افزایش دایره واژگان موقع تماشای فیلم با زیرنویس انگلیسی در برنامه PotPlayer

language_learning_tips
افزایش دایره واژگان موقع تماشای فیلم با زیرنویس انگلیسی در برنامه PotPlayer
0

سلام. امیدوارم حال همتون خوب باشه
چند روزیه دوباره مثل سابق دارم فیلم میبینم. و اعتراف میکنم که هیچ کاری به اندازه فیلم دیدن برام لذتبخش نیست. و برای اینکار من بطور معمول از برنامه PotPlayer استفاده میکنم.
https://soft98.ir/tags/آخرین+ورژن+PotPlayer/
حدود یک ماه پیش ی برنامه پیدا کردم که باهاش زیرنویس انگلیسی فیلمارو دانلود میکنم. و از اون به بعد اکثر فیلمارو با زیرنویس انگلیسی میبینم.

بعد دیدم که همزمان با پخش فیلم موس رو روی زیرنویس که میبرم ی کادری روی واژه ها درست میشه که با کلیک روی اون کادر اون کلمه توی گوگل سرچ میشه.
image
بعدشم که با کمی کنجکاوی آدرس رو طوری تغییر دادم که بره و بجای سرچ توی گوگل بره توی سایت Google Translate ترجمه کنه. و دیگه زبانش رو خودتون انتخاب کنید.(روش رو در ادامه توضیح میدم)
Capture
یا میتونید آدرس هر مترجم دیگه ای رو بدید. مثلا من آدرس کمبریج رو هم روش امتحان کردم که برای ترجمه انگلیسی به انگلیسی خیلی بهتره.
درضمن یکی از گزینه های پیشفرضش هم سایتیه که اون ،واژه مورد نظر رو در چندین دیکشنری جستجو میکنه و بعد شما انتخاب میکنید که کدوم رو نشونتون بده
image

حالا برسیم به اینکه اینکه چطور میتونید یک سایت دلخواه مثل مترجم گوگل رو اضافه کنید.

کافیه روی واژه مورد نظر راست کلیک کنید و بعد آخرین گزینه رو انتخاب کنید( توی منوی من چون فارسیه آخرین گزینه سفارشی هستش)
image
در منویی که باز میشه گزینه add( یا افزودن) رو بزنید. آدرس صفحه مورد نظرتون از آدرس بار کپی کنید و در کادر محتوا (content) قرار بدید به انتهای آدرسی که بهش میدید این عبارت کد رو اضافه کنید (SS%%).
(برای اینکار کافیه که یک واژه رو توی اون سایت ترجمه کنید و بعد هم آدرس بالا رو بدون اون واژه کپی کنید.مثل نمونه ای که قرار دادم.)و یک عنوان انتخاب کنید و ثبتش کنید. درست مثل نمونه ای که من وارد کردم.
Captur%202
image

من که احساس مخترع بودن بهم دست داده و دارم ذوق مرگ میشم از این کشفم :sweat_smile:
چون قبلا می رفتم و واژه مورد نظرم رو دستی مینوشتم و به همین خاطر خیلی از وقتا بیخیالش میشدم. اما اینطوری کارمون راحت میشه. و اگه مثل من اهل فیلم دیدن باشید کافیه که یک کلمه رو چندبار توی چندفیلم ببینید تا اون کلمه با کاربردای مختلفش توی ذهنتون جا بگیره. البته ی کار راحتتر هم استفاده از دو زیرنویس همزمان بر روی یک فیلمه اما با تجربه خودم ذهن تنبل آدم بلافاصله میره سراغ زیرنویس ترجمه شد و حتی دیگه شنیدن رو فراموش میکنه.

سلااام
چقدر عالللی
خیلییی ممنونم از این اطلاعات مفید
حتما امتحان میکنم
سپاس :clap::clap::clap::rose:

خیلی ممنون از تجربیات مفیدتون که در اختیار دیگران هم قرار میدید.

چقدر خوبه که اینجا همه به فکر پیشرفت همدیگه ن و کسی فقط به فکر خودش نیست :v:

سلام آقا یزدان عزیز.

مثل همیشه دست پر و با منابعی عالی

واقعا دست مریزاد :clap::clap::clap::rose::rose::rose::rose:

زنده باشید.

منم حقیقتش قبلا از استند آپ ها برای این مورد بسیار بهره میبردم. یادمه در کنار قدرت فایل هارو کات می کردم و به هر کدوم یک هفته در کنار قدرت گوش میدادم. هم میخندیدم و هم لذت میبردم.

واقعاً ایده جالب و مفیدی بود. مرسی :rose::rose:

خواهش میکنم.

همون روز اول که جو اینجارو دیدم ی پست گذاشتم و گفتم که چقدر از آشنایی با این گروه خوشحالم. واقعا همینطوره و همه دارن برای دوستانشون انرژی میذارن.

این اراده شما چیزیه که من باید یاد بگیرم. تلاشتون الهام بخشه

ممنون از معرفی این برنامه کاربردیتون, موفق باشید, :pray::pray:

خیلی ممنونم که کشفتون رو به همه اعلام کردین

من یه مشکل پیدا کردم وقتی میزنم رو کلمه میره سایت گوگل یا ترنسلیت یا هرجا که خودم اضافه کردم و اون کلمه رو سرچ نمیکنه . مثلا میره صفحه ی اول گوگل که خودم اون کلمه رو باید تایپ کنم سرچ کنم . گ.گل ترنسلیت هم همینطوره سایتش باز میشه ولی کلمه رو سرچ نمیکنه من خودم باید کلمه رو تایپ کنم . چرااا؟

فهمیدم خودم :)))))))))))))))))

ممنون بابت اطلاعات مفیدتون.

سلام ببخشید این برنامه زیرنویس یاب با چه برنامه ای باز میشه آخه رمز میزنم بعد. Errorمیده…خاستم بدونم با چه برنامه ای باز میشه

fffffffffff

ببیند همین برنامه رو گرفتید؟

سلام ببینید من برنامهmx player فیلمو باز میکنم قبلا زیرنویس هم از سایتی ک اقا فرزاد معرفی کردن دانلود کردم ولی نمیدونم چرا زیرنویس نمیاد تو پوشه زیرنویس ها برا mx player…این برنامه ای ک معرفی کردین ندارم

برنامه ای که من معرفی کردم برای ویندوزه. درضمن توصیه میکنم شما اسم فایل ویدیویی و زیرنویس رو یکسان کنید اونوقت کارتون خیلی راحت تره. درضمن هر دو رو توی گوشیتون داخل یک پوشه بریزید

@yazdanmadadjoo سلام خدمت شما
من این پلیر رو دانلود کردم و طبق راهنمایی بالا نصبش کردم ولی وقتی روی واژه برای ترجمه در گوگل ترنسلیت کلیک میکنم صرفن گوگل ترنسلیت را برام میاره و واژه برام ترجمه نمیکنه

@yazdanmadadjoo سلام دوباره
اگه تجربیاتی در رابطه با استفاده از این پلیر دارین ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. من چند ماه پیش یه کامنت بالاتر نوشتم که مشکلم در رابطه با نرم افزار چیست

سلام ببخشید من این پیام شما رو ندیدم. بررسی کنید ببنید دقیقا دستوری که نوشتم رو وارد کردید؟

Untitled
دقیقا چیزی که در بالا نوشتین رو وارد کردم ولی وقتی روی گوگل ترنسلیت کلیک میکنم گوگل ترنسلیت خالی برام میاره

جای اون دوتا s باید با دوتا علامت % عوض بشه
به این شکل:
2