نظرخواهی در مورد برنامه من

سلام لطفا در مورد برنامه ی من نظر بدید
منابع اصلی : نیمچه داستان ها بعد داستان های واقعی بعد انگلیسی کوتاه
برنامه فرعی : داستان های خیلی ساده و انیمشن و…

درود
منابع انتخابیت خوبن ولی طبق نظر شخصی خودم اگه من جای شما بودم A J Hoge رو حتما تو بخش اصلی مسیر یادگیریم قرار میدادم.

3 پسندیده

من بیشتر آکادمیک بدردم میخوره
با دوره های aj hoge اون بخش هم تقویت میشه؟

2 پسندیده

اینکه ابتدا باید تو جنرال به سطح قابل قبولی رسید بعد رفت سراغ اکادمیک شکی توش نیست
A J Hoge بنظر من برای اکادمیک هم بدرد میخوره،ولی بزار کارشناسای خود آپ هم نظر بدن

@sahar.salehi
@sepide-str
@cacti.sole

4 پسندیده

شما کدوم دوره ها رو استفاده کردید؟ و الان به چه سطحی رسیدید؟

1 پسندیده

من هیچوقت برنامه‌ی ثابت مطالعاتی با دوره و یا منابع ثابت نداشتم.ولی پیوسته و هر روز درگیر یادگیری و پیشرفت تو زبان انگلیسی بودم
من تاپ ناچ‌ رو خوندم A J خوندم ۴۰۰۰واژه خوندم گرامر خوندم داستانهای زیادی رو خوندم پادکستهای زیادی از منابع مختلف رو بررسی کردم کلی چیزای دیگه

دقیق نمیتونم بگم ولی بنظرم سطحم احتمالا B1پلاس باشه.

سلام
وقتتون بخیر

انتخاب منابع بستگی به هدفتون داره
اگر که عجله‌ای برای یادگیری ندارید و آموزش زبان بیشتر جنبه‌ی تفریح و سرگرمی براتون داره، آموزش غیر مستقیم از طریق خوندن کتاب و داستان، دیدن فیلم، مستند، مصاحبه، اخبار و…میتونه بسی مفید و لذت‌بخش باشه
و برنامه‌ی شما هم به همین شکل هست

ولی اگه هدف جدی‌ای از خوندن زبان دارید و نیاز هست که با قواعد درست و منظم یاد بگیرید، بهتره چندتا منبع آموزشی فعال هم داشته باشید
مثلا همین دوره‌های ای‌جی هوگ که دوستمون فرمودن جزو بهترین دوره‌های آموزش فعال هست که شما می‌تونید همزمان هر چهارتا مهارت انگلیسی رو باهاش تقویت کنید
یه کتاب آموزش واژگان
یه منبع برای یادگیری جدی گرامر و آزمون دادن(مثلا برنامه‌ی زبا‌ن‌آموز و یا کتاب‌های گرامر in use)
یه دوره‌ی آموزش مکالمات کوتاه در موقعیت‌های مختلف

درکل برای انتخاب برنامه باید به هدف یادگیری ، مدت زمانی که برای آموزش در اختیار دارید و سلیقه‌ی شخصی خودتون توجه کنید ولی همچنان نباید خودتون رو وسط کلی منابع مختلف گرفتار کنید تا سردرگم بشید
کلا پنج الی هفت دوره در نظر بگیرید و روزانه با توجه به زمان آزادتون حداقل با دو یا سه‌تا از منابع مطالعه کنید

امیدوارم با یه برنامه‌ی عالی پیش برید و موفق بشید :sparkles:

@zomilad_2023
تشکر از شما که ما رو شایسته‌ی نظردهی در این مورد دونستید :rose:

2 پسندیده

سلام
خواهش میکنم
نظرتون کامل بود عالی:100:
ولی واسه کسی که واقعا جدی هست و میخواد وقت بزاره تا در زمانی مشخص به هدف مشخصی برسه:

