تاپیک تعاملی «مثالی برای سایه در انگلیسی قدرت، مینی استوری و ایده ساختن داستان»

آخ آخ منم همینجوریم :joy:
همش باید از اسپل چک استفاده کنم چه تو مرورگر چه وورد خیلی بده خود کلمه رو بلدی ولی موقع نوشتن نمیشه نوشتش
فک کنم همون روش مشق نوشتن تو دفتر بهترین راه واسه بهتر شدن تو اسپلینگ باشه. البته ای جی هم چند تا راهکار داده تو کتابش که یکیش خوندن کتاب به صورت زیاده.
یه فصل هم داره واسه رایتینگ که هنوز نرسیدم بهش.

7 پسندیده

البته در نظر داریم بعدا سیستم جاخالی پر کردن رو برای لغات هایلایت شده ی زبانشناس بذاریم. مثلا صوت که به اونجا میرسه استپ بشه تا طرف لغت انگلیسی مورد نظر رو تایپ کنه. فکر کنم تاثیرگذار باشه. چنتا برنامه دیدم این کار رو کردن.

8 پسندیده

دوس دارم دوباره ی داستان بنویسم اما واقعا هیچ ایده ای تو ذهنم ندارم نمیدونم چرا اصلا تو این ی مورد هیچی حالیم نمیشه:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
از کجا انقد خلاقیت دارین اخه:joy::joy::joy:
اقای ناصری اهنگی ک شما گذاشته بودین هم عالی بود👏

5 پسندیده

بچه ها البوم منم اومد بیرون:joy:

10 پسندیده

سلام خ عالی بود بعضی از قسمتهای داستان رو دقیقا شبیه آقای AJ روایت کردید باهمون لحن… فک میکنم قدرت هوش شنیداری بالایی دارید…:blush:

3 پسندیده

با سلام خدمت شما و همه دوستان عزیز
منظور من از گفتن اون مطالب این بود که با چند جلسه کار کردن روی لهجه و تلفظ لغات در یک جمله میشه خیلی قشنگ تر صحبت کرد منظور کلی ام به جناب استاد ناصری تنها نبود در کل گفتم خودم هم شامل این قضیه هستم اگه تو صحبت کردن هامون ایرادی باشه بهتره بهم بگیم تا رفع بشه نه اینکه همون ایراد سالهای سال باقی بمونه ، لطفا یه کم از تعصب هامون کمتر کنیم به جایی بر نمی خوره خواستم در این مورد چند تا منبع و چند تا مطلب بفرستم که کلا پشیمونم کردین ، به هر حال نظرات همه دوستان برام خیلی محترمه اگه دوست ندارید ایرادهای همو بگیریم باشه من هم چیزی نمیگم ، در مورد ویس خودم هم چشم میذارم ولی صدای من زیاد جالب نیست یه خشونتی توشه ،صدام خش داره زیاد حال نمیکنین :wink:
این هم از ویس استادم البته با اجازه ایشون

11 پسندیده

سلام بر سارا خانوم عزیز
نه بخدا منظورم اون نبود .شما سرور ما هستید .
چشم حتما اجرای دستور میشه
ویس را با یه نام افزار پخش فایل پخش کنید فرمتش 3gpp بود صدای یکی از اساتید آموزشگاهی که قبلا میرفتم سر کلاس
شما ایراد بگیر من از این چیزها ناراحت نمیشم فعلا مشغول امتحانات دانشگاه هستم سرم یه کم شلوغه
ممنون از پاسخ تون و امیدوارم بعد از امتحانات اگه چیزی نوشتم یا گفتم بدردت بخوره خوشحال میشم

4 پسندیده

سلام خیلی ممنون مرسی واقعا بهم انگیزه دادین. تشکر میکنم واقعا زبان رو عاشقشم بلند حرف بزنم

5 پسندیده

سلام خواهش میکنم دوست عزیز ان شاالله همینطور با قدرت وانرژی پیش برید…آرزوی موفقیتهای بیشتری رو براتون دارم…:blush:

