چالش بزرگ زیبوک ، آبان ۹۷ (نظر خواهی برای کتاب های آبان) 📚

منم نمیدونم والا
دوستان به یه جمع بندی برسیم که این ماه چیکار کنیم

به نظرم یه کتاب اصلی انتخاب کنیم برای دوستایی که دوست دارن دسته جمعی یه کتاب خاصو بخونن

و هرکی هم دوست داشت کتاب مورد علاقه خودشو بخونه اشکالی نداره, اونم جزو چالش حساب میشه

پ ن: من خودم کتاب ۱۹۸۴ رو برای نظر سنجی پیشنهاد میدم, که البته فعلا فرصت خوندنشو ندارم

4 پسندیده

چه پیشنهاد خوبی, موافقم

خسته نباشی. :grinning:

2 پسندیده

آخه دارم دو تا دیگه رو میخونم :grinning:
اگه یکیشون تموم شد ۱۹۸۴ رو جایگزینش میکنم

2 پسندیده

آفرین به شما, راست میگی منم خودم درگیر چند تا کتابم, هم یه کتاب رو عصرا میخونم, هم یکی دیگه صبا میخونم وسطاشم گوسبامبس رو دارم, :smiley:

2 پسندیده

کدوم کتابه دقیقا؟

1 پسندیده

هیچکدوم :grin:
Alan wake رو از اینجا گرفتم
Asylum چاپیه

2 پسندیده

:grin: از کجا دقیقا!؟ :thinking:

1 پسندیده

اسم کتابی که فرزاد داره میخونه alan wakeهستش که از booksee گرفته

و اون یکی کتابی که گفته چاپی تهیه کرده.

3 پسندیده

مرسی برار :+1:

@atineh1967
دقیقا همین چیزی که کامبیز گفت رو منم انجام دادم

3 پسندیده

ممنوووونم, دستتون طلاااااا @YoKambiz
@Farzad_Poodineh

3 پسندیده

بچه ها من امروز استارت این کتاب کیمیاگر پائلوکوئیلو رو زدم,
من اولین بار این کتاب و حدود نوزده سال پیش به فارسی خوندمش و راستش الان دیگه چیزی ازش یادم نبود تا اینکه امروز شروع کردم بخوندنش,
پیشنهاد میکنم بخونیدش, درکش راحته, کلمات سختش ازاردهنده نیست, روونه.
راستش من کل داستانو فراموش کرده بودم ولی با شروعش حس خوبی دارم, جملات و مفاهیمی تو این داستان هست که در کل فلسفه و نشانه های زندگی رو به ما یاد میده.
امیدوارم اونایی که علاقه دارن تو این سبک کتابا, اینم بخونن.
خب بگذریم, شماها کجای کتابهاتون هستید؟

4 پسندیده

سلام وای من عاااااشقشم سه بار تاحالا فارسیشو خوندم
اگه وقت کنم باز هم میخونم چ بهتر اگه انگلیسی هم باشه
خیلی هیجان زده شدم کتابشو دیدم مرسی آتوسا جان💋

2 پسندیده

خواهش میکنم,
منکه بعد سالها دوباره دارم میخونمش خییییلی جذبم کرده و از همون کتاباییه که تا فرصت کنم دلم میخواد بخونمش,
الان فهمیدم واقعا باید ادم کتابی رو بخونه که تا وقتش ازاد میشه بره سمتش و بخونتش.
من متاسفانه کتابهای دیگه پائولو رو نخوندم بچه ها هرکی دید جایی معرفی کنه.

1 پسندیده

منکه کتاب مکتوب رو از پائولو داشتم زیاد جالب نبود بنظرم کیمیاگر شاهکارش باشه البته سلیقه ها مختلفه شاید یکی از مکتوب خوشش بیاد

2 پسندیده

سلام بچه ها, کتابتونو خوندین؟ کجای کتابید؟

6 پسندیده

به به آفرین آتوسا خانوم.

خسته نباشید.

من رو یه سورپرایز دارم کار میکنم. واسه همین نشده تو چالش مکالمه شرکت کنم :grin: این چند وقت هم نشد کتاب بخونم.

ایشالا به زودی منم به جمعتون اضافه میشم :wink:

4 پسندیده

آفرین به پشتکار شما :clap:

من کتاب Asylum رو یکی دو روز دیگه تموم میکنم.
البته اینم بگم که کتاب فارسی هم دارم میخونم

@YoKambiz
منتظریم برار
هم منتظر خودت و هم سورپرایزت :smiley:

2 پسندیده

ممنون که هستید, منتظرتونیم.

ممنونم که هستید و تشویق میکنید, افرین بشما, البته منم دو تا کتابو دارم میخونم ولی یکیش مربوط به چالش بود گفتم, اون یکی هم انگلیسیه اما خارج از درسه, بخاطر علاقم میخونم به زور هم میفهمم متنشو. :grin:

3 پسندیده

تبریک می گم به تلاش و پشتکار و پیگیریتون.
من هم یه 70 صفحه ای از کتابم مونده انشالله تا آخر اردیبهشت تمومش کنم.

3 پسندیده

کسی انگار در مورد کتابی که تو ماه اردیبهشت خونده جدیدا گزارشی نداده.
کاش بچه هایی که در ابتدای ماه در مورد کتاب انتخابیشون نظر دادن میومدن یه گزارش هم میدادن.

من خودم کتاب the scarlet letter را خوندم از رمانی که ماه پیش خوندم خیلی قوی تر بود داستان زنی است که کار ناشایسته ای می کنی و فرزندی به دنیا میاره و همسرش طبق قانون آن زمان انگلیس شکایت می کنه و همه هر چی تلاش می کنن زن طرف مقابل را لو نمی ده و طبق قانون هم یک حرف ای روی لباس زن حک می شه تا به این کار بد مشهور بشه. بقیه داستان هم رشد روحی زن را در حین زندگی با فرزندش نشون می ده و اخر داستان ها را همیشه می گن نگین شاید یکی دوست داشت خودش بخونه!!..

برای خرداد پیشنهاد بنده این هست که یک کتاب مشترک انتخاب بشه که رای بیشتری آورده چون این طور بیشتر هم انگیزه ایجاد می شه هم به نوعی رقابت. در کنار اون هر کسی می تونه کتاب مورد نظر خودش را هم ادامه بده.
بعد اینکه یه سری کتاب ها اینقدر معروف و خوب هستند که ارزش داره هر کس یه بار اونها را بخونه برای همین چنین کتابهایی را همه علاقمند هستند بخونن پس مطالعه کتاب مشترک به این صورت معنا پیدا می کنه.
پس بهتره برای خرداد کتاب پیشنهاد بدین.

5 پسندیده