کاربرد مصدر ing و infinitive چیست؟

You will be excited trying to get the money and if you succeed you will be very excited to buy that

قسمت اول چرا try به صورت ing اومده
ولي
قسمت دوم buy به اين صورت نيومده ، با اينكه دو قسمت از يه structure استفاده كرده

این تاپیک مربوط به درس «درس اصلی - هیجان» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «انگلیسی قدرت»، بخش «هیجان»

1 پسندیده

بخاطر اینکه trying یه پروسه زمان بره ولی buy فقط یبار اتفاق میوفته. اینجا تعداد دفعات اتفاق افتادن اون عمل مد نظر بوده و برای فعلی که دفعات بیشتری داشته ing اومده و دیگری که فقط یک دفعه اتفاق میوفته ing نیومده

3 پسندیده

مرسي مرسي مرسي:+1:t3::+1:t3:

2 پسندیده

اگه بخوایم درست تر بهش بپردازیم، در واقع این وسط طبق قاعده گرامری قبل از trying عبارت while you حذف شده! اینم بخاطر اینکه زبان دوتا چیز رو حذف می‌کنه همیشه: یکیش تکراره و یکیش قابل پیش بینی بودن. در اینجا while قابل پیش بینی و you تکراری محسوب میشن، پس در نتیجه در حذف میشه. ما این امرو رو توی فارسی هم داریم: من به مدرسه میرم میشه من مدرسه میرم یا من میرم مدرسه! در اینجا به حذف میشه چون قابل پیش بینیه.
قواعد گرامری همیشه بوده و هست و اینکه بخوای دنبال قاعده باشی همیشه پروسه یادگیریتو عقب میندازه چون زبان گفتاری بی قاعده ترین ورژن زبانه. و این موضوع بین تمام زبان ها صدق میکنه. پس بهتره همون ورژن بی قاعده رو با گوش دادن مکرر یاد بگیری و اصلا به چطوری و چجوری جمله بندی فکر نکنی.
این چیزی بود که من پس از مطالعه فراوان گرامر یاد گرفتم و بعدش فهمیدم گرامر اصلا ربطی به زبان محاوره ای یا همون گفتاری نداره.
به قول ای جی باید بدون اینکه بدونی زبان رو یاد بگیری، یعنی فقط تمرکز روی ضمیر ناخودآگاه باشه. وقتی به چطوریش فکر میکنی خوداگاه میشه و پروسه گیر میکنه تو خودآگاه ذهن.
اگه خواستی بیشتر راجب این موضوع بدونی میتونی کتاب گویا ای جی رو مطالعه کنی اونجا خیلی بیشتر موضوع رو باز میکنه