از دست دادن انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی 🤕

سلام دوستان خوبین خوشین؟اولین شب زمستونتون بخیر شب یلدایه گذشتتونم مبارک :sweat_smile::sweat_smile:
راستش یه چند روزه ک وحشتناااااک بی انگیزه شدم وکلا زبانو گذاشتم کنار متاسفانه واجعه بار ترین چیز برام همینه یه مدتی هر روز کتاب انگلیسی میخوندم هر روز به درسای ای جی گوش میدادم اما الان یه ماهه ک کلا کتاب نخوندم و یه هفتس ک دست و پا شکسته ای جی گوش دادم راستش خیلی انگیزمو از دست دادم نمیدونم باید چیکار کنم گفتم از شما کمک بگیرم خوشحال میشم راهنماییم کنین و کمک کنین به راه قبلیم برگردم دلم واسه اون روزا تنگ شده واقعا :expressionless::expressionless:

7 پسندیده

سلام عزیزم, اتفاقا چند لحظه پیش بیادت بودم,
راستش کلا تالار هم خیلی خلوت شده, بچه ها خیلی کم میان البته همه بنوعی مشغله خودشونو دارن, :cry::pensive:
این احساس تو طبیعیه برای همه ما پیش میاد, میفهمم چی میگی, :unamused:
تو چالش عادات شرکت کن, من اونجا هواتو دارم اپ هبیت رو دانلود کن, یه نظمی بده به خودت و بگو یا علی.
الان برو بنویس برنامه فرداتو خودش قدم بزرگیه, من هر روز اینکارو تو بولت ژورنالم انجام میدم,
بعد فردا بیا و گزارش کارتو بده ببینم چکارا کردی, منتظرتماااااا:ok_hand::ok_hand::facepunch::facepunch::muscle::muscle::muscle:
قدم اولو بردار من کنارتم, با هم میخونیم زبانو, درس قدرت هستی دیگه؟ کدوم درسشی؟

6 پسندیده

دوست عزیز سلام ، خانم آتوسا توصیه هاشون بجا و منطقی هست. اما برای تغییر حالتون باید یه صحبت از دوستانم رو بازگو کنم. دیدید نوار قلب وقتی حیات قلب رو نشون میده که پستی و بلندی داشته باشه و نقطه خطر یکنواختی و ثبات اون هست یک خط مستقیم. زندگی هم همینطور هست گاهی در اوج و گاهی در قعر. پس زندگی در جریان هست‌‌. توکل کنید و آرامش به خودتون بدید تا دوباره کنترل همه چیز رو بدست بگیرید. موفق و در پناه حق باشید.

16 پسندیده

دوران امتحاناته :wink:

طبیعیه. شما حداقل یکبار دیگه هم به این موضوع دچار شدین و ظاهرا در اومده بودین. این بار هم در میاین :wink:

پیشنهاد میکنم تنوع در زندگیتون (نه فقط زبان) فراموش نشه. یک مقدار بیشتری به علایقتون بپردازین. :blush:

10 پسندیده

سلام وقتتون بخیر

این روش هم روش خوبیه

وقتی دوباره افتادید رو دور میتونید برگردید به همون برنامه های سابق

یه مدت هر چی که دوست دارید رو کار کنید.
اگه حس کتابه برید کتاب بخونید…
اگه حس گوش دادنه برید گوش بدید
اگه حس مکالمست مکالمه کنید و…
ضمنا خودتون رو موظف به انجام یک ساعت یا دو ساعت در روز نکنید.
تایمتون رو کم کنید تا کم کم دوباره برگردید رو دور. به نظر من این تایم میتونه حتی 5 دقیقه باشه.

توجه داشته باشید که صفر نزارید بشه. چون خودش یه گرفتاری بزرگه

از دست دادن انگیزه دلایل زیادی داره. یکی از دلایلش اینه که احساس کنید پیشرفت نمیکنید.

