روش مطالعه کتاب American English file 1

سلام دوستان عزیزم

مجددا با اتمام یک کتاب خدمت شما رسیدم تا تجربیاتم را در اختیارتان قرار دهم.

نکته مهم: اصلا تصور نکنید این کتاب مربوط به سطح مبتدی است

مهمترین تجربه:
اصلا تصور نکنید که چون سطح بالایی در مطالعه دارید این کتاب به درد شما نمیخورد. مرور حتی یکبار این کتاب سرشار از نکات فوق العاده است .
به خصوص برای افرادی که قصد شرکت در ازمون های مهم بین المللی دارند که در ادامه توضیح میدهم.‌

۱.‌ساختار آموزشی این کتاب قدیمی است ( به همین دلیل از دید بسیاری از زبان آموزان ممکن است خسته کننده باشد که حس درستی است!)

۲. این‌کتاب شامل هر ۴ مهارت است ولی لزوما شما را در هر ۴ مهارت تقویت نمیکند ( به دلیل بهره گیری از ساختار اموزشی قدیمی)

۳. آیا باید مطالعه شود ؟ صد در صد
اما در کنار منابع آموزشی پایه که همردیف با این کتاب هستند و با ساختارهای جدید پیش میروند.

من‌به لطف یک بزرگوار یاد گرفتم که این کتاب را با ۴ منبع همتراز پیش ببرم تا بازخورد آن تا چند برابر افزایش یابد.
منابع پیشنهادی من( هر منبعی در سطح پایه مناسب است)

لیسنینگ : tactics for listening elementary
رایتینک : Longman academic writing series 1
واژگان‌: Oxford word skills elementary
ریدینگ : select reading elementary

دوستان توجه کنید که این کتاب بدون منابع همتراز کوچکترین فایده ای در دراز مدت جز افزایش زمان پروسه یادگیری شما به دلیل ساختار قدیمی ندارد

۴. یادگیری خودخوان یا معلم:
من به شخصه به دلیل اینکه اموزش های فوق العاده ای از این کتاب در یوتیوپ وجود دارد شما را چندان به معلم ارجاع نمیدهم. چرا که معلم ها در این کتاب وقت زیادی را از شما بر سر تمرین هایی هدر میدهند که به دلیل ساختار نامناسب انرژی زیادی از شما میگیرد و امکان همراه شدن با سایر منابع را میگیرد.

ولی اگر تصور میکنید نیاز به مجبور شدن دارید حتما در کلاس شرکت کنید و یا معلم بگیرید ولی درس ها رو خودتان با فضای مجازی یاد بگیرید و از تمام وقت کلاس خود برای صحبت و رفع اشکال استفاده کنید.

۵. فرق این کتاب با چاپ قبلی :
بیشتر اموزش ها در اینترنت متعلق به چاپ قبلی است ولی اموزش های چاپ‌جدید هم وجود دارد.‌ به لحاظ ساختاری این دو کتاب هیچ تفاوتی با هم ندارند و فقط موضوعات و مثال ها مطابق روز و اشخاص معاصرتر بیان شده اند.

۶. **اگر ساختار آن قدیمی است چرا ان را پیشنهاد میدهم مخصوصا برای افرادی که به دنبال ازمون های بین المللی هستند **

من از اواسط این کتاب متوجه اشتراک موضوعات و سوالات مطرح شده با ازمون های اسپیکینگ بین المللی شدم!

و روش و شیوه مطالعه خودم‌را تغییر دادم.
یعنی اگر کتاب یک سوال ساده میپرسد که ایا شخصی را میشناسی که وسواس در غذا خوردن دارد؟
شما به پاسخ یک جمله ای اکتفا نکنید و از هوش مصنوعی و chatgpt بهره بگیرید و پاسخ های جامع در این مورد و مزایا و معایب را مطالعه کنید ( و بدون نگرانی از گوگل ترنسلیت استفاده کنید. ) تا ذهن‌خود را حتی به فارسی در مورد موضوعات عادی که ممکنه در هنگام پرسش حتی به فارسی ایده ای در مورد آن نداشته باشید افزایش بدهید .

