چالش بزرگ زیبوک ، آبان ۹۷ (نظر خواهی برای کتاب های آبان) 📚

منم موافقم.

میشه یک کتاب رو به عنوان کتاب اصلی قرار داد و هر کس دوست داشت در کنارش کتابهای دلخواه خودش رو هم بخونه.

3 پسندیده

سلام به همگی
بااین موضوع موافقم که بعضی کتابهاارزش یبارخوندنو دارند،حالاباتوجه به مساله علاقه و فرصت وشرایط متفاوت هرکس توموقعیتهای مختلف.

تصمیم داشتم آخر اردیبهشت که ایشالا تمومش میکنم،خلاصه ای روازش بادوستان به اشتراک بذارم. اماچون دوست داشتم باشماوسایردوستان کتابخون این تاپیک همراهی کنم،الان گزارش دادم. راستش هم این مدت سرم ازچندجهت شلوغ بوده وهم اینکه نتمون اختلال داشته،امیدوارم بتونم توکتاب مشترک خردادهمراه باشم. ممنونم ازپیگیری تون.شادباشیدوموفق
راستی خانم حیدری عزیز شمایبارانگارازخوندن کتاب برادران کارامازوف صحبت کردید،خوندینش؟موضوعش چیه؟الان گشتم لابلای پیامها،پیدانکردم ونتم دائم قطع ووصل میشه. فکرمیکنم دوران دبیرستان فارسیشوخونده باشم،امااصلا هیچی ازش یادم نمیاد،غیرازاینکه تا اخرش منوباخودش کشونده وتمومش کردم. چطوره موضوعش رو مطرح کنیدوپیشنهاد خوندشوبدید؟

3 پسندیده

دنیای سوفی را به 80 درصد رسوندین خیلی تبریک داره آخه لغاتش یه کم زیاد هست. و تو دهکده از همه ی کتابها سخت تره. من راستش برادران کارامازوف را یه هزار و چندی صفحه ایشو خوندم بعد هرمسم هنگ کرد و دچار مشکل شد و اون همون طور موند. من راستش خوندنشو پیشنهاد می کنم داستان چند تا برادر هست که پدرشون مشترک هست ولی با مادر متفاوت و خیلی من دوسش داشتم هر کدوم از این برادرا دارای شخصیت متفاوت و زندگی متفاوت هستند و کلا من روند داستان را خیلی پسندیدم. ولی پیشنهادم اینه از همین دهکده یه کتاب مشترک انتخاب بشه تا اپ جدید زبانشناس بیرون بیاد به دلیل اینکه من خودم کتابهایی را که می خونم از روی هرمس متن و صوت را با librivox گوش می دم که دفعه پیش بچه ها گفتن این کار خیلی سخت هست و صوت خود هرمس هم رباتی هست و غیر قابل تحمل.
در کل بازم به نظر کسانی که میخوان شرکت کنن برمی گرده من خودم با برادران کارامازوف موافقم. کلا نویسنده های روسی خیلی خوب یه دوره ای رمان نوشتن.

3 پسندیده

خیلی ممنونم. بله هم لغاتش زیاده وهم اصطلاحات جدیدداره،لغاتیکه قبلا ریشه یابی کرده بودم راحتتر توذهنم ماندگارمیشدن،اوناییکه ریشه اشونمیدونستم چندباربایدبه دیکشنری سرمیزدم،گاهیم فارسی شونوچک میکردم،نمیدونم واسه بقیه چطوریه،امابحث ریشه یابی لغات واسه من خیلی کمک کننده بوده تاحالا. امااین کتابوخیلی دوست داشتم وتصمیم دارم بعدازاتمام یه دوردیگه بخونمش. هروقت هم حس میکردم جاهایی برام سنگینه، دوباره مرورمیکردم،لابلای خوندن دنیای سوفی کتاب چاپی جین ایررو(هم لول ۶ بود)،میخوندم که یادم باشه،بعضی کتاباخیلی راحتترن،یجورایی میخواستم بخودم اعتمادبنفس بدم که ازخوندن کلاکتابای سخت جانزنم.

پس نتیجه میگیرم،برادران کارامازوف تودهکده نیست. اما حتما توبرنامه ام میذارم که بعدابخونم. ممنونم از توضیحات شما.منتظرکتاب پیشنهادی خرداد هستم.
باآرزوی موفقیت همگی

2 پسندیده

سلام منم موافقم.
کتاب پیشنهادیتون چی هست ؟

2 پسندیده

دفعه قبل یه سری از بچه ها 1984 را گفتند می خونند نمی دونم خوندن یا نه ولی پیشنهاد خوبی هست مفاهیم جالبی توشه ولی زیاد لطیف و رمانتیک نیست. اگه نخوندینش پیشنهاد میشه.
the stranger هم هست معروفه ولی من بگم خیلی دوسش داشتم نه اینطور نبود یعنی نویسنده پختگی زیادی نداشت شاید.
ارباب حلقه هست که احتمالا فیلمشو دیدین ولی من راستش تو زیادی شخصیتاش همش گم می شدم!! the snow of kilimanjaro هست.
the farewell to arms هم جز رمان های معروفه ولی من نفهمیدم چرا اینقد معروفه
پیشنهاد می کنم یه خلاصه ای از هر کدوم در اینترنت بخونید و یکی را پیشنهاد بدین من پیشنهادات را جمع بندی می کنم!!!