من برای یکی از دوستان که دارم باهاش انگلیسی کار میکنم یه جدول طراحی کردم که پیشرفتش رو در مینی استوری ها نشون بدم. با این کار میتونم با انگیزه نگهش دارم و بهتر براش برنامه بچینم

وقتی شما پیشرفت خودتون رو نبینید افت انگیزه پیدا می کنید.
دلیل ساخت این اکسل هم چیز ساده ایه. نشون دادن پیشرفت های خیلی خیلی کوچیک. چیزی که من یه سال و نیمه دارم تو خودم هر روز مرور میکنم و باعث شده یه روزم از انگلیسی جا نمونم.
پیشرفت های یهویی و غول پیکر فقط تو تبلیغات و تلویزیون هاست پس منظور من از پیشرفت کردن رو فقط در سطوح پیشرفت های اندکی بدونید

مثلا این دوست عزیزی که باهاش کار میکنم هر جلسه اگه یک امتیاز بالا بیاره میشه یک پیشرفت و بهش میگم ببین تو اون هفته مشکل داشتی و الان این سوالو جواب دادی پس این پیشرفته و داری قدم به جلو میزاری.
پیشرفت های کوچیک میتونه یک چت 10 کلمه ای با یه خارجی باشه، میتونه ادای یک کلمه خاص به شکل درست در انگلیسی باشه، می تونه بازگویی یک داستان در تایم محدود و سریع تر باشه و…

این پیشرفت ها رو ببینید و این ایده رو در خودتون پرورش بدید که پیشرفت های کوچیک خیلی مهم هستند اون موقع تضمین میکنم هیچوقت بی انگیزه نمیشید.

البته هدفتون از انگلیسی خوندن هم پیدا کنید. اونم خیلی مهمه

20 پسندیده

من هم بی انگیزه شدم. اما میخونم. خیلی غم انگیزه بی لذت زبان خوندن و شنیدن.

2 پسندیده

چه مدتیه از زبان شناس استفاده میکنین الهام خانم؟من حدود 2 دوماهه دارم استفاده میکنم هر روز میانگین یه ساعت مطالعه میکنم چند روزه چون داستان های واقعی شروع کردم مدت مطالعه ام فراتر رفته البته دو ماه زیاد نیست ولی نسبت واژگانی که تو این دوماه یادگرفته ام خوب بوده وبرام تو این دوماه هر روز واقعا انگیزه ی زیادی داده.تو این مدت تو سایت وتالار زبان شناس مقالات دوستان در رابطه با یادگیری زبان خیلی کمکم کرده مخصوصا مقالاتی که آقا کامبیز زحمتشون رو میکشن
امیدوارم با کمک همه دوستان زبان شناس شاهد پیشرفت خودم وکسایی که تازه زبان را شروع کرده اند وعزم جدی در یادگیری زبان دارند,باشم

2 پسندیده

من از اولِ آبان ماه با زبانشناس آشنا شدم. اوایل خیییییلی هیجان داشتم. مثلا هفت یا هشت ساعت گوش میدادم و متوجه نبودم زمان چطور میگذره. اما الان یکم مثلِ کلاسِ درس شده برام. دوستش دارم اما بی انگیزه شدم واسش. نمیدونم چیکار کنم. ناراحتم.

2 پسندیده

پس شما هم مثل من تازه شروع کردین
ببینید حدااقل سعی کنید روزی 45 دقیقه یا یه ساعت وقت بزارین واسه زبان واقعا در دراز مدت این یه ساعت ها کار خودشو خواهد کرد.از یکنواخت بودن نوع مطالعه سعی کنین در بیایین.بر فرض اگه صرفن به درسها گوش میدین سعی کنین هر روز تکنیک سایه تو برنامه تون باشه.این تکنیک سایه خوبیش اینه که فکرو حواس رو به درس وداستان وانگلیسی خودن متمرکز میکنه وهم اینکه رفته رفته کمک زیادی به خواندن مطالب انگلیسی وتلفظ انگلیسی میکنه وآدم پیشرفت رو احساس میکنه.البته دوستان اساتید مطالب زیادی نوشته اند حتمن مطالعه کنید

6 پسندیده

ممنونم ازتون. حتما سعی میکنم راه کارتون رو اجرا کنم. امیدوارم شوقم برگرده.

