بهترین کتاب رایتینگ Longman academic writing series

سلام‌به همه دوستان گلم

در ۵۰۰ امین روز پیوستنم به اپلیکیشن زبان شناس میخوام بهترین کتابی که تا به امروز با آن مواجه شدم‌رو بهتون معرفی کنم.

پس اینم‌هدیه من به شما:point_down:

بهترین کتاب اموزش رایتینگ :
Longman academic writing series

من این کتاب رو چند ماه پیش تمام کردم و الان جلد دوم هستم ولی به دلیل بیماری نتونستم کامل بهتون معرفی کنم‌پس سریع میرم سراغ معرفی :point_down:

۱. تفکر سنتی و اموزش سنتی مبنی بر این بود که اگر میخواهید رایتینگ شما قوی شود ذهن خلاقی داشته باشید و فقط تلاش کنید با هر لغتی و گرامری که بلد هستید بنویسید.
این روش زبان‌اموز را ساعت ها درگیر نوشتن یک‌پاراگراف میکرد که باعث فرسایش توان و کاهش انگیزه شدید میشد.

اموزش های جدید این دیدگاه سنتی را به چالش کشید و این کتاب با قدرت نشان داد:

انچه در نوشتن مهم‌است ، خلاقیت نیست! یادگیری الگوی نوشتن است!

۲. نحوه یادگیری کتاب:
این کتاب شامل ۵ جلد است که در جلد آخر شما را تبدیل به فردی میکند که به راحتی مقالات را به انگلیسی بنویسید( دوستانی گه تمایل به ادامه دادن و ارتقا سطح اکادمیک هستند)

این کتاب به شدت خوداموز است

شما در این کتاب به هیچ معلمی نیاز ندارید. جلد اول این کتاب با تمرینات بسیار ساده پیش میرود.

هیچ اموزشی از این کتاب جز به زبان‌ انگلیسی در یوتیوپ وجود ندارد.

اموزش هایی از ان‌از قیمت های صد هزار تومان تا ۱میلیون و ۸۰۰! فقط برای یک جلد در اینترنت موجود است.

تاکید: این کتاب برای افراد مبتدی به هیچ معلمی نیاز ندارد! هیچ معلمی و این کتاب گاملا خوداموز در سطح مبتدی طراحی شده است. ولی اگر حتما نیاز به انگیزه دارید اموزش های صد هزار تومانی کار شما را راه می اندازد.
که این اموزش ها هم هیچ چیز جدیدی ندارند و فقط گتاب را برای شما روخوانی میکنند و تمرین ها عینا از پاسخ نامه برای شما تکرار میشود …

۳.شیوه کتاب :
این کتاب به شما نمیگوید خلاق باش! به شما کاملا الگو یاد میدهد.

مثلا در همین جلد اول. قوانین نوشتن درست. شامل میزان فاصله خطوط. قرار دادن علائم‌نگارشی. نحوه نوشتن جمله اول! نحوه انتخاب تیتر، نحوه انتخاب کلمات با استفاده از جمله اول ! و خلاصه الگوی کاملی به شما یاد میدهد که چگونه با نوشتن فقط یک‌جمله اول درست بتوانید آن‌جمله را به شکل صحیح بسط و گسترش دهید تا پاراگراف یک دست و بدون پراکندگی و زیبا داشته باشید …

۴.‌ رفع اشکالات:

گاها شما در تمرینات پایانی نیاز خواهید داشت مطابق الگوی خود درس و نه خلاقیت، موضوعات خود را بر الگو پیاده کنید.

در حالت قدیمی شما مجبور بودید پاراگراف خود را به یک معلم و شخصی بدهید که متن شما را اصلاح کند!

این کار را هزاران بار بهتر chatgpt برای شما انجام‌میدهد و نه تنها اصلاح میکند که به شما کلمات بهتر و جملات بهتر پیشنهاد میدهد. اگر امکان نصب اپلیکیشن آن‌را نداشتبد حتما از ربات رایگان تلگرام آن استفاده کنید.

۵. این‌کتاب مخصوص چه کسانی است:

این کتاب را شدیدا برای افرادی که میخواهند در ازمون های بین المللی شرکت کنند پیشنهاد میکنم. تا جلد سوم‌برای شما کفایت میکند.

و افرادی که تمایل دارند در مقاطع تحصیلات تکمیلی ادامه دهند و هدف آن ها پژوهش و ارتقا سطح اکادمیک و نوشتن مقالات به زبان‌انگلیسی است شدیدا شدیدا شدیدا توصیه میکنم

افرادی که هدف آن ارتقا سطح اکادمیک و ماندن در فضاهای دانشگاهی و ارتقا سطح پژوهشی خود هستند حتما خودشان‌را از مترجمین بی نیاز کنند.‌‌ این‌کتاب تا جلد ۵ شما را تبدیل به فردی میکند که به راحتی مقالات خود را به انگلیسی با جهان به اشتراک بگذارید بدون اینکه نیازمند همراهی فرد دیگری در مقاله فقط به واسطه مسلط بودن او به زبان‌انگلیسی باشید.