4 پسندیده

برفهای کلیمانجارو،کلاچهارفصله. حجمش خیلی کمه. توبخش کتابهای انتخابیم دانلودکردم،بعدابخونم. سبک کتابای همینگوی رودوست دارم. بنظرتون واسه یک ماه حجمش کم نیست؟

2 پسندیده

سلام
قضیه این تاپیک چیه دوستان !؟ :thinking:
با عرض معذرت

3 پسندیده

سلام
Welcome Back

قضیه ش اینه که هر ماه یک کتاب رو با پیشنهاد دوستان نظرسنجی میکنیم و کتابی که بیشترین رای رو بیاره همه با هم به مدت یک ماه وقت داریم که بخونیم :blush:

2 پسندیده

عه چه خوووبه :crazy_face::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck: یعنی من برم باید ماه بعد بیام شرکت کنم دیگه ؟:expressionless:

:pray::star_struck:

3 پسندیده

نه
وسط ماه هم میشه شروع کرد

2 پسندیده

راستی دوستان

کتابی که مدنظرتونه رو بگید که برای نظر سنجی قرار داده بشه.

ترجیحا و موقتا از اپلیکیشن دهکده زبان یک کتاب انتخاب کنید (چون متن و صوت همراه همن) تا اپلیکیشن خودمون آماده بشه

3 پسندیده

me before you & me after you
UY200'Me_Before_You'
این دوتا کتاب خیلی تعریفشونو شنیدم خودمم نسخه چاپی هردوشونو دارم اما هنوز نخوندم
دوتاشون حدود 30 چپتر دارن
فیلمشم هست
اماخب توی دهکده زبان نیستن

The X files

این یکی ژانر مورد علاقمه :)))))
توی دهکده هم موجوده

3 پسندیده

سه تاشون کتابای خوبی هستن
منتهی باید از تو دهکده زبان (اونم قسمت کتاب های متن اصلی) باشه که صوت به متن چسبیده باشه که بشه تو نظر سنجی گذاشت

3 پسندیده

سلام به همگی
پیشنهادم برفهای کلیمانجاروهست،حجمش کمه. چون تصمیم دارم مسافرکوچولوروهم توهمین ماه بخونم. باضافه ی کتابای چاپی انتخابیم.
بقیه دوستان هم نظرشونوبگن،تصمیم نهاییومیگیرم.
باآرزوی موفقیت همگی

2 پسندیده

سلام مژده جان دوست خوب و خوش ذوقم. خوبید انشاالله؟کم پیدایید تواین تاپیک :thinking:.امیدوارم همچنان پرانرژی وسرحال باشید.شاهزاده کوچولوروتموم کردید؟دوست داشتید؟متاسفانه نتونستم تواردیبهشت بخونمش،اماجزو برنامه ی خرداد گذاشتم که حتمابخونم انشاالله. درهر صورت براتون آرزوی سلامتی وموفقیت وشادی میکنم.:heart_eyes::heart_eyes:

2 پسندیده

سلام فدات
بازم به معرفتتون که سراغ گرفتین :rose::rose::rose:

والا اوایل ماه پیگیر شدم که کتاب بعدی چیه و …
اهمیتی داده نشد به سوالم
و در آخر هم مشخص نشد چه کتابی واسه ماه هست
بااینکه هرماه پا ب پای بچه ها آمار میدادم
ولی خب این شد که
منم تصمیم گرفتم برناممو شخصی جلو ببرم
و
کتاب شاهزاده کوچولو رو چون میخواستم هماهنگ با بچه ها کتاب بخونم رو ادامه ندادم
که گویا اشتباه کردم و باید ادامش میدادم

اما واسه خردادم کتاب آرزوهای بزرگ رو انتخاب کردم

خیییلی ممنونم از شما صبا جان :rose::rose:
شما هم همیشه دلتون شاااد و
دنیاتون پرازخنده باشه :heart::rose::heart::rose:

3 پسندیده

خیلی ممنون نمیدونستم :+1: :yellow_heart:

Cold mountain

خب من این کتابو پیشنهاد میکنم :point_up_2:
In this classic story of love and devotion set against the backdrop of the American Civil War, a wounded Confederate soldier named W.P. Inman (Jude Law) deserts his unit and travels across the South, aiming to return to his young wife, Ada (Nicole Kidman), who he left behind to tend their farm. As Inman makes his perilous journey home, Ada struggles to keep their home intact with the assistance of Ruby (Renée Zellweger), a mysterious drifter sent to help her by a kindly neighbor
فیلمش هم موجوده .

4 پسندیده

سلام به همگی

چرا پس فک می کنم باید یه کتاب دیگه هم انتخاب بشه.

شما خیلی پیگیر بودین ولی چندتایی از بچه اومدن و نظر دادن که هر کس کتاب خودش را انتخاب کنه و چون تعدادشون نسبت به بقیه بیشتر بود من هم با این که با هدف چالش خیلی سازگار نبود گفتم که هر کس کتاب خودش را پیش ببره و خوب تو همون بحث های ماه قبل فک کردم همه متوجه این مسئله شدند به هر حال عذرخواهی میکنم
ولی به نظر من این چالش بیشتر وقتی معنا پیدا می کنه که کتاب مشترکی را با هم پیش ببریم.
چطوره در مورد کتاب شازده کوچولو که ماه قبل خوندین یه خلاصه ای برامون بگین.

برفهای کلیمانجارو به نظرم خوبه ولی چون کوتاه هست به نظرم یک کتاب دیگه هم در کنارش انتخاب بشه خوبه چطوره کتاب Cold mountain که پیشنهاد دوستمون هست را در کنار برفهای کلیمانجارو بخونیم در این ماه. لطفا بچه هایی که می خوان شرکت کنند نظرشون را اعلام کنند. با تشکر قبلی

3 پسندیده

با این مورد من موافقم :blush:

2 پسندیده