4 پسندیده

متشکرم همچنین موفق باشین

5 پسندیده

@YoKambiz
سلام آقا کامبیز
تاپیک دیگ نمیزنید؟
همینجا بفرستیم باز ؟

3 پسندیده

سلام پونه خانوم
اینجا که منحل نمیشه
همچنان اینجا باید فعال باشید
تاپیک بعدی یه ایده دیگست با یه ماجرای دیگه
اینجا داستان میگید
اونجا یه کار دیگه میکنید
یه توضیح کوچیک درباره اون تاپیک بدم:
قصد داریم دوبله کنیم. مثلا یه قسمت از فیلم رو بر میداریم (چند دقیقه ای) بعد جای یکی از بازیگرای داخل صحبت می کنیم.
هدف اینکار اینه که حس را به صحبت کردنمون اضافه کنیم.
تو داستان گویی حس کمتر انتقال پیدا میکنه
این تاپیک برای ایجاد ذهن خلاق و استفاده از لغاتی بود که یاد گرفتیم
ولی تاپیک بعدی یکم سخت تر میشه مثلا شما علاوه بر اینکه باید انگلیسی واقعی حرف بزنید نیاز دارید که نقش طرف هم بازی کنید. داد بزنید تند حرف بزنید، آروم حرف بزنید، بخندید و…
تاپیک دوم سخت تر از اولیه و تاپیک سوم از دو تای اولی سخت تره.
تاپیک سوم هم ایدش این شکلی میشه که یه موضوع انتخاب می کنید به شکل spontaneous (بدون هیچ متن و ترنسکریپت) شروع به صحبت دربارش می کنید. که کاملا میشه مکالمه با مخاطبی که داره گوش میده. مثلا دوست دارید درباره ورزشتون حرف بزنید، یا شاید روزتون یا شاید موضوعی مثله هنر، فرهنگ و…
کلا تاپیک های تعاملی هدفش زبون باز کردنه، باید یاد بگیریم که از زبان استفاده کنیم تا فشار رو از خودمون برداریم و خوش بگذرونیم
واسه همینه سعی می کنم ایده هایی انتخاب کنم که خلاق باشن و بشه باهاشون بازی کرد
فعلا خدایی وقت نکردم هیچ حرکتی بزنم. باید وقت شه یه تمرین دربارشون درست کنم، صدامو ضبط کنم و متنشون رو آماده کنم بزاریم اینجا
ایشالا که همه شرکت کنن

6 پسندیده

وااای چقدر غلط گرامری دارمممم:hushed::hushed::hushed:

1 پسندیده

گرامرت بهتر شده ها.
آفرین ایده جالبی بود یهو گریم گرفت :joy::joy::joy:
انرژی صدات خیلی خوبه آفرین

3 پسندیده

خوبه که گریتون گرفت…امیدوارم باعث بشه بابای خوبی بشین برا بچه هاتون تا با گریه متن ننویسن:")

3 پسندیده

چرا حس خودم برخلاف اینه؟؟
امیدوارم بهتر شده باشه …تا روم بشه باز بعدی ها رو بفرستم:"))

2 پسندیده

نه بابا بهتر شده
یکم آخراش اشتباه داشتی ( که بهت نمیگم چون مهم نیست)
به مرور بهتر میشی. انرژی صدات خیلی خوبه، بیشتر صداتو ضبط کن، به مینی استوری ها با احساس بیشتر جواب بده، داستان هایی که میخونی با ادا بخون
مثلا صداسازی کن و خوش بگذرون باهاشون صداتو ضبط کن بخند و خوش باش
اینجوری از انرژی صدات میتونی واسه بهتر شدن تلفظتم استفاده کنی
واسه کسی که تازه زبانو شروع کرده من اسمتو میتونم بزارم شاگرد زرنگ چون خوب پیشرفت کردی.

4 پسندیده

اونجایی ک میخواستم بگم تلاشاش نتیجه داد واقعن موندم چی بگم و یه چیزی نوشتم ک خودم دفعه دوم خوندنی نفهمیدمش:")))
و اولاش هم چن جا دوشواری پیدا کردم :joy:
خب این روز بود و راحت تونستم داد و فریادش کنم دفعه قبلی نصفه شبی آروم ضبطیدم .
چشم حتمننن همینجوریشم هی ادای ای جی رو در میارم بهش میخندم :blush:
وااااو !! مننن؟!! شاگرد زرنگگ :))) این خیلی خوشحالم کرد:blush::blush::blush:
ممنون واسه این تاپیک و راهنمایی هاتوون:"")))))

3 پسندیده

آفرین آفرین خیلی خوب بود. :wink: پیشرفت بسیار خوبی داشتی.

فکر کنم این کار خیلی چالشی باشه ولی جذاب میشه اگه خوب پیادش کرد. :grinning:

3 پسندیده

سلااااااااااااام عزیزم.
خوبی؟
اونجاش که داشتی فارسی میگفتی یه لحظه حس کردم اشک تو چشمات جمعه:joy:
جدای از متن فارسی
احسنت انرژیت فوق العاده بود و خیلی راحت تو صدات پیاده میکنی
فوق باشی گلم:heartpulse:

3 پسندیده