کتاب Oxford word skills در سطح intermediate را از زبانشناس بخوانید

سلام دوستان عزیزم
مجددا اومدم با یک تجربه جدید از کتابهای اموزشی

و اینبار
Oxford word skills intermediate

دلیل گذاشتن این پست این بود که بگم چرا این کتاب رو از زبانشناش بخونید ولی کتاب سطح elementary رو از روی زبانشناس نخونید.

۱. آکسفورد در سالهای اخیر چاپ جدیدی از کتابهای Oxford word skills ارائه داده است .‌که تفاوت آن با چاپ قدیمی این است که کتابهای جدید ۲۰ درس اضافه تر دارد.

کتابهای قرار داده شده از این انتشارات در اپلیکیشن چاپ قبلی است که این مساله اصلا مهم نیست.

اما چرا این‌کتاب را از روی زبانشناس بخوانید ولی کتاب سطح elementary را نه؟

به این دلیل که کتاب سطح intermediate اگرچه ۲۰ درس کمتر دارد ولی در محتوای دروس کاملا مشابه چاپ جدید است ( مگر در چند کلمه تفاوت)

و از همه مهمتر به دلیل سطح بالاتر این کتاب ، دارای جملات طولانی تری است که کاملا نیاز شما به یادگیری و مرور لغات و اضافه کردن آن به لایتنر را برطرف میکند.

به این همین دلیل شما اگر کتاب هم نداشته باشید میتوانید از همین دوره به تنهایی استفاده کنید.

نکته:
شدیدا توصیه میکنم این کتابها را تهیه کنید چرا که بیشتر بازدهی این کتابها از تمرین هایی است که بعد هر درس نهاده شده است و کاملا لغات‌را در ذهن شما ثبت میکند.

اما در مورد کتاب Oxford word skills elementary به دلیل ماهیت این کتاب که در سطح پایین تری قرار دارد از جملات کوتاه تر و متن های متفاوت تری استفاده شده است و کلمات نسبت به چاپ‌جدید کمی دشوارتر است.

به همین دلیل شما حتی اگر لغات را به لایتنر اضافه کنید به دلیل جملات کوتاه درس امکان ثبت آن لغت و یا حدس زدن لغت از روی جمله ( که یکی از عوامل مهم ثبت لغات دد حافظه طولانی مدت است ) را نخواهید داشت.

و اصولا پیشروی از روی آن برای شما کارایی نخواهد داشت مگر اینکه شما کتاب چاپ قدیم‌را دارید! در این صورت صد در صد برای شما مفید است

سخن پایانی :

مطالعه این سری از کتابها بسیار بسیار برای افرادی که نیازمند ازمون های بین المللی هستند مفید خواهد بود.

در یک پست دیگه حتما سعی میکنم نحوه مطالعه این کتاب و به ویژه منابع همتراز با آن‌را که اگر با هم مطالعه شوند تاثیر چند برابر خواهند داشت را خدممتون معرفی کنم.‌

توصیه:
( انتشارات اکسفورد انتشار هر نوع اموزشی از این سری کتاب ها را در یوتیوپ ممنوع کرده است. و تمامی کانال های اموزشی در این مورد در ماه های اخیر بسته شده است.
اما نگران نباشید
به هیچ عنوان پکیج های اموزشی را خریداری نکنید.
هنوز هستند پیج هایی که به روش هاس مختلف در حال دور زدن این ماجرا هستند:grin:

در این صورت اگر به اموزش های چاپ قدیمی دسترسی پیدا کردید ، اکثر این پیج ها پی دی اف کتاب را قرار می‌دهند. چاپ قدیمی را نخرید. از روی انها اموزش ها را دنبال کنید و کلمات را از روی دوره elementary اپلیکیشن زبانشناس به لایتنر اضافه کنید.

به غیر از آن اصلا به سراغ چاپ قبلی نروید.

برای همه دوستان ارزوی پیشرفت و موفقیت و سللمتی دارم

هدفم به هیچ وجه تخریب زحمات تیم زبانشناس نیست و صرفا استفاده از دیگر دوره ها برای بهره وری بیشتر دوستان، از اپلیکیشنی است که سهم فوق العاده ای در پیشرفت من به شخصه داشته است:heart::heart::heart:

و از این موضوع به واسطه رشته خودم کاملا اگاهی دارم که ثبت منابع و قرار دادن ویرایش های جدیدتر با چه مشکلات فنی مواجه است و نیازمند زیرساخت های خاص و وقت و هزینه های بسیاری خواهد بود.