این کتاب برای افرادی که صرفا قصد یادگیری مکالمه دارند کارایی ندارد

۶. این‌کتاب در زبانشناس نیست چرا که نیازی به قرار دادن آن هم نیست. این کتاب بدون سی دی است. چرا که سرشار از تمرینات بسیار ساده برای یادگیری الگو است.

شما به تمام جلدهای این کتاب نیازی ندارید! حتی فقط یک جلد شما را با اصول نوشتن اشنا میکند.‌

امیدوارم به زودی تجربه خودم از جلد دوم را هم‌برای شما قرار دهم.

سخن‌پایانی:

این کتاب از بهترین و جدیدترین متد اموزش نوشتن بهره برده است!
به شما قول میدهم از امتحان کردن آن پشیمان نمیشوید!

براتون ارزو میکنم بهترین افراد و بهترین مسیرها شانس سرنوشتتون برای پیشرفت و رسیدن به اهدافتون باشند
:heart_eyes:
:rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:

12 پسندیده

توضیحاتتون عالی،:rose:
یک خبر خوب دیگر دوستانی همه جلدهای رو بصورت وی دی اف و رایگان می‌خواهند به این آیدی در تلگرام پیام بدهند :slight_smile:

Rma_yo@

2 پسندیده

چقدر شما قشنگ توضیح داده،هرچیزی رو زیبا تفسیر وتشریح میکنی،واقعا حظ کردم ازخوندن این معرفی کامل.
مانیازبه معلمانی داریم(حالا نه حتما توحوزه آکادمیک) که الگوهای صحیحی بهمون بدن،نه فقط واسه نوشتن،توخیلی ازموارد دیگه توزندگیمون،شاید دوستی باشه که ناخودآگاه اینکاروبرامون انجام بده.
توlingbe با دوستان زیادی آشنا شدم،ولی یه چندنفرشون یجور خاصی فراموش نشدنی هستند،البته هنوز بعد ازدوسه سال باهم درارتباطیم،من خیلی برام مهم بود تورایتنیگ پیشرفت کنم،اولین کامنتم اونجا درحد چهار کلمه بود،اعتمادبه نفس کافی نداشتم واسه نوشتن،نگران قضاوت شدن بودم تاکم کم باکمک اون دوستان باین نگرانیها غلبه کردم.
یه نفرشونوخیلی بهش مدیونم،تامدت نسبتا طولانی وقتی میخواستم پستی،کامنتی بزارم متنمو براش میفرستادم اگه اشکالات گرامری داره یا بنظرش کلمه یاجمله ای میتونه بهترباشه،اینکاروبرام زحمتشو بکشه.اون والبته یه دوست دیگه (هردوشون انگلیسی زبان دوم کشورشون هست وتمام تحصیلات وشغل و ارتباطاتشون بانگلیسی)هربار بانهایت صبوری ومهربونی تمام متن‌هایی که میفرستادم رو برام اگه ایرادی داشت یا باید تغییری میکرد اصلاح میکردند وبهم نکات کلیدی رو یادآوری، ولی تقریبا همیشه بهم می‌گفتن،صبا نیاز توبه اعتماد داشتن بخودت بیش از نیاز به اصلاح چندتااشکال ریز هست،چون همیشه داری میخونی ومینویسی وپیشرفت یه چیزتدریجی هست…بعدازچندماه یروز بخودم اومدم خب تاکی،تاهمیشه که نمی تونی مزاحم اونها بشی ودیگه تصمیم گرفتم حتی اگه مطمئن نیستم متنم بدون نقصه،اونجا باشتراک بذارم.
بعدم که خب با gpt آشناشدم ودیگه ازهر تصحیح کننده ای بی نیاز…
ولی حتما دوست دارم این کتابو تهیه کنم،چون همچنان معتقدم کتاب کاغذی چیزدیگه ایه.
یکدنیا سپاس ازاشتراک تجربیات وقعا ارزشمند ومفید
شادوسلامت وپایدارباشی دوست خوب وباپشتکارم :rose::rose::hibiscus::hibiscus:

5 پسندیده

اوففف… دیگه چه خبری بهتر از این :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: خیر و برکتش براتون چندین برابر بشه:heart::heart::heart::heart:

2 پسندیده

چقدر زیبا گفتن … و کاش اینو یکی به من یک سال پیش میگفت …
وقتی رو نظریه یه فیلسوف مهربان امریکایی کار میکردم، همیشه نگران ایمیل هایی بودم که بهش میدادم. اون زمان با chatgpt اشنا نبودم و کلی باید مزاحم دوستان و این و اون میشدم و با کلی خجالت ازشون میخواستم جملات من رو اصلاخ کنند.
همیشه در همایش ها گفته میشد مراقب ایمیل هاتون به اساتید خارجی باشید…اگر حس کنند مبتدی هستید دیگه پاسخ شما رو نمیدهند.