4 پسندیده

سلام دوستان عزیز.منم بعضی وقتها بی انگیزه میشم.توصیه میکنم این آهنگ رو گوش کنید.به من که خیلی انرژی میده…

16 پسندیده

سلام دوستان عزیز و خوبم
امیدوارم حالتون خوب باشه
من یه چند روز پیش همینجور بودم بی انگیزه تا این که به یکی از درس های اقای ای جی گوش دادم ولی نمیدونم شما گوش دادین یا نه ولی به هر حال میگم:
میگفت سه قاعده داره بر اینکه همیشه پر انرژی باشید:
۱- شونه تونو بدین جلو و سرتونو بالا بگیرین و سینه جلو.
۲- همیشه در حال حرکت درس بخونین و از نشستن گوش دادن بپرهیزید.
۳-همیشه تو صورتتون نیش خند باشه(زورکی)به دیگران توجه نکنین که بگن دیوانه شدی یا و… بعد هنگام خوندن همیشه نفس عمیق بکشین(این کار باعث میشه مغزتون فعال شه و دیگه بی حوصله نشین
امیدوارم این مطلب که گفتم البته اقای ای جی گفته به دردتون بخوره این روش از لحاظ روانشناسی خیلی تاثیر داره

11 پسندیده

پیشنهاد می کنم مثلا کاری که براتون جالبه انجام بدید مثلا می تونید کتاب داستان های سطح بندی شده را بخونید و یا به متن هایی در زمینه ی موضوع هایی که علاقمندیتون در اون زمینه ها هست پیدا کنید و اون ها را بخونید.
یا اصلا نرم افزار های دیگه ای هم در زمینه ی زبان نصب کنید من خودم دهکده و هرمس و زبانشناس را داشتم هر زمانی که از یکی خسته می شدم می رفتم با اون یکی کار می کردم.
باید هر از چند گاهی محیط و روش یادگیری را کمی تغییر بدهید.
مثلا حتی می تونید کتاب کاغذی بخرید و بخونید.
مثلا شما ممکنه از چیدمان اتاقتونم خسته بشید و عوضش کنید زبان هم همین طور هست باید در طول روند یادگیری برای خودتون یه جورایی تنوع ایجاد کنید این مثلا را هم چند زبانه ها اشاره می کنند.
مثلا می تونید خاطرات روزانتونو یادداشت کنیدو یا خیلی کارهای دیگه که میشه انجام داد.

9 پسندیده

سپاس از آهنگی که به اشتراک گذاشتید. تک تک جملاتش رو با تمام وجودم قبول دارم. هر کدوم رو شاید بارها شنیده بودم ولی همه رو یکجا نشنیده بودم. ممنونم از شما :pray:

6 پسندیده

منشأ بي انگيزگي چيه؟
به يكي از دلايل زير ممكنه باشه:

1. زبان آموز نمي تونه ميزان پيشرفت خودشو در فراگيري زبان بسنجه. در اين صورت، بايستي كاري انجام بديد كه به شما اثبات كنه تلاش تون بي نتيجه نبوده. مثلاً چيكار ميشه كرد؟ يه وبلاگ به زبان انگليسي داشته باشيد و با دوستان تون وقايع روزانه زندگي تون رو به اشتراك بذاريد. يه كتاب رو كه بهش علاقه داريد ترجمه كنيد و اون رو با سايرين به اشتراك بذاريد. با دوستاني كه زبانشون در سطح خودتون هست به انگليسي صحبت كنيد. به يوتيوب سري بزنيد و در حوزه موردعلاقه تون ويديوهايي رو ببينيد. بايد كاري انجام بديد كه به خودتون اثبات كنيد تلاش هاتون براي يادگيري زبان مؤثر و مفيد بوده.
  2. زبان آموز به يادگيري زبان به چشم يك كار خسته كننده و اجباري و بي فايده نگاه مي كننه. سعي كنيد به يادگيري زبان نه به عنوان يك اجبار، بلكه به عنوان يك تفريح و سرگرمي نگاه كنيد. از يادگيري زبان لذت ببريد. شما وقتي توي طبيعت قدم مي زنيد قطعاً از بودن توي طبيعت لذت مي بريد، وگرنه ترجيح مي داديد توي خونه با گوشي تون ور بريد. وقتي داريد يك ساز موسيقيايي رو فرا مي گيريد از يادگيري نواختن اون ساز لذت مي بريد و بهش به عنوان يك تفريح نگاه مي كنيد. بايد به يادگيري زبان هم به عنوان يك سرگرمي نگاه كنيد.
    از خودتون در مسير يادگيري زبان يك سؤال بپرسيد: «اگر من زبان ياد بگيرم و در فراگيري زبان پيشرفت كنم چه تأثير مثبت و مهمي توي آينده م داره؟». جواب اين سؤال رو هر وقت نااميد ميشيد به خودتون يادآوري كنيد. اگه جوابي براي اين سؤال نداشتيد، بهتون پيشنهاد مي كنم فراگيري زبان رو كنار بذاريد.
    در نهايت، هيچ وقت در مسير يادگيري تون در زمان هايي كه بي انگيزه ميشيد به صورت كامل با يادگيري و زبان قطع رابطه نكنيد، در غير اينصورت، شروع دوباره تون سخت و مستلزم تلاش مضاعفي خواهد بود.
    براتون آرزوي موفقيت مي كنم.
14 پسندیده

