تکنیک سایه

سلام.وقت بخیر! سوالی داشتم نسبت به داستان های انگلسی! شما در نکته اول هر داستان عنوان کردید که تکنیک سایه و پنج استراتژی را بکار ببرید. در صورتی که در پنج استراتژی،تکتیک سایه هم قرار دارد. 1.آیا این سایه با اون سایه تفاوت دارد؟ 2. در قسمت پنج استراتژی و بخش سایه (سایه بدون متن) در اینجا باید متن را حفظ کنیم؟ 3. درصورتی که باید حفظ شود، این کار چه فایده ای دارد؟ 4. بنده یک داستان رو به همراه پنج استراتژی در مدت سه روز انجام دادم (متن داستان هم حفظ کردم) نظر شما راجب این موضوع چیست؟ و در آخر نظر شما راجب اینکه بنده به همراه داستان ، فیلم های آموزشی مثل برنامه کودک گوگو و فیلم English way رو هم کار کنم . خوبه؟ سپاسگزارم

1 پسندیده

بله درست میفرمایین کمی مبهم هست. بایستی گفته بشه “تکنیک سایه و دیگر استراتژی‌های گفته‌شده در نوشته‌ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه”
در نوشته‌ی استراتژی های تقویت مکالمه، پنج استراتژی مهم گفته شده که یکی از اونها تکنیک سایه هست. حال چون این تکنیک سایه موضوع جدید و بسیار مهمی بود، یک پست مستقل برای همین تکنیک اختصاص دادیم که زبان‌آموزا بیشتر با این تکنیک مهم آشنا بشن.

در قسمت سایه‌ی بدون متن، نمیشه گفت متن رو حفظ میکنین، بلکه مثل یک شعر اون رو با خواننده میخونین. چون یک تاخیر خیلی جزئی در حد نیم ثانیه دارین نیاز به حفظ کردن متن نیست. یعنی اگه خیلی حرفه ای بشین، حتی دفعه اول هم که یه صوت براتون پخش بشه این تکنیک به راحتی قابل اجراست.

کارتون عالی هست. فقط این نکته رو اضافه کنم که استراتژی پنجم یعنی بازگویی داستان به این معنی نیست که همون داستان رو از حفظ بگین بلکه بایستی بتونین یه تغییراتی توش بدین و از زبان خودتون بشه. البته حفظ هم خوبه ولی تغییر توش ببدین بسیار بهتره.

این استراتژی ها روی هر مطلب صوتی یا فیلم قابل پیاده سازی هست بنابراین برای اون مواردی هم که فرمودین هیچ مشکلی نداره و توصیه هم میشه.

1 پسندیده

بسیار سپاسگزارم. در مورد بازگویی داستان هم بگم که من داستان رو خلاصه و تغییراتی رو اعمال کردم. خب برای قسمت سایه بدون متن باید متن رو حفظ بود یا آنقدر متن رو خوند تا یادمون بمونه. بنده تمام مقاله های شمارا در سایت خوندم. واقعا عالی بودن و ازشون استفاده کردم و در حال حاضر ، در حال یه برنامه ای هستم که با خانواده به زبان انگلیسی صحبت کنم. بازم تشکر از پاسخگویی شما با آرزوی موفقیت

1 پسندیده

:+1:

همونطور که گفتم نیاز به حفظ کردن نیست. شما تمرین داشته باشین، همون تاخیر کمی که بین گفتار شما و گفتار گوینده هست کافیه که بتونین تکنیک سایه رو اعمال کنین. حتی برای دفعه ی اول

1 پسندیده

بله، متوجه شدم. خعلی ممنون

2 پسندیده