آنالیز کامل دوره‌های انگلیسی DeepEnglish + راهنمای استفاده

آیا لازمه که هر روز، هم دروس اصلی، هم شتاب دهنده ها و هم دروس گرامری رو خوند؟
مثلا من درس به درس می رم جلو و 10 روز اول رو به درس اصلی فقط با سرعت تند اختصاص می دم (با سرعت تندش راحتم و مشکلی نیست) بعدش 2 روز رو درسای گرامر و بعدش 4 روز برای شتاب دهنده ها.
یعنی من برای هر بخش جدا جدا باید وقت بزارم (مثل همین الان) یا اینکه باید هر روز هر 3 بخش رو بخونم؟ منظورتونو از اون بخش زیاد متوجه نمی شم.

1 پسندیده

مشخصاً زمان زیادی میطلبه که این حجم از مطالب رو بخونید.

سوالی که پیش میاد اینه. آیا زمانش موجوده؟ اگه آره چرا که نه. حتما بخونید. ولی ممکنه نشه پس کدوما رو بیشتر بخونید؟ به نظر من بهتره دروس فعالانه و شتاب دهنده ها بیشتر خونده بشن.
تجربه به من ثابت کرده بهتره هر روز حداقل یک بار روی دروس کار بشه. مثلا اگه اینجوری بخونید که یک بار گرامر بعد بگید 3 روز دیگه بخونم ممکنه بازده خوبی نداشته باشه. بهتره هر روز بهشون گوش داده بشه. ولی اگه نه یه جوری برنامتون رو بچینید که فاصله بینشون از یک روز بیشتر نشه

3 پسندیده

فکر می کنم یا من منظور شما رو متوجه نشدم یا شما منظور من رو. من هر روز پشت سر هم زبان می خونم. ولی 10 روز فقط درس اصلی، 2 روز بعدی فقط گرامر و 4 روز آخر رو فقط شتاب دهنده ها. یعنی 16 روز برای هر درس وقت می گذارم ولی یه جورایی هر روز فقط یک آیتم. اگه اشتباه نکنم منظور شما در متن مقاله این بود که هر روز برای همه آیتم ها وقت بزارید و اونا رو بخونید. منظورتون این بود، یا اونی که من متوجه شدم؟

1 پسندیده

روش کاملا صحیح وجود نداره. یعنی اینکه من الان بگم این روش شما غلطه، کاملا اشتباهه و اینکه بگم باید شما همه رو یه روز بخونید هم همینطور. اون برنامه ای که اونجا گذاشته شده کاملا پیشنهادیه.

شما باید ببینید کدوم روش برای شما مناسبه. اگه این روشی که در حال مطالعه کردن هستید براتون مفیده پس همین رو ادامه بدید.

من همه رو در یک روز می خوندم و تا روز آخر که مد نظرم بود کم کم آیتم های کم اهمیت رو حذف می کردم. تا می رسیدم فقط به مکالمه فعالانه و شتاب دهنده.

روش شما هم از نظر من مشکلی نداره و میشه انجام داد.

4 پسندیده

مثلا من توی بازگویی داستان می خام از یک کلمه استفاده کنم. می‌دونم که این واژه یا اصطلاح توی درس های قبلی بوده. فقط هر چقدر فکر می‌کنم یادم نمی یاد. تا اینکه میزنم توی دیکشنری تا اون واژه ای که قبلاً خوندم و الان یادم رفته رو پیدا کنم و پیداش هم می‌کنم. آیا این وضعیت عادیه یا نه؟ آیا مشکلی در برنامه من هست؟ اگه کلمه ای که در درس های قبلی بوده رو یادم نیاد، اشکال داره؟ و اگه اشکال داره، به خاطر برنامه منه یا عدم تمرکز من یا …؟(همون بگید از برنامه خوندن منه یا نه واسه من کافیه)

«لازم به ذکر هست که من مقاله شما مبنی بر استفاده از کلمات کمکی مثل very, really و … به جای واژگان قلمبه سلمبه رو خوندم و توی مکالمه واقعی با همکلاسی زبانشناسی ام توی مدرسه میتونم جمع و جور کنم اما چون با خودم تمرین می‌کنم دوست دارم اون کلمه رو بدونم.»

1 پسندیده

بله کاملا این شرایط عادی هستند.

ما در یادگیری لغات 4 حالت مختلف داریم که به زبون عامیانه به شکل زیر میشه:

1. نمیدانم
  2. آشناست
  3. می دانم
  4. خیلی می دانم

یک لغت تو ذهن ما مرحله به مرحله جلو میره و به مرحله آخر میرسه. در بعضی مواقع ممکنه یک لغت اگر با درگیری کامل و احساسات همراه باشه مستقیم وارد فاز چهارم بشه.

فاز چهارم لغات یعنی لغات فعال میشن و شما می تونید تو نوشته ها و مکالماتتون ازشون استفاده کنید. لغات فاز سوم لغات غیر فعال نام دارند که وقتی می شنوید و می خونید متوجه میشید ولی قادر به استفاده ازشون نیستید.

این موضوعی که برای شما رخ داده کاملا عادیه چرا که لغات شما در فاز دوم و سوم قرار دارند. برای اینکه به فاز سوم برسونیدش باید بیشتر تکرار کنید و آزمون خطا داشته باشید.

نه مشکلی نیست. این موضوع کاملا عادیه. فراموشی جزئی از فرآیند یادگیریه.

