** نظرسنجی برای مصاحبه انگلیسی با اعضای موفق زبانشناس**

سلام بر همگی دوستان عزیز :tulip::tulip::tulip:
به به باز یک ایده عالی و خوب از آقا کامبیز :clap::clap::clap::clap:
ممنون از شما بزرگوار که همیشه یک ایده خوب دارین که نزارین تالار در سکوت به سر ببره و همیشه فعال باشه
هممون می دونیم که انگلیسی تنها عالیه ولی به نظرم فارسی و انگلیسی باشه خیلی بهتره چون دوستانی که تازه وارد تالار میشن وقتی یهو تو این تاپیک فقط انگلیسی بشنون چون تازه اقدام به یادگیری زبان کردن ممکنه انگیزشون پایین بیاد
در مورد اینکه آیا داوطلب میشیم من نمیتونم قولی بدم نه به دلیل ترس بلکه به این دلیل که سطح واژگانی که میدونم پایین هست و هنوز به اون درجه ای نرسیده که بخوام داوطلب بشم، از طرفی هنوز نمیشه من رو جزو موفقین تالار دونست و علاوه براین دوستان بزرگوار بسیاری هستند که در موفقیت پیشتاز هستن و مصاحبه با اونها باید در اولویت باشه مثل فاطمه جان، نسیم عزیز، آقا فرزاد بزرگوار و … (اسمی از مدیران نبردم چون میدونم خیلی سرشون شلوغه)
خیلی حرف زدم :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil: عذرخواهم
سپاس :rose::rose::rose:

9 پسندیده

سلام، به حنانه خانوم و بقیه دوستانی که حس میکنن هنوز زوده صحبت کنن

خروج از Comfort Zone یا محدوده ی راحتی دقیقا حضور در چنین چالش هاییه. پیش خودتون بشینید و فکر کنید و چندتا سوال از خودتون بپرسید

مثلا: آیا از اشتباه کردن و سوتی دادن میترسم؟

جواب: اینجا همه در حال آموزش هستیم و حق اشتباه داریم، به قول بنی لوییس حتی بومی زبان ها هم اشتباه می کننريا، پس با خونسردی و اعتماد به نفس انگلیسی هایی که تو ذهنتون انباشته شده رو مثل آتشفشان بریزید بیرون

مثال دوم: در صحبت کردن آهسته اید و ریتمتون کنده؟

جواب: مشکلی نیست، هر دقیقه که شروع به صحبت کنید، دقیقه ی بعدش سریعتر میشید
ذهنتون سریع تر فرآیند فکر کردن به انگلیسی رو انجام میده و نکته ی دیگه اینکه آروم صحبت کردن خیلی بهتر از سریع صحبت کردنه، چون شنیدنش برای شنونده جذاب تره

مثال سوم: حس میکنید باید دایره کلماتتون به سطح خاصی برسه تا حس کنید که الان دیگه وقت صحبت کردنه؟

جواب: اون روز هیچوقت نمیرسه، چون به قول بنی لوییس، حتی بومی زبان ها هم هر روز با کلمات جدید و عبارات جدید رو به رو میشن، پس از همین الان شروع به صحبت کنید و از داشته هاتون جمله های ساده بسازید، حتی خود بومی ها هم از کسی که از کلمات ساده تر استفاده میکنه بیشتر خوششون میاد (طبق گفته ی جرج اورول، نوسینده ی 1984 و مزرعه ی حیوانات)

مثال چهارم: خودتون رو با بقیه مقایسه می کنید و فکر میکنید چون بقیه ازتون بهترن باعث میشه اعتماد به نفستون بیاد پایین؟

جواب: همه ما، چه من، چه آقای ناصری، چه کامبیز، چه نسیم خانوم، خانوم نیکنام و کلی از بچه هایی که شما میشناسیدشون یه روزی در حد This is a apple از انگلیسی میدونستن (حتی نمیدونستیم از an باید کجا استفاده کنیم.) پس مطمئن باشید شما هم پیشرفت میکنید.

