تفاوت دکمه "به خوبی یادم هست" با دکمه های دارای مدت زمان در لایتنر چیست؟

سلام. من بعد از مدت ها برنامه رو اپدیت کردم و متوجه شدم که در بخش لایتنر الان در کنار دکمه “معنی به خوبی یادم هست”، دکمه های دیگه ای هم هستن که اجازه میدن کلمه رو چند روز دیگه مرور کنی. سوال من اینه که اگه من به جای اون دکمه ها فقط از “معنی به خوبی یادم هست” استفاده کنم، چه اتفاقی برای لغاتم میفته و چند روز دیگه برام نمایش داده میشن؟ ممنون میشم جوابم رو بدید :pray:

@sepide-str

1 پسندیده

سلام وقت بخیر اگر فقط دکمه یادم هست رو بزنید از الگوریتم sm2 پیروی می‌کنه که توضیحات دسته بندی های سیستم رو اینجا بیشتر توضیح میدم

:small_blue_diamond:توضیح دسته بندی‌های لایتنر

نیازمند یادآوری:
عباراتی که موعد مرورشون رد شده یا رسیده

حافظه کوتاه مدت:
عباراتی که موعد مرورشون فردا تا 25 روز دیگه‌ست

حافظه بلند مدت:
عباراتی که موعد مرورشون دورتر از 25 روز دیگه‌ست

آموخته شده:
عباراتی که به مقدار لازم (بر اساس کیفیت یادآوریشون) برای زبان‌آموز تکرار شدن و میتونه خیالش راحت باشه که اونارو یاد گرفته.

:radio_button: کاربرد دکمه‌ها:

با زدن دکمه‌ی میدانم لغت یک سطح بالاتر میره

با زدن دکمه نمی‌دانم اون لغت به سطح اول برمیگرده و از اول مسیر رو طی میکنه

همچنین با زدن دکمه معنی و مثال، شما میتونید با معانی و کاربرد های مختلف لغت آشنا بشید

در لینک زیر عملکرد لایتنر نمایش داده شده

3 پسندیده

ممنون از پاسختون . سوالی که برام پیش اومد اینه که اگه یه لغت بره تو بخش حافظه بلند مدت، دفعه دیگه که اون لغت ظاهر میشه، اگه لغت رو یادمون باشه میره تو بخش “آموخته شده” یا بازهم تکرار میشه؟
یعنی کلمات تو بخش بلند مدت که بعد ۲۵ روز به بعد ظاهر میشن فقط یکبار میان؟

1 پسندیده

به یکبار مرور نه، باید چند دفعه مرور بشه تا به آموخته شده بره و حدود یک الی دو ماه زمان می‌بره تا به آموخته شده ها بره و بازم بستگی به مرور و موقعیت لغت داره.