خواهش میکنم.خیلی خوشحالم که خوشتون اومده…

4 پسندیده

سلام اتوسا جان ممنون ک به یادم بودی
اره تالار ک خیلی سوت و کور شده اپ هبیت رو دارم یه روزایی همش تیک میخورد اما الان فقط یکی دوتاش تیک میخوره سعی میکنم امروز بتونم اکثریتشو اجرا کنم
مرسی ک انرژی دادی بهم اره منم درس قدرتم درس فلسفه تائو

خیلی ممنونم از لطف و نظر گرانبهاتون خانوم نیکنام عزیز و خیلی ممنون از از گفته قشنگتون خوشحالم دوستانی مث شما دارم

من کلا همیشه دچار این موضوع میشم یه وقتایی جزئه یه وقتایی کلی :sweat_smile::sweat_smile:

حتما خیلی ممنون از راهنماییاتون

از شما هم ممنونم بابت وقتی ک گذاشتید و راهنمایی کردین خیلی برام مفید بود بله هدف واسه زبان خوندن دارم اما خب یه وقتایی نمیدونم چرا اینجوری به کل انگیزه میره از وجودم
خیلی جدول جالب و انگیزه بخشی بود میشه یه توضیح مختصر بدین ک اون نمره ها چ جوریه؟ البته اگه زحمتی نیست و امکانش هست ممنون ازتون

ممنون از اهنگ انرژی بخشتون

ممنون بابت راهنماییتون

بله حتما این کارو میکنم سپاس

خییییلی ممنون بسیار عالی بود سعی میکنم تک تک کارایی ک گفتید رو انجام بدم

بازم ممنون از همگیتون ک وقت گذاشتید و کمکم کردین

5 پسندیده

من به عنوان مربی ایشون بابت هر سوال ایشون به شکل حسی بهشون نمره میدم.
سوال یک رو جواب دادن. اگه کامل جواب داد و بدون غلط نمره 1 میگیره
اگه درست جواب بده ولی مثلا به جای bought بگه buys نصف امتیازو میگیره.
کلا نمرات حسی هستند. بعضی ها هم 2 نمره اند چرا که من اون وسط یکی دو تا سوالو وارد نکردم. واسه همین دو تا یک رو جمع زدم.

البته بهش نمیگم وضعیتش چیه و روز آخر یعنی جلسه 5 یا به بعدش نمودارو بهش میدم. میگم ببین این پیشرفتته و این همه تکرار که داشتی و فکر میکردی فقط داری الکی و بی دلیل جواب میدی اینم نتیجش…

چون مینی استوری ها بی نهایت تکرار دارن و کسی که ماهیتش رو ندونه نمیتونه از پسش بر بیاد.

5 پسندیده

خیلی ممنون از توضیحاتتون :tulip:

1 پسندیده

ببین چقدر دوستات کنارتن و بفکرت هستن, پس شروع کن و خوشحالمون کن, حتی اگر شده 5 دقیقه ,بهتر از هیچیه,
درس قدرت تو جلوتر از منه, آفرین, فرصت رو از دست نده, :heart_eyes::heart_eyes::wink:

7 پسندیده