چالش let's talk « قلدوری کلامی »

سلام خدمت دوستان عزیز.

image

امروز درباره یکی از دروس وی آی پی که من 2 هفته پیش بهش گوش دادم صحبت می کنیم که واقعاً یه موضوع جالب بود.

برای گوش دادن بهش می تونید در اپلیکیشن زبانشناس، در دوره وی آی پی آقای هوگ با همین عنوان قلدوری کلامی پیداش کنید

ایده های اصلی رو ای جی میگه. منم چیزایی که یادم بود رو یه جورایی گفتم.

منتظر نظرات شما هستم :grin::raised_hand:

نکته: اون +18 مربوط به اینترو میشه :joy::joy: مطلبش +18 نیس

11 پسندیده

تبریک میگم واسه این همه پشتکار و موفقیت روز افزون…عالی عالی عالی…:heart::heart::heart:
خونه جدید مبارک…:rose::rose::rose:

2 پسندیده

Congratulation for new house. :slightly_smiling_face:
خیلی موضوع جالبی بود چون من خودم خیلی بدم میاد از کسی که فکر میکنه فقط اون درست میگه و بقیه باید اطاعت کنن. فقط نمیدونم چرا حالا شایو چون زمانش زیاده نمیتونم بقیشو ببینم یا گوش کنم. دیگه قطع میشه. :confused:

3 پسندیده

سلام
آره دقیقا این موضوع بیشتر بین پسربچه ها اتفاق میوفته
تو روابط خواهر زادم و دوستای مدرسه ش زیاد دیدم این موضوعو
ک خب البته با بردن شخص قلدر به دفترمدرسه
قضیه کلا حل میشه :face_with_raised_eyebrow:

و البته بعضی از آدم بزرگا هم دارن همچین خصلتی رو
که خب تنها راه در امان بودن
فاصله گرفتن از همچین اشخاصه

من خودم تجربه شو نداشتم چون اخلاق و رفتار دوستام واقعا فوق العاده س(نمونش تو تالار زیاده)

خونه جدیدتون هم مبارک باشه :rose::grin:
و
چه خوب که محل جدیده کامپیوترتون رو به دیوار نیس :expressionless:

خیلی خوببود
موفق باشید

3 پسندیده

من تجربشو زیاد داشتم
به این افراد قلدر اصطلاحا ما که میگیم خلاف(خلافکار) :grin:
اینا یه ادمای خاصی هستن نموش دور و بر من زیاده که فک نمیکنم درست باشه اینجا توضیح بدم چیکار میکنن.فقط تنها راهش اینکه بهشون توجه نکنی(منکه طاقت نمیارم در گیر میشم) ولی خب در کل باید بهشو بی توجی کرد.
قبلا چند روز در میون ما گروه مثلا درستکارا با اون خلافکارا درگیر بودیم(الان بچه خوبی شدما)

1 پسندیده

آها
البته اینا همه اقتضای سن تون هست
به مرور حل میشه

زنده باشید

4 پسندیده

ممنون آقا حجت عزیز.
زنده باشی :rose::rose::rose:

مرسی هنگامه خانوم.

شرمنده من زمان همیشه در میره از دستم زیاد صحبت میکنم. ولی این مشکل ویدئو باز نشدن شاید بخاطر اینترنت شما باشه. :grin::rose::rose:

سلام مژده خانوم :grin:

والا من یادمه هر کی به ناظم میگفت بیرون باید وای میستاد تا باهاش گروهی صحبت کنن و مشکلات رو خارج از مدرسه حل کنن.

کلیات این قلدوری کلامی به نظرم باید با قلدوری حل شه.

بعضی پسرا واقعاً حیوونن با ناظم کارشون حل نمیشه.

بهترین راه اینه بچه قوی بار بیاد.