نکته :

شیوه خلاق بودن در پاسخ، یک شیوه بسیار سنتی است که باعث میشد زبان اموز سرخورده شود و انرژی زیادی در پاسخگویی از او گرفته شود. در شیوه های جدید ابتدا ذهن افراد با مطالب اماده، تقویت میشود تا به تدریج در مقاطع بالاتر از بین مطالب ثبت شده در ذهن‌قادر به خلق ایده و پاسخ شود.

از این جهت این کتاب با ساختار قدیمی نامیده میشود ولی به دلیل تبلیعات همچنان پاپرجاست ولی با تغییر شیوه یادگیری خودتان بیشترین استفاده را میتوانید از ان داشته باشید .

۶. حتما حتما حتما کتاب کار American English file workbook را حل کنید!
این کتاب با تمرینات بسیار بسیار ساده، مهمترین مطالب را در ذهن‌شما از درس مربوطه ثبت میکند .

۷. تفاوت American English file با American headway چیست.
حتما در یک پست دیگر در مورد تجربه خودم بیان میکنم چون من سطح ۲ هر دو کتاب را با هم‌پیش میبرم.

پیشنهاد

این کتاب را ناقص رها نکنید.‌حتی اگر حس میکنید باز نمیتوانید به ساده ترین سوالات پاسخ دهید.
اسپیکینگ اخرین مرحله یادگیری در زبان است…
حس ناامیدی که خود من در اواخر این کتاب داشتم را شما تجربه نکنید…
حرف زدن پروسه ای است که شما به تدریج در زمانی که تصور نمیکنید به آن خواهید رسید…

اصلا نگران نباشید!

تاکید مجددا! این کتاب بدون‌منابع جانبی کوچکترین فایده ای ندارد. ( نظر شخصی: پروسه یادگیری را به شدت کند میکند)

شانس من

یکی از بهترین مزایای این کتاب نسبت به American headway این است که اخرین چاپ این کتاب به همراه ویس در اپلیکیشن زبانشناس وجود دارد. و این شما را از استفاده از سی دی بی نیاز میکند و کلمات جدید درس ها به راحتی وارد لایتنر میشود و میتوانید سوالات مربوط به هر درس را در بخش مربوط به همان درس مطرح کنید و چون این کتاب در سطح مبتدی است با سوالات متعدد دیگر افراد در بخش سوالات هر درس مواجه شوید و بهره ببرید .

سخن پایانی

بی‌ نهایت سپاسگزارم از ادمین ها و دوستان بسیار زیادی که تا پایان این کتاب پاسخگوی ساده ترین تا پیچیده ترین سوالات من بودند.

از خداوند مهربان میخواهم همانگونه که شما عزیزان شانس من در رسیدن به اهداف خودخواسته و مسیرهای ناخواسته لذت بخش شدید، بهترین انسانها و مسیرها شانس زندگی شما شوند:rose::rose::rose::rose::rose:

این تاپیک مربوط به «Unit 12 - Lesson 14» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «American English File»، «سطح ۱»، «کتاب دانش آموز»، «درس ۱۲»

6 پسندیده

خیلی ممنون بابت مطلب
من دارم امریکن انگلیش میخونم اره متوجه شوم سرعت یادگیریم کم شده

1 پسندیده

خواهش میکنم دوست بزرگوار. اگر در کتابهای استارتر و یا American English file 1هستید به شما پیشنهاد میکنم حتما اپلیکیشن Zaban Amooz رو نصب کنید.

بخش سوالات مجزایی مرتبط با این دو سطح این کتابها دارد و که واقعا فوق العاده است!
ایتقدر جذاب طراحی شده که خود من وسوسه شدم از استارتر سوالات را پاسخ دهم