معرفی اپلیکیشن و سایت Goodreads و یک دیکشنری کامل

این مقاله توسط دوست خوبمون @yazdanmadadjoo نوشته شده

درمورد برنامه Goodreads باید عرض کنم که یجور شبکه اجتماعی برای کتابخوان‌ها با محوریت کتاب. توی این برنامه تعداد خیلی زیادی کتاب(بندرت پیش اومده کتابی رو پیدا نکنم) فهرست شده که شما با انتخاب هرکدوم چند امکان دارید:
یکی نشان گذاری اون کتاب در سه سطح: 1- خواندم. 2- درحال خواندن آن هستم 3- قصد دارم بخوانم.
دو نوشتن نظر و همینطور خوندن نظرات سایر کاربران . که این میتونه به کاربران کمک کنه تا کتاب مورد نظرشون رو قبل از خوندن یا تهیه کردن بررسی کنن و انتخاب بهتری داشته باشن.

در مجموع جمع کتابخوان ها اونجا جمعه. البته من برا فضولی اونجام و واقعا در برابر دوستانی مثل آقا فرزاد ترجیح میدم اونجا ناشناس باشم:sweat_smile:
http://iranapps.ir/app/com.goodreads

و اما برنامه دیکشنری هوشمند. که یک دیکشنریه با قابلیت اضافه کردن حدود150 دیکشنری جانبی که بعضیاشون خیلی تخصصی هستن و اکثر رشته ها رو شامل میشه و شما با خرید این دیکشنری به همه این موارد جانبی دسترسی دارید. از امکانات جانبی دیگه این برنامه ایناست که عرض میکنم:

قابلیت عکس گرفتن از متن و تبدیل اونا به متن و در پایان امکان ترجمه هرکدام از واژه ها با لمس اون واژه
لایتنر بی نظیر که امکان بارگذاری صوت رو هم داره و شما لازم نیست مطالب ییا پاسخ های طولانی رو توش بنویسید. بلکه میتونید صداتون رو ضبط کنید.
یک مرورگر که اون هم امکان ترجمه هر واژه رو داره
یک برنامه کتابخوان(PDFخوان) که اون هم امکان ترجمه هر واژه با لمس رو داره
قابلیت ترجمه شناور که با فعال کردنش یک آیکون روی صفحه دستگاه اندرویدیتون میاد که همیشه بالا میمونه و در هر لحظه با یک لمس بسرعت ی پنجره کوچک بازمیشه و به همه امکانات دیکشنری دسترسی دارید.
قابلیت ترجمه هوشمند که با فعال کردنش در هر فضای دیگه ای از اندرویدتون که یک واژه رو کپی کنید ترجمه اون واژه نمایان میشه.
داشتن دیکشنری های متنوع به زبان های علاوه برانگلیسی مانند: ترکی، اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی، فرانسه، روسی،عربی و چند زبان دیگه
امکان ترجمه متن
امکان شخصی سازی تمامی تنظیمات
واقعا کامله و از چندسال پیش که باهاش کار میکنم مدام در حال ارتقا و به روز رسانی هستش.
http://www.intellidict.ir/
myket.ir – 8 Aug 13

بازار اندرویدی مایکت: مرجع دانلود ایرانیان
‏به کمک این دیکشنری دیگر هرگز در هنگام مطالعه رشته کلام از دست شما خارج نخواهد شد و خواهید توانست بدون وقفه به مطالعه ادامه دهید‏‏‏از جمله امکانات نرم …

cafebazaar.ir

دیکشنری هوشمند + 142 دیکشنری آفلاین
دانلود و نصب برنامه‌های رایگان و غیررایگان اندروید در ایران

البته برنامه رو یکبار باید از طریق اکانتتون در مایکت یا کندو یا بازار بخرید.(فکر کنم حدود4000 قیمتشه)

20 پسندیده

ممنون از آقا فرزاد عزیز برای ایجاد این تاپیک. ی درخواستی که دارم اگه ممکنه در عنوان عبارت معرفی یک دیکشنری کامل رو هم اضافه کنید چون واقعا این دیکشنری کاربردیه و فکر میکنم به دوستان کمک زیادی میکنه

3 پسندیده

خواهش میکنم
چشم حتما

2 پسندیده

چشمتون روشن :slightly_smiling_face:

2 پسندیده

تشکر از پست خوبتون, در مورد good readers من اپ رو دانلود کردم و کتابهای بسیار خوبی توش بود اما چطور دانلودشون کنم؟
یا چطور بخرمشون؟
کار باهاش رو بیشتر توضیح بدید لطفا

1 پسندیده

خواهش میکنم. راستش goodreads یجور شبکه اجتماعیه که کتابخوان ها در اون اپ درمورد کتابها تبادل نظر میکنن. شما اگر کتابی رو بخواید بخونید اونجا جستجو میکنید و نظرات کاربرارو میبینید. اینطوری میتونید انتخاب بهتری داشته باشید. بعد هم که از هر منبع دیگه ای که در دسترس دارید میتونید به تهیه کتاب ها بپردازید

اگه اهل خوندن کتاب با تبلت یا کامپیوتر هستید؛ “فیدیبو”، “طاقچه” و “کتابراه” از بهترین اپلیکیشن های خرید قانونی کتاب دیجیتال هستن. برنامه “navar” هم در زمینه کتاب های صوتی کارش عالیه و خیلی حرفه ای کار میکنه. در مورد کتاب های صوتی “نوار” بهترینه

4 پسندیده

ممنون از توضیحاتتون,
اینجور متوجه شدم که از اپ good readers
بخاطر خرید سخت کتاب برای ما امکانش کمه فقط میشه نظرات کاربرا رو خوند و تصمیم به خرید کتاب از راه های مختلف کرد

2 پسندیده