چگونگی حفظ لغات

معنی لغات رو در جمله به خاطر میارم اما معنی یه لغت رو به تنهایی به سختی به یاد میارم. راهکار چیست بتونم خود لغت رو حفظ کنم.
در موارد گرامری و زمانهای جمله هم مشکل دارم . اینکه چه زمانی از حال یا گذشته ساده استفاده کنم و چه زمانی از استمراری.

======================
این تاپیک مربوط به درس «هیاهوی بسیار برای هیچ» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های بچه گانه»، فصل «بسته ی اول»)

3 پسندیده

سلام. همین مهمه که معنی لغات رو توی جملات یاد بگیرید. کم کم و با تکرار لغات در جملات دیگه معنی اون به تنهایی هم به یادتون میاد. پس زیاد از این بابت نگران نباشید.
برای یادگیری لغات توصیه میکنم این تاپیک رو بخونید : لغات را حفظ نکنید

درباره گرامر هم اصلا نگران نباشیدو اصلا بهش فکر نکنید. ما فعلا نیازی به دونستن گرامر نداریم. فعلا در همین حد که بتونید مفهوم جملات رو درک کنید کفایت میکنه. بعدها میبینید که خود بخود گرامرها رو یاد گرفتید. در این مورد هم پیشنهاد میکنم این تاپیک رو مطالعه کنید: غولی بنام گرامر

موفق باشید.

7 پسندیده

سلام
برای مشکل گرامری همونطور که تجربه شخصی بنده و گفته های سایر زبان اموزان و اساتید زبان میگه باید:
متون انگلیسی زیادی رو بخونید و اگه هم زمان که میخونید گوش هم بدید به اون متن خیلی عالیه و به نحوی دو برابر میشه بازدهیش!
اگه تازه کارید اصلا به گرامر توجه نکنید و فقط لغت و اصطلاح یاد بگیرید و گرامر رو کامل بزارید کنار ولی اگه تازه کار نیستید قطعا دیدید بعضی عبارات رو خودکار از زبونتون جاری میکنید و اون به دلیل اینه که اینقدر تکرار کردید و شنیدید و خوندیدش که ملکه ذهنتون شده الانم اگه متون رو بخونید میتونید تو مدت کمی تغییر رو احساس کنید

2 پسندیده