نگران هیچی نباشید

مثال پنجم

مثال ششم

مثال هفتم

و… و… و… 100 تا سوال دیگه که میتونید از خودتون بپرسید و جوابی براش پیدا کنید که تفکرات منفیتونو ازتون دور کنه

پ.ن: بنی لوییس یه چند زبانه ی ایرلندیه که کتابش (سلاست در سه ماه) رو تو زیبوک توصیه میکنم حتما بخونید

پ.ن2: همین الانم زبانتون به اندازه ی کافی خوب هست، کافیه به ترجمه ها و انشاهای انگلیسیتون تو چالش WSD نگاه کنید

8 پسندیده

سلام به آقا فرزاد بزرگوار

اولین بار که تو تالار ویس گذاشتم قبلش ترس داشتم اما گذاشتم که برم تو شکم ترس :wink::wink::wink: الان تقریبا همه رو میشناسم و این حس ترس کم شده شایدم اصلن نیست

ریتمم کنده دارم با یک سایت خارجی پیش میرم و با جمله های کوچیک ریتمم رو یکم بهتر کنم

این رو باور دارم که ما همیشه به کمال مطلق نمی رسیم چون اگه کمال مطلق وجود داشته باشه دیگه تلاش کردن از اونجا به بعد بی معنی میشه، فقط منظور این بود اون لغاتی که قبلا خونده بودم اما به قول معروف هنوز فعال نشدن رو فعال کنم وگرنه حرف بنی لوییس و شما رو قبول دارم :tulip::tulip:

راستش تا به حال مقایسه :thinking::thinking:، فکر نکنم کرده باشم من به عملکرد خودم بیشتر تمرکز کردم یعنی امروز چه اتفاق بهتری افتاده که دیروز در من نبوده، مثلا یک نمونش اینه که من نمیتونستم حتی یک جمله رو به انگلیسی بگم حتی با لغاتی که یاد دارم چون تمرکزم رو گرامر بود و موفق نمیشدم اما الان حس میکنم ضمیر ناخودآگاه من فعال شده و در طول روز گاهی وقتا فکرام رو به زبان انگلیسی تو ذهنم میارم و میبینم همه چی رو سر جای خودش میزارم و این یعنی پیشرفت اما نباید فراموش کنم تو شروع کارم و جا برای بهتر شدن بسیار است.

چشم :rose::rose::rose:

ممنونم از این همه تعریفاتون :tulip::tulip::tulip:

و ممنون که این همه وقت گذاشتین و توصیه های خوبی گوشزد کردین و توجیه های قانع کننده ای داشتین :rose::rose:

5 پسندیده

مرسی سارا خانوم گرامی :rose::rose::rose:

شما هم موفق باشید

مرسی محدثه خانوم شما لطف دارید. ایشالا شما رو هم در مصاحبه خواهیم داشت :rose::rose:

سلام نسیم خانوم. زنده باشید. :rose::rose::rose:

بسیار خوشحالم که شما هم داوطلب شدید :clap::clap::clap:

آقای گلمیرزایی Rebel هستند دیگه. شهرام بهرام نداره :grin::grin:

سلام. خب معمولا معیار ها رو مبتدی قرار میدیم که همه بتونن استفاده کنن. مشخصاً یه چیزو یه مبتدی بتونه استفاده کنه یه سطح بالا هم میتونه.

برای همین موضوع من ترجیحم اینه هم فارسی و هم انگلیسی باشه.

انگلیسی: برای اینکه پیشرفت دوستان رو در این مدت در یک مکالمه نشون بدیم

فارسی: برای دوستانی دوست دارن از تجربیات بقیه بدونن، مخصوصاً که انگلیسی رو تازه شروع کردن.

بله تالار فارسی هستش و گروه فارسیه. بهتره که راهنمایی هم فارسی باشه. نمیدونم چه اصراریه همه چی انگلیسی بشه؟ :slightly_smiling_face:

بسیار عالی، متشکرم از حضورتون حتماً بهره میبریم.

سلام ریحانه خانوم عزیز

ممنونم ازتون و بله درست میفرمایید. :rose