؛ به دیگران هم پیشنهادش می دم .

من هم این بخشش رو خیلی دوست داشتم .
اینکه جملات کاربردی روزانه رو داشت و شکل مختلف بیان کردن اون رو گفته بود .

4 پسندیده

سلام عزیزم ممنون بابت معرفی حتما توی فرصت مناسب مطالعه می کنم

3 پسندیده

سلام
چه قدر خوبه شخصی مثل شما هست ک چیزهای خوبی ک اینجا مطالعه و تجربه کرده در اختیار بقیه قرار میده
اونم با جزئیات…
واقعا تشکر میکنم

3 پسندیده

سپاس از توجهتون دوستان عزیزم:rose:موفق باشید:rose:
@mran
@isabel
@fafafar

4 پسندیده

به عنوان زبان آموزی که Basic کتاب رو جویده:innocent:
منبع فوق‌العاده ای هست
دکتر احمدیانم که توصیه کردن… دیگه حرفی میمونه اصلا؟!:roll_eyes::smirk:

4 پسندیده

سلام دوست عزیز
براتون آرزوی موفقیت دارم:heart:

4 پسندیده

من دومین کتابشم ، تو یه تاپیکی با راضیه جان اولیشو که خوندیم ،جملات از نظر خودمون کول رو اشتراک می ذاشتیم. دومی هم تا نصفه رفتیم وای ادامه ندادیم تاپیک رو. ولی خودم الان وسطای کتابم.
من عاشق این کتابم بخاطر دلایلی که گفتی .
به دومی رسیدی یه ندا بده:wink:

2 پسندیده

پس یواش پیش برید تا منم‌بهتون برسم:grin::grin: من‌ تازه قراره جلد دوم‌رو شروع کنم

2 پسندیده

واقعا !!!:grin::grin:دکتر احمدیان در معرفی منابع جز بهترین ها هستند

3 پسندیده

من هفته ای یه درس ازش می خونم.
یه تیچر زبان یه سری اومد شرکتمون. خیلی توصیه کرد این کتابو . تازه می گفت تنها منبع درسی کلاسمه و اینجوریه که به بچه ها می گم اینقدر از روش می خونن که حفظ می شن. خودش اسم درس هارو می گفتم از حفظ می خوند:grimacing:
می گفت چقدر تو محاوره کمک می کنه، اصطلاحات جالبی داره و …
تکنیک شادویینگ رو خیلی توصیه می کرد توی این کتاب اجرا کنیم.

استاد خودم می گفت حتما ویس هاشو گوش کنید و بعد ترانزکرایپ کنید. من برای خیلی از درس های کتاب اولی این مارو کردم و خیلی کیفوری بود ولی برای این حسش نیست واقعا .
ولی کتابش رو خیلی دوست دارم.
درسته به توصیه های جفت معلم ها گوش نمی دم:grin: ولی اصطلاحاتش رو می نویسم و تکرار می کنم . برای من خیلی مفید بوده .

2 پسندیده

واقعا واقعا واقعا درست گفتههههههه!!!
دقیقا منم همین نظر رو دارم که کل متن این کتاب برای محاورات روزانه عالیه!

ولی بازم موافقم که هر کسی بهتر میدونه چه شیوه ای روش جواب میده. مهم اینه کتاب رو تمام کنید! حالا به هر روشی که شمارو خسته نکنه. ولی منم دقیقا مطابق روش اساتیدی که گفتید پیش میبرم:grin:

3 پسندیده

درود بانو

امروز این پست رو دیدم و کنجکاو شدم ببینم چجور کتابیه
چند قسمتی رو خوندم و چقدر که خوبه:pinched_fingers:t2::sparkles:
واقعا برای مهارت شنیداری حرف نداره
بسی ممنون از معرفی:yellow_heart::seedling:

3 پسندیده

قربونت بشم عزیزم. خوشحالم خوشتون اومد.‌:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:

2 پسندیده