A J Hoge + گرامر این یوز سطح متوسط + ۴۰۰۰واژه

با یه منبع خودخوان مثل تاپ ناچ که نقشه‌ی راهو داشته باشی
ترکیب هیولا طوریه:sweat_smile:

1 پسندیده

گل گفتید
همه عالی بودن

گرامر این یوز که همیشه حلال مشکلات گرامری هست و نقص نداره، مخصوصا کتابای گرامر جامع و گرامر پیشرفته‌اش که برای من عالی بودن
ای جی هم که دیگه سلطان آموزش انگلیسیه:pinched_fingers:t2:

برای کسی که جدی باشه و وقت داشته باشه بسی ترکیب خوبیه:fire:

2 پسندیده

امیدوارم این بحث مختصرمون، به دوستمون کمک کننده بوده باشه:+1:

1 پسندیده

سلام
ببخشید این کتاب گرامر این یوز توی زبانشناس موجوده؟چرا میگردم نمیتونم پیداش کنم؟

2 پسندیده

کدوم دوره های aj رو خوندید فقط انگلیسی قدرت خوندید یا دوره های دیگه رو هم خوندید؟

1 پسندیده

سلام و وقت بخیر
این تاپیک هم میتونه دید خوبی بهتون بده

3 پسندیده

سلام دوست عزیز
نه متاسفانه
درکل تهیه‌کردنش به صورت چاپی خیلی بهتر هست
من دو کتاب آبی(گرامر جامع) و سبز( گرامر پیشرفته و تکمیلی) رو دارم و واقعا مفید هستن
درکل داشتنشون خالی از لطف نیست

به دو صورت ترجمه شده (حمیدرضا بلوچ) و زبان اصلی توی بازار کتاب موجود هستن که خرید اینترنتیشون به صرفه‌تر هست
سعی کنید جدید ترین نسخه چاپی رو تهیه کنید

download-2

4 پسندیده

انگلیسی پایه‌ای‌ش رو ۲۰ درس و انگلیسی قدرت رو ۱۲ درس و کل بخش کتاب گویا

سلام وقت بخیر

همینطور که دوستمون گفتن اول باید جنرال تقویت بشه و بعد سراغ آکادمیک رفت. و دوره های ای جی هوگ که عالیه :ok_hand:
برای تقویت تلفظ، مکالمه و شنیداری خیلی مناسبه.

با توجه به برنامه هایی که چیدید خوبه و منابع اصلی یکیش رو انتخاب کنید
برای منابع فرعی یک الی دو منابع کفایت می‌کنه سعی کنید منابع زیاد انتخاب نکنید و تمرکزتون رو بذارید روی یه منبع اصلی و تا انتها برید که مسلط بشید.

برای انتخاب منابع اصلی بالای ۸۰ درصد رو متوجه بشید مناسب سطح شماست.
برای انتخاب منابع فرعی بین ۸۵ درصد تا ۹۵ درصد رو متوجه بشید انتخاب خوبیه.

لینک زیر از سطح مبتدی تا پیشرفته به همراه برنامه ریزی پنج روزه گفتیم میتونید این تاپیک رو مطالعه کنید:

چند تا نکته و دلایل برای تقویت زبان انگلیسی عمومی قبل از آکادمیک:

تقویت گرامر و واژگان: دانش زبان انگلیسی عمومی باید کامل باشه‌. گرامر و واژگان پایه زبان انگلیسی رو یاد بگیرید که برای یادگیری زبان انگلیسی آکادمیک ضروریه.

تقویت مهارت‌های زبانی: مهارت‌های خوندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن رو تقویت کنید.

با این حال، اگر شما در حال حاضر در سطح متوسط به بالا و یا پیشرفته زبان انگلیسی هستید، می‌تونید بدون تقویت زبان انگلیسی عمومی به یادگیری زبان انگلیسی آکادمیک بپردازید و دوره های تخصصی تر مثل تافل یا آیلتس رو انتخاب کنید.

4 پسندیده

خیلی ممنون بابت راهنماییتون

1 پسندیده

مچکرم از توصیحات خوبت عزیزم:rose::four_leaf_clover:

1 پسندیده