ولی بروس والر با اینکه حتی گاهی اسمشم اشتباه تایپ میکردم صبورانه پاسخ میداد… و همیشه با یک جمله تمام میکرد؟
الیناز ! نیاز به توضیح بیشتر داری؟ من از کمک به تو خوشحال میشم…

و من باز میترسیدم که بهش ایمیل بزنم و سوال بپرسم و سوالم براش سطحی باشه …

همیشه همه منو ترساندن

و ۵ ماه بعد دفاع من بروس والر مرد…

و من تا اون روز نمیدونستم که اون از یک بیماری لاعلاج رنج میبرد.

اون زمان بود که انگیزه من برای یادگیری زبان با زبانشناس زیاد‌شد.‌
اولین بار که با chatgptاشنا شدم اولین سوال من ازش این بود:
ایا منطقیه روی نظریه ای کار کنم که خیلی ها مخالف آن هستند و ممکنه زمان و عمر من بر روی آن هدر برود ولی طراح‌اصلی آن مهربانانه تلاش کرد من آن‌را فرابگیرم؟

انتظار داشتم یه جواب متعادل بده! ولی عجیب بود…
جواب داد: من‌به عنوان هوش مصنوعی نمیتوانم درباره انتخاب شما نظری بدهم. ولی مطمئنم بروس والر از اینکه یک‌نفر نظریاتش را ادامه دهد بی نهایت خوشحال میشود…

ممنونم‌دوستم…
واقعا الان نیاز داشتم‌یک نفر به من بگه قبل اموزش به خودت اعتماد کن… من همیشه از نوشتن به انگلیسی میترسم…و این باعث شد در یک برهه فرصت های زیادی رو از بهره بردن از یک نفر از دست بدم …

ممنونم که به من یاداوری کردی دنیا منتظر نمیمونه !

5 پسندیده

الینازجان بنظرم شما تواین مدت خیلی پیشرفت خوبی داشتی ازهرنظر،صادقانه میگم،شاید زیادی ازخودت توقع داری نمیدونم ونباید قضاوت کنم…
بعدا بیشترباهم حرف میزنیم.متاسفانه عده ای آگاهانه یانااگاهانه،کارشون ترسوندن،نگران کردن،و غیرقابل دسترسی داشتن به اهدافمون را گذاشتن توبرنامه هاشون…بجای اینکه واقع بینانه به مسائل نگاه کنند…اما ما نباید رونقاط منفی تمرکز کنیم…امیدوارم با انسانهای شریف ودلسوز وآگاه بیشتری همچون بروس والر آشنا بشی…
درباره ی گذشته متاسف نباش دوست خوبم…آينده پرباری درانتظارت هست:rose::rose::hibiscus:

4 پسندیده

چقدرررر بعضی ها انسانند:ok_hand::ok_hand:

شگفت زده شدم:hushed::clap::clap::clap:

خیلی لذت می برم از نوشته هات دوست من

2 پسندیده

سلام
امیدوارم روز به روز از موفقیت های خودتون برای ما بنویسید تا از شما یاد بگیریم.
:clap::clap:

3 پسندیده

بدون‌شک آینده با دوستانی چون تو برای من زیباتر از گذشته است :rose::rose::rose::rose::rose:

1 پسندیده

چقدر این حس دو طرفه است:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: انرژی مثبت من

1 پسندیده

ممنونم که همیشه همیشه همیشه به من انگیزه و حس خوب منتقل میکنید. همیشه از نوشته های شما بهره میبرم:rose::rose::rose::rose:

2 پسندیده

به نظرم می تونید نویسنده ی خوبی بشید اگر علاقه داشته باشید:clap:

2 پسندیده

عزیزم:heart_eyes: نه متاسفانه علاقه ای بهش ندارم. ولی معمولا تو ارائه و سخنرانی های پژوهشیم بد نیستم. ولی یکم تو بخش سوال و پاسخ بی حوصله هستم:grin: اینجا تنها جاییه که در نوشتن و پاسخ ارامش روحی دارم.‌و کلا شخصیت متفاوتی به خاطر فضای اپلیکیشن دارم .