خوبه مشکلی در این مورد وجود نداره و شما می تونید هر لغتی که دوست دارید رو یاد بگیرید. ولی اگه یادتون نیومد مایوس نشید. چون چیز عادی ایه.

اگه دنبال سرعت هستید تمرکز اصلیتون رو بر روی لغات مرسوم بزارید و سپس به سراغ لغات پیچیده تر برید.

5 پسندیده

بسیار ممنون از پاسخ کاملتون. همه مقاله هاتون رو قبلاً خوندم ولی حالا یه بار دیگه هم دوباره با دقت بیشتر می‌خونم. باز هم سپاسگزارم.

ولی خب این برنامه شما نیاز به زمان بسیار زیادی در هر روز داره درحالیکه من ۴۵ دقیقه در هر روز می‌توانم برای دروس وقت بزارم (ایام امتحانات هم نزدیکه و کمتر میتونم زبان بخونم اما تلاش میکنم که قطع نکنم و هر روز بخونم). فکر کنم برنامه خودم + برخی تغییرات جزیی بهتر باشه

1 پسندیده

منظور از اینکه مثلا در حداقل حالت ها نباید فاصله بین مثلا زمانهای گرامری بیشتر از یک روز بشه، منظور از زمانهای گرامر چیه؟ آیا منظورتان همه زمانها است؟ یعنی می‌گویید همه زمانها باید حداقل یک روز در میان مرور شوند…
یا
آینده بعد یک روز زمان گرامر نخوانیم بعد حال بعد یک روز زبان گرامر نخوانیم بعد گذشته بعد یک روز زبان گرامر نخوانیم و بعد حال کامل؟؟؟؟ آیا منظورتان این است؟

1 پسندیده

یا بگذارید به طور خلاصه بگویم…
دیدگاه اول:
۱. آینده حال گذشته کامل + چیز های دیگر
۲. چیز های دیگر
۳. آینده حال گذشته کامل + چیز های دیگر
۴. چیز های دیگر
.
.
.
دیدگاه دوم:
۱. آینده + چیز های دیگر
۲. چیز های دیگر
۳. حال + چیز های دیگر
۴. چیز های دیگر
۵. گذشته + چیز های دیگر
۶. چیز های دیگر
۷. کامل + چیز های دیگر
.
.
.
منظور شما کدامیک از اینهاست؟

با تشکر

1 پسندیده

شما کدامیک از اینها را بیشتر تایید می‌کنید؟؟

1 پسندیده

بهتره برای همه موارد تمرین روزانه داشته باشید.
یعنی اگه امروز حال رو خوندید فردا هم بخونید.

پیشنهاد من اینه برای هر درس 10 روز وقت بزارید. 5 روز چند آیتم زمان رو پشت هم بخونید و 5 روز بعد باقی آیتم هارو بخونید.

1 پسندیده

یعنی شما می فرمایید من همه زمانها رو امروز بخونم، دوباره فردا یا حداقل پس فردا همه زمانها را بخونم؟

1 پسندیده

یا شایدم منظورتون اینه که آینده و حال رو با هم بخونم تکلیفش روشن شه بعد، چند روز هم گذشته و کامل رو بخونم…؟

1 پسندیده

بله. امروز خوندید،فردا و پس فردا و… باهم خونده شه

تکرار با فاصله یک روزه بازده بسیار بالایی داره

یعنی به من بگن روزی یه بار به همه آیتم ها گوش بده و 10 روز بخون یا هر آیتم رو 3 بار گوش بده و 5 روز

من انتخابم اولی خواهد بود.

3 پسندیده

باز هم منظور شما برای من مشخص نیست،

چی خونده بشه، همه زمانها یا هر زمان جدا جدا؟

منظورتان تکرار همه زمانها یا فاصله یک روز است؟ یعنی همه زمانها رو باید حداقل یک روز در میان مرور کرد؟

… این داستان ادامه دارد

1 پسندیده

یک بار من را آسوده خاطر کنید، دیدگاه اول، دیدگاه دوم، یا اصلا دیدگاه و برنامه ای دیگر؟

1 پسندیده

آقا جان … به این شکل بخون

امروز همه…فردا همه…پس فردا همه…پس اون همه

اگه وقت نیس

امروز حال، گذشته، آینده…فردا حال، گذشته، آینده…پس فردا حال، گذشته، آینده… ( به مدت پنج روز)

بقیه هم به همین شکل به مدت پنج روز

4 پسندیده

آقا دستتون درد نکنه، راحت شدم

الان احساس خستگی رو توی وجودتان احساس کردم، همیشه سر معلم علوم مان را هم با پرسیدن پرسش های متوالی و گیج کننده گرم می‌کنیم و من احساس ایشون رو وقتیکه می‌خوان برن چای بخورند، درک میکنم.

1 پسندیده

سلام. اینجا گفتین دوره مگا داستان ها برای سطح متوسط هست اما توی اپلیکشن مگا داستان جز سطح پیشرفتس!! میشه بیشتر توضیح بدین؟ من برای انتخاب دوره ها گیج شدم:disappointed_relieved:

1 پسندیده

سطوح ارزیابی شده با توجه به تجربه شخصی بنده هستند.

برای انتخاب دوره لطفاً خودتون درسی رو باز کنید و ببینید چقدرشو متوجه میشید. اگه درصد درک شما از اون دروس مناسبه همون رو مطالعه کنید.

2 پسندیده