ممنون :rose::rose:

کلا با این موضوع که یه نفر صفحه مونیتور منو ببینه مشکل دارم :expressionless: ولی ظاهرا تو این اتاق نمیشه اونجوری گذاشت :roll_eyes:

3 پسندیده

:face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow::smirk::smirk::joy:

2 پسندیده

بله کاملا درسته الان وقتی مثلا به سال قبل نیگا میکنم خیییلی بهتر شدم دیگه تقریبا درگیری نداریم.

2 پسندیده

کاملا موافقم :joy:

اینم موافقم.مشکل توی مدرسه ی ما فقط با دعوا حل میشه جالبش اینه همونا که دعوا کردن فردا دوباره پیش هم هستن مثلا چیزی دارن به هم تعارف میکنن این چیزا :joy: .
ی چیزی تو پرانتز بگم

(چیزی که خودم تجربه کردم.اگر توی مدرسه ی کم نرم رفتار کنی به قولی سوار ادم میشن در کل به قول شما بچه باید قوی بار بیاد چون با ناظم و این چیزا اصلا حل نمیشه اینو من تجربه کردم که میگم.میری پیش ناظم میگی جرایان اینه بعد شروع میکنه<<شما با هم دوست هستین و نباید دعوا کنین زشته و از چیزا و در نهایت هیچی به هیچی حالا نهایتا به طرف میگه پدر و مادرت رو بیار و…ولی بازم فایده نداره …>>

در نتیجه :خشونت در مقابل افراد قلدر در بعضی موارد لازم هست و باید …از خجالتشون در اومد)

اونایی که تجربه کردن میدونن چی میگم

1 پسندیده

سرعت نت پایینه, امیدوارم ویس درست بیاد. :thinking:

2 پسندیده

منم فک میکنم این قضیه بیشتر در بین پسربچه ها شایعه و گاهی تو محل کار در بین آقایون.در کل بین خانما همچین چیزی کم پیش میاد ولی ایده جالبی بود که در برابر این افراد کوتاه نیای و جوابشون رو مثل خودشون بدی
دقیقا برعکس چیزی که به ما یاد دادن

4 پسندیده

@atineh1967

سلام ثمین خانوم گرامی. ممنونم ازتون بابت اینکه گوش دادید.

بله متاسفانه این مورد خیلی زیاده و جالبه بدونیم در دنیا یکی از عاملین اصلی این قلدوری های کلامی خانوم ها هستند.

مثلا تبعیض نژادی یکی از مواردیه که خانوم ها همیشه بابت یه سری صحبتها حمله میکنن که اصلا هیچ ربطی به تبعیض نژادی نداشته.

یا مثلا شایعه پراکنی هم جزئی از قلدوری کلامیه که خب بلانسبت خانوما توش استاد هستند :grin:

در کل ولی تو مدارس پسرونه این موضوع فاجعست من خودم متاسفانه باید بگم جز دسته هایی بودم که این پسرای بیچاره رو اذیت میکردم ( به شدت ناراحت و پشیمونم)

باز هم تشکر میکنم از وقتی که گذاشتید :rose::rose::rose::rose:

4 پسندیده

سلام کامبیز عزیز
حالا ازیت کردن از چه نوع بود. مثلا وسایلاشون رو برمیداشتی میزاشتی یه جایی یا بند کیفشون رو میبستی به صندلی یا فقط خودشون رو ازیت میکردی.

اگه اون مورد اول هست بفرماید از شما شکایت هم میکردن که وضعیت خطرناک بشه که بخوان از مدرسه…
اگه باز اون مورد دوم بود بازم توضیح بدی که چه اتفاقی میوفتاد میبردنتون دفتر یا…ووو
یه توضیح کوچولو

1 پسندیده

واقعا؟؟؟:slightly_frowning_face::slightly_frowning_face:پس چرا من قلدر نیستم

بنظر من این مورد تو نسل قدیم بیشتر شایع بود.تو نسل جدید بخاطر تغییر سبک زندگی ،خانمها این وطیفه سنگین رو به اقایون محول کردن:upside_down_face::upside_down_face::upside_down_face:

3 پسندیده

امیدوارم منظورمو رسونده باشم. :grimacing:

1 پسندیده