همگی سلامت باشند و با عزت

این تاپیک مربوط به «۱ - می توانم در مورد یادگیری واژگان صحبت کنم» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «Oxford Word Skills»، «متوسط»

4 پسندیده

سلام دوست عزیزم
از اینکه زمان می گذاری و تجربیات ارزشمندت رو در اختیارمون قرار میدی بی نهایت سپاسگزارم
:purple_heart:

1 پسندیده

فدات بشم دوست جان با پشتکار من:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 پسندیده

خدا نکنه عزیزمی

از پشتکار نگووو که همه دوره هام نصفه نیمه س:woman_facepalming::woman_facepalming:
همین آکسفورد المنتری رو تا نصف رفتم خسته م می کرد
انگلیسی قدرت رو تا والدن اونم به شیوه غیر اصولی:sweat::sweat::sweat:
نیمچه داستان که زنگ تفریح میخوندم:face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth::face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth::face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:
Voa رو تا درس ۱۰ :no_mouth::no_mouth:البته انگلیسی در ۱ دقیقه رو از voa دوست دارم
حالا مسیر انگلیسی رسیدم به بخش ۶ اینو فعلا دوستش دارم ولش نمیکنم:joy::joy:

به موازاتش ۴۰۰۰ واژه و تاکتیک های شنیدن که معرفیش کردی:smiling_face_with_three_hearts:

دلم برای گسترده خوانی و کتاب داستان ها تنگ شده:face_holding_back_tears::face_holding_back_tears:

2 پسندیده

اینقدر الیناز جان قشنگ و جامع توضیح میده که منم دوست دارم برگردم دوره هارو بخونم :joy::joy::joy:، موفق باشید دوستان گلم، مهتا جان گسترده‌ خوانی رو ول نکن شده روزی 10 دقیقه،

2 پسندیده

مسیر انگلیسی رو داری میخونی دیگه، از voa همون انگلیسی در یک دقیقه و واژگان اخبار رو بخون که کوتاهه

3 پسندیده

اصلا اصلا نگران رها کردن دوره ها نباش. چون هر چیزی در زبان بخونی مکمل بخش دیگه است . و همش مرتب برات تکرار میشه.

با دوستمون خیلی موافقم. اصلا گسترده خوانی رو ول نکن. من خودم ایتقدر این عزیزان از مزیت گسترده خوانی گفتن باعث شدن منم برم سمتش و زمانی که حوصله ندارم فقط گسترده خوانی کنم.

در مورد نصفه گذاشتن دوره ها اینم بدون که این خیلی طبیعیه. چون ذهنت در شرایط مختلف نیاز به یک‌مسیر جدیدتر داره و این اصلا چیز بدی نیست.

من خیلی خیلی بهت امیدوارم رفیقمممم:heart_eyes::heart_eyes:

3 پسندیده

الان من کلی ذوق کردم:grin::grin::grin::grin::grin: اصلا تاثیری رو من‌داری که کلی افزایش حقوق هم روم نداره:joy:
من یکی که تا اخر عمرم مدیون همه منابع و روش ها و محبت های خیلی زیادتم دوستم. بمونی برام :heart_eyes:

2 پسندیده

قربانت الیناز جان، امیدوارم تو و بقیه دوستان همیشه موفق و صد البته سلامت باشید:smiling_face_with_three_hearts:

2 پسندیده

سلام نوشین عزیز چند بار دلم هواتو کرد می خواستم بهت پیام بدم گفتم یه وقت مزاحمت نشم
آره واقعا:ok_hand::ok_hand:

آره دوباره باید بیارم توی برنامه ممنونم از توصیه پر از محبتت:purple_heart:

واژگان اخبار هنوز برام سخته منم که میدونی از به چالش کشیدن خودم می ترسم:face_with_peeking_eye::face_with_peeking_eye::face_with_peeking_eye::face_with_peeking_eye::sweat_smile:ولی دوست دارم بخونم
انگلیسی در یک دقیقه هر روز تقریبا می خونم

2 پسندیده

اهل از این شاخه به اون شاخه پریدن نیستم دوست دارم منبع کامل شه برم بعدی ولی لعنتی تا فک میکنم این جذابترین منبع زبانشناس برای منه و تا آخر بخونم
یکی دیگه جذابتر پیدا میشه:joy::joy:
البته همیشه دو سه تا منبع به موازات هم پیش میبرم و کاملا درسته مکمل هم میشن

حتما ممنون الیناز عزیزم

کلامت آرامش بخش بود ژلوفن کی بودی تو:heart_eyes:

فدااات

1 پسندیده