از چه روش یادگیری باید استفاده کنم

سلام دوستان
من هدفم از یادگیری زبان فهمیدن متون انگلیسیه مثل کتاب سایت مقالات و …
حالا میخواستم ببینم چه روشی باید زبان یادبگیرم؟
باید همانطور که تو سایت گفته شده بازهم چندین بار به صوت های برنامه گوش بدم یا فقط وقتی کلماتو یادگرفتم ازش رد بشم؟
راستش بدم هم نمیاد وقتی فیلم زبان اصلی میبینم بتونم دیالوگاشونو متوجه بشم یعنی واقعا عالی میشه حالا بنابر این دو هدف آیا روش های یکسانی دارند یا متفاوتن؟
ممنون میشم توضیح بدید با تشکر از تیم زبانشناس

1 پسندیده

بله دقیقا باید از مطالب و روش های سایت استفاده کنید و زمان زیادی رو صرف خوندن کتاب های مناسب سطحتون کنید.

من هم دقیقا هدفم از انگلیسی همین موضوع بوده.

اگه قصد دارید علاوه بر این موارد اسپیکینگتون رو هم پرورش بدید باید مکالمه کردن رو حداقل هفته ای سه یا چهار بار تو برنامتون بیارید.

من در حال حاضر برای خوندن کتاب های بومی زبان ها و دیدن فیلم ها بدون زیرنویس مشکلی ندارم. مگر اینکه خیلی سخت و دشوار باشه.

4 پسندیده

ممنون از جوابتون.این خیلی فوق العاده اس که بشه متون بومی و فیلم هارو براحتی متوجه بشی و برای من مثل ی هدف دست نیافتنیه.چون یکی از دوستانم زبان انگلیسی چند سال کلاس میرفت و سال قبل تموم کرد.و نمیتونه فیلم زبان‌اصلی رو بفهمه و میگفت خیلی سخته چون لهجه های متفاوتی دارن.من الان انگلیسی بدون تلاش از درس یک شروع کردم و لغاتشو کامل بلدم و با گوش دادن به صوت کامل متوجه میشم.همینو چندبار‌ دیگه باید تکرار کنم؟یک هفته هر درس؟

1 پسندیده

شما در وهله اول این مشکل رو حل کنید.

80 درصد موفقیت از ذهن میاد. وقتی شما بگید نمیتونید واقعا نمیتونید. چرا که خود به خود دنبال یه بهونه خواهید گشت تا به موفقیت نرسید.

به قول جیم کوویک که میگه: مغز یه ابر کامپیوتر حرفه ایه و با self-talk کنترل میشه. وقتی شما بگید من نمیتونم و این باور رو داشته باشید رسیدن رو برای خودتون غیر ممکن میکنید.

به جای این حرف می تونید بگید من فعلا نمیتونم. یا خواهم توانست.

برسیم به درس.

بله بسته به سطح و درکتون از درس شما نیاز دارید برای هر درس زمان تعیین کنید.

معمولا 1 هفته کافیه.

توضیحات تکمیلی رو من تو این تاپیک دادم که چطور این دروس رو بخونید:

4 پسندیده

واقعا سپاس گذارم بخاطر پاسخ ها و وقتی که گذاشتید:purple_heart::yellow_heart:

2 پسندیده