کاربرد پیشوندهای منفی‌ساز un/im/in/non چیست؟

وقت بخیر

آیا قاعده‌ای وجود داره تا بتونیم این رو سریع‌تر و راحت‌تر یاد بگیریم که هرکدوم از پیشوندهای منفی‌ساز مثل: im/in/non/un
با چه افعال و اسم‌هایی ترکیب میشن؟

سلام دوست خوبم یک قاعده کلی برای پیشوندهای منفی ساز فکر نمیکنم باشه و به نظرم به مرور و توی متن میشه اونها رو یاد گرفت. با این وجود امیدوارم این مطالب مفید باشه

کلماتی که پیشوند منفی ساز آن‌ها a است همیشه با یک حرف صامت شروع می‌شوند. کلماتی که پیشوند منفی ساز آن‌ها dis است می‌توانند با یک حرف مصوت یا صامت شروع شوند. کلماتی که پیشوند منفی ساز آن‌ها il است همیشه با حرف l شروع می شوند و در آخر، کلماتی که im را به عنوان پیشوند منفی می‌گیرند همیشه با حرف m یا p شروع می‌شوند.

پیشوند a برای منفی کردن کلماتی به کار می‌رود که با حرف بی‌صدا شروع می‌شوند.

asocial. غیراجتماعی

پیشوند dis به معنای غیر یا خلع می‌تواند برای منفی کردن کلماتی به کار برود که با حرف بی‌صدا و صدادار شروع می‌شوند. این کلمات می‌توانند اسم، صفت یا قید باشند

disagree. مخالفت

پیشوند im به کلماتی وصل می‌شود که با حرف «b»،‌ «m» یا «p» شروع می‌شود.

immoral. غیراخلاقی

کلماتی که پیشوند il می‌گیرند معمولا با حرف «L»‌ آغاز می‌شوند.

illegal. غیرقانونی

کلماتی که با «R» شروع می‌شوند پیشوند منفی‌ساز ir می‌گیرند.

irrational غیرمنطقی

پیشوند non یکی از کاربردی‌ترین پیشوندهای زبان انگلیسی است چرا که می‌تواند به هر اسم، فعل، صفت یا قیدی وصل شود.

nonsense نامعقول

کلماتی که با حروف بی صدا و صدادار شروع می‌شوند می‌توانند پیشوند منفی‌ساز un بگیرند

unknown ناشناخته

کلماتی که پیشوند in میگیرند، میتوانند با حروف بی صدا و یا حروف صدادار شروع شوند، به جز i و u.

inadequate ناکافی

4 پسندیده

سلام بانوی عزیز

بسی ممنون از توضیحات عالی و مفیدتون:yellow_heart::rose:

1 پسندیده

خواهش میکنم زیباترین کاکتوس دنیا:green_heart:

1 پسندیده

آخ
حالا من با اینهمه پروانه‌ی افسار گریخته چه کنم؟:melting_face::face_holding_back_tears:

ممنون از کلام و نگاه زیبات بانو:heart:

1 پسندیده