نمیتونم به انگلیسی صحبت کنم یا بنویسم

سلام من مدتی هست که زبان رو شروع کردم سطحمم حدودا بین A2 _B1 هستش متون رو میفهمم ولی وقتی می‌خوام همون متن رو که در ذهنمه به انگلیسی بنویسم یا بگم ،نمیتونم یعنی انگلیسی به فارسیم خوبه ولی فارسی به انگلیسیم خوب نیس توی ذهنم سعی میکنم حرفهای روزمره رو به انگلیسی بگم ولی اصلا نمیتونم :sob:اگه میشه یه راهکاری بگین ترو خدا
@sepide-str

سلام دوست خوبم چون شما فقط مطالعه و حفظ کردین اما از آموخته هاتون استفاده ای نکردین به همین دلیل نمیتونین خروجی درستی داشته باشید.

ورودی های انگلیسی رو بیشتر کنید مثل: :point_down:

هر روز و به صورت مستمر متن های انگلیسی در موضوعات مورد علاقه اتون بخونید. تا با ساختارهای جملات، واژگان و اصطلاحات رایج در زبان انگلیسی آشنا بشید.

فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی رو با زیرنویس انگلیسی یا بدون زیرنویس نگاه کنید تا با نحوه استفاده از زبان انگلیسی در مکالمات روزمره آشنا بشید.

به پادکست‌ها و موسیقی‌های انگلیسی گوش بدید و نکته برداری کنید. مثلا به یه جمله برخوردید که جدید بوده و اونو یادداشت کنید و ازش استفاده کنید.

هر روز متن به انگلیسی بنویسید. می‌تونید هر روز خاطرات بنویسید یا احساسات خودتون رو بنویسید، داستان‌های کوتاه یا حتی مقالات در مورد موضوعات مورد علاقه اتون خلاصه نویسی کنید.

لغاتی رو که یادمیگیرید رو با مثال های بیشتر مطالعه کنید و حتی خودتون هم جملات جدیدی رو بسازید.

منابع های اصلی در زبانشناس رو اگر با تکنیک درست انجام بدید میتونید نوشتار و مکالمه اتون رو تقویت کنید.

اگر منابع اصلی در زبانشناس راهنمایی نشدین لینک زیر رو مطالعه کنید

1 پسندیده