راهنمایی برای تقویت مکالمه

سلام به همه دوستان
من در دانشگاه با دانشجویانی که از کشورهای دیگه اومدن تدریس دارم، در زمینه تخصص خودم و همینطور از نظر دایره لغات و درک و فهمیدن صحبتهای دیگران مشکلی واقعا ندارم، اما وقتی خودم می‌خوام حرف بزنم با وجود تعداد زیاد لغتهایی که بلدم باز با مشکل مواجه هستم و وقتی صحبتهای تخصصی تموم میشه و صحبتهای عادی با دانشجوها شروع میشه واقعا لنگ میزنم، اگر برای رفع این مشکل تجربه ای دارین ممنون میشم راهنمایی کنین. سپاس فراوان

@sepide-str

سلام وقت بخیر چند تا راهکار برای رفع این مشکل پیشنهاد میدم:

1. تمرین صحبت کردن :point_down::point_down:

موضوعات مختلف رو به زبان انگلیسی با خودتون صحبت کنید:
در مورد موضوعات روزمره، علایق خودتون، یا حتی درس‌هایی که تدریس می‌کنید صحبت کنید. این کار بهتون کمک می‌کنه تا با ساختار جملات انگلیسی و نحوه بیان افکارتون به زبان انگلیسی آشنا بشید.

با یک دوست یا همکار به انگلیسی صحبت کنید.

از پادکست‌ها و فیلم‌های انگلیسی استفاده کنید:
به پادکست‌ها و فیلم‌های انگلیسی در موضوعات مختلف گوش بدید و به نحوه صحبت کردن راوی و گوینده ها توجه کنید. و سعی کنید لحن و نحوه بیان اونها رو تقلید کنید.

از لغات و عبارات در مکالمه یا رایتینگ استفاده کنید:
روزانه تعداد لغت جدیدی که یاد میگیرید سعی کنید در مکالمه و رایتینگ ازش استفاده کنید.

از منابع افورتلس که برای یادگیری مکالمه مناسب هست میتونید استفاده کنید چون این پکیج ها از متد پرسش و پاسخ استفاده شده و برای سلیس صحبت کردن هم خیلی مفیده. لینک این پکیج رو در اینجا براتون میذارم
یه منبع باتوجه به سطحتون رو انتخاب کنید مثل انگلیسی قدرت یا مگا داستان برای سطح پیشرفته مناسبه

و یا اینکه در کلاس های فری دیسکاشن شرکت کنید. در این کلاس‌ها می‌تونید مهارت اسپیکینگ خودتون رو در یک محیط تعاملی و با کمک یک مدرس باتجربه ارتقا بدید.

2 پسندیده

بسیار ممنون، فعلا افورتلس انگلیس رو شروع کردم…
و اینکه اون قسمت از راهنماییتون یعنی حرف زدن در مورد موضوعات مختلف با خودمم رو‌هم خیلی انجام میدم

خواهش میکنم.

عالیه بعد از اینکه هر درس رو مسلط شدین برای خودتون بازگویی انجام بدید تا بتونید از لغات و ساختار هایی که یادگرفتید استفاده کنید.

بسیار عالی. چون سطح زبانتون خوبه با مرور و تمرین ها زودتر به نتیجه می‌رسید.
اگر بازهم به راهنمایی نیاز داشتید ما درخدمتتون هستیم

1 پسندیده