بحث و گفتگو «آخرین کتاب انگلیسی که خواندید چه نام داشت؟»

I have read jane eyre recently .it was good

3 پسندیده

Srry just i reply to u because i don’t konw how to reply here and i saw ur text and reply

3 پسندیده

احسنت. بسیار کتاب جالبیه. منم اینو خوندم :rose::rose:

Nice. It’s great you’re reading books. It’s gonna boost your understanding in English.

3 پسندیده

Tnx for replying me …i try and put effort to progress more

2 پسندیده

سلام دوستان
من هم این اواخر یک کتاب از گوسبامپس خوندم. الآن در حال خوندن سه گانه ی نیروی اهریمنی لش تو زیبوک
هستم. دیگه آخراشه تقریبا. بعدش قصد دارم هابیت و شاید اتحادیه ابلهان و چندتا کتاب سلف هلپ رو از تو زیبوک بخونم.

3 پسندیده

دن کیشوت، بدون شک یکی از شاهکارهای ادبیات جهانه. فوق‌العاده است

4 پسندیده

تو نسخه سطح بندیش زیاد چیزی بیان نشده. خیلی کوتاهه.

4 پسندیده

من فارسیشو خوندم. دو جلد بزرگه
اگه کسی خواست بخونه حتما ترجمه‌ی “محمد قاضی” رو بخونه.

5 پسندیده

سلام بر همگی

چقدر کتاب خوب اینجا معرفی شده

امیدوارم تو زیبوک یا زبانشناس بتونیم یه روزی همه شون رو ببینیم

3 پسندیده

اسلام @poone_bakhtyrai

الان سری دومش هم اومده…البته برخلاف سری اول، که مشتاقانه دنبال می کردم، برا سری دوم، قسمت اولش رو دیدم و ادامه ندادم

2 پسندیده

سلام @YoKambiz

لطفا این کتاب رو هم به اپ اضافه کنید…مشتاق شنیدن اون با اپ هستیم. به نظر جالب میاد…متشکرم

پ.ن
شما که خودتون خوندیدو راضی بودید، پس دیگه نیاز به سایت ادیبل نیست برا پیشنهاد دادن…هست؟

2 پسندیده

این کتاب موجوده:

در بخش کتاب های خیلی ساده.

4 پسندیده

بله…متشکرم…لطف تون مستدام

2 پسندیده

سلام.

آخرین کتابی که تا الان خوندم, کتاب چارلی و کارخانه شکلات سازی بود که آقای Aj Hoge به عنوان رمان مناسب سطوح پایین معرفی کرده بود. هر چند که واژه های ناآشنای زیادی داشت برام…نرم افزار حدود ۶۰ درصد رو نشون می داد…اما تونستم حتی بدون دیکشنری هم متوجه شم. داستان خوبی بود.
الان, کتاب داستان های شب عربی…همون شهرزاد قصه گو, هزارویک شب رو پیدا کردم. از کتاب های سطح بندی شده…پایین ترین سطحش…فکر کنم نرم افزار دایره واژگان منو تو این درس ۹۰ زذه بود…به جز چند تا واژه, که معمولا هم نام افراد بودن, واژه خاصی نبود. به هر حال, متن ساده ای داره و تا الان, مشتاقم که ادامه ش بدم هر چند که قسمت های کمی داره و خیلی زود به پایان خواهد رسید.
بازم ممنونم از دست اندرکاران این بخش :cake::coffee:

3 پسندیده

سلام . واقعیتش منم اوایل فکر میکردم که اون قانونی که میگه باید شما 80 الی 85 درصد لغات رو بلد باشی تا کتاب رو بتونی بخونی باید همیشه رعایت بشه
ولی بعد از مطالعه چند تا کتاب متوجه شدم این طور نیست !
چون خیلی از لغاتی که شما بلد نیستی خیلی مهم نیستن ، یا صفات هستن یا اسم درخت و گیاه و اشیا و …
از دیکشنری زبانشناس استفاده کنید برا یه بار نگاه کردن که معنی کلی رو متوجه بشید
روش مطالعه خودمو پیشنهاد میدم بهتون ، دو سه تا کتاب که سطحشون براتون راحت و مناسبه رو بخونید بعد دو تا یا یکی از کتاب هایی رو بخونید که براتون چالش برانگیز باشه
مثلا پیشنهاد میکنم بعد از مطالعه چندتا کتاب مثل چارلی و کارخانه شکلات سازی ، جیمز و هلوی غول پیکر ، آقای روباه شگفت انگیز ، اول کورالاین و بعد چروکی در زمان رو بخونید ، شاید یه مقدار چالش برانگیز باشه ، ولی درک مطلب و داستان خوانی شما یه سطح بالاتر میره

ضمنا کتاب الیور توئیست از بخش کتاب های فوق متوسط هم قشنگه

8 پسندیده

سلام و متشکرم از همه توضیحات خوب تون

در مورد من، بیشترین مساله م با واژه هایی هست که حالت افراد رو بیان می کنه…مثل: چشم غره رفتن و …
به قول شما، سایر واژه ها رو، از روند خود داستان میشه فهمید.