معمولا تو کار پژوهشی خودم در پاسخگویی زود کلافه میشوم و زیاد مهربان نیستم

2 پسندیده

خیلی خوب بود:rofl::rofl::rofl::rofl:

1 پسندیده

واقعا میگم:blush: معمولا در مباحث میان رشته ای شخصیت بسیار کم تحملی در مقابل دیدگاه های مخالف دارم. چون معمولا پژوهش های ما بین فلسفه و علم است و اکثریت فلاسفه در ایران با حداقل های حوزه علمی اشنایی ندارند این باعث کلافگی و خستگی زود هنگام من در گفتگوهای میان رشته میشه. معمولا از گفتگو با حوزه علم بیشتر لذت میبرم. فلسفه در ایران در دوران تاریخی اون باقی مونده و اصلا حاضر به گذار به سمت دیدگاه های جدیدتر و منطبق تر با حیات انسان نیستند. و این گفتگو و توضیج الگوهای جدید رو سخت میکنه. چون به جای بحث بر سر اصل الگوها باید بر سر پیش فرض هایی جدل بشه که دنیای اکادمیک در جهان خیلی وقته ازش عبور کرده .
و همه اینها به دلیل نااشنا بودن بسیاری از اساتید و پژوهشگران در داخل ایران با زبان انگلیسی و محدود شدن به منابع قدیمی ترجمه شده است

3 پسندیده

سلام وقتتون بخیر
با معرفی شما برنامه lingbe رو نصب کردم
ممنون میشم تجربه هاتون رو درمورد استفاده از این برنامه بیشتر بدونم
مثلا چجوری زنجیرتون نمی شکنه من اصلا کسی رو پیدا نکردم فقط یه خانمی که تقریبا هم سطح بودیم که من نیتیو می خوام که کوین می خواد که کوین لصلا گیر ادم نمیاد
یا از قبل شما حاضر می کنید چی صحبت کنید؟
چجوری با پارتنر صحبت کنیم که سودمند باشه و به قولی به نتیجه ادم برسه؟
میشه اسم بعضی دوستان رو زد و پیدا کرد؟
ببخشید زیاد شد سوالاتم :heart:

3 پسندیده

و اینکه منم با اجازه اضافه کنم به پیشنهاد صبا جان توی یه تاپیک دیگه این برنامه رو نصب کردم اما برنامه (شاید روی گوشی من) باگ داشت و تا میرفتم توش باگ میخورد و بعضی از دکمه‌های تو برنامه کار نمیکرد، منم مجبور شدم حذفش کنم

برنامه برای شما اینطوری نبود؟

3 پسندیده

بله باگ که زیاد داره ولی قابل چشم پوشیه

3 پسندیده

ممنون که تجربه های خوبتون و به اشتراک میزارین. موفق باشین دوست عزیزم :heart:

2 پسندیده

سلام.وقت شما هم بخیر
لطفاً لینک‌هایی که تو تاپیک اشتراک زنجیره گذاشتمو،چک کنید،مفصل توضیح دادم همه چیو،یا از قسمت نوار جستجوی تالار تایپ کنید lingbe

اینو منظورم بود
من چون طولانی مدت ازش استفاده میکنم،دوستانی که اونجا باهاشون آشنا شدم رو اکثرا تلگرام واتس اپ باهم درارتباطیم،والله حرف که زیاد داریم:sweat_smile:ولی فرصت کم
برای حفظ زنجیره حتما باید تلفن رندوم جدید جواب بدیم،بادوستان قبلی تلفن خصوصی متأسفانه یا خوشبختانه بعنوان زنجیره حساب نمیشه،حتماباید ۷یا۸دقیقه مکالمه کنیم تا زنجیره نشکنه،برای گفتگو هم من اولین سوالم اینه که درباره چه موضوعی پارتنرم دوست داره صحبت کنه،جوابی که میده تا حدودی نشان‌دهنده ی سطحشم هست ودیگه طبق اون پیش می‌رویم…
خواهش میکنم ،هیچ ایرادی ندارد هر سوالی بود،درخدمتم،اگه بعدازاون توضیحات بازم مشکلی بود:heart:

گاهی مشکلات تکنیکی داره،ولی نه اونقدر که ارزش استفاده رو نداشته باشه،برای منم گاها این باگ‌ها هستند ولی تایم استفاده رو تغییر میدم،گاهیم با بروزرسانی بهتر میشه.
ولی اینکه گفتید دکمه ها کارنمی کرده رو نفهمیدم.:thinking:اگه هروقت سوالی داشتید،وبتونم پاسخ بدم،خوشحال میشم
موفق باشید دوستان عزیز :blush:

3 پسندیده