اتفاقا می خواستم همین کار رو کنم. چند هفته ای بود که کم و بیش، روی آوورده بودم به خوندن کتابای ساده. بعد از خوندن داستان چارلی و کارخانه شکلات سازی، می خواستم جیمز و هلوی غول پیکر رو شروع کنم…البته شروع شد ولی شاید به خاطر حس نکردن زیاد حس فهمیدنش بود که رهاش کردمو باز روی آووردم به کتابای سطح پایین. باید چندتایی رو مطالعه کنم. البته خیلی بیشتر از دو سه تا.

:pray::pray::pray: از معرفی تون…البته، خود اینا، همه شون چالش هستن برام. به خصوص، که دارم خودم رو مجبور می کنم دست به دیکشنری هم نشم :upside_down_face:

4 پسندیده

اینو ای جی گفته ؟
به نظرم خیلی هم حساسیت به خرج ندین ، توی سطح من و شما ، دفعات اول نیاز به خوندن معنی کلمات اونم به فارسی هست
بعد که لغت زیاد تکرار شد توی قالب ها و شما فرا گرفتید اونو ، دیگه میتونید مراجعه نکنید به فارسی و خودتون معنی بهش بدید
پیشنهاد میکنم از دیکشنری استفاده کنید ، چون زبانشناس این امکانو فراهم کرده که شما بدون قطع شدن بیش از حد و طولانیِ مدت خوندنتون ، قادر باشید در کسری از ثانیه معنی رو نگاه کنید و به داستان برگردید
اونهایی که میگن دیکشنری استفاده نکنید به خاطر این مسائل هست ، شما رشته کلام از دستتون در می ره و خسته می شید
اما با زبانشناس این مشکل حل میشه

یه ماه پیش برا منم چالش بودن ! من تا به یه ماه پیش ، کتاب زبان اصلی نخونده بودم
اینم بگم که هر کتابی ممکنه اوایل چالش برانگیز باشه
مثلا فصول اول چروکی در زمان برای من اینطور بود
بعد از دو سه فصل بهتر شد تا الان که دیگه برام چالش برانگیز نیست ! امتحان کنید

4 پسندیده

سلام

بله. تو درس قدرت خواندن، گفتن که:

you want to write well, if you want to have a great English vocabulary, if you want to have great English grammar you need to read and read and read. And what you need to read are novels. Novels are the key, easy novels.

So here’s my rule. What does easy mean for you? My rule is you should not need a dictionary to read the book.
I recommend children’s novels. I think they are a fantastic way to learn. You can get the Goosebumps books for example. There’s a whole series. They’re for kids. They’re called Goosebumps. And there’s, I don’t know how many, there’s probably 30 or 50 of them, okay? They’re short and they’re pretty easy. You can probably read them without a dictionary. What you should do is read all of them. Read all 30 of them. Read them, just enjoy them. Don’t use a dictionary. If you see a word you don’t know, just guess the meaning and keep reading. If you’re wrong, it doesn’t matter. You’ll see that word again and again and again. Eventually you will understand that word. You won’t need a dictionary. Just enjoy the story.

حساسیت خاصی براپافشاری تو استفاده نکردن از دیکشنری ندارم. حس کنجکاوی و تکرار مداوم برخی واژه ها، منوبه سمت تایید فهم خودم در گرفتن منظور نویسنده، مجاب! می کنه که گوشه چشمی هم به دیکشنری داشته باشم :upside_down_face:

من خودم الان، حس خوبی دارم با کم تر کردن استفاده از دیکشنری تو خوندن داستان.

موفق باشید.
حتما،…متشکرم از توصیه هاتون

2 پسندیده

آها . درسته . من هفته آینده میرسم به اون درس :grin:

من فکر میکنم دلیل عمده اش دقیقا همون باشه که عرض کردم
چون رجوع به دیکشنری پروسه خواندن و درک مطلب رو مختل میکنه ، حتی اگه کتاب و دیکشنری رو توی گوشی هم داشته باشین
ولی برنامه هایی مثل زبانشناس این مشکل رو حل کردن
یه دلیل دیگه هم فکر میکنم اینه که شما مثل یک انگلیسی زبان ، زبانو یاد بگیری
با استفاده از خود زبان و فرآیند طبیعی یادگیری

همچنین ، خواهش میکنم

1 پسندیده

من حداقل با تجربه کمتر از یک هفته گیم!، حس کمک کردن به ذهن برا ایده/خلاقیت/تشخیص رو با کمتر استفاده کردن از دیکشنری یاد گرفتم.

برا همگی…متشکرم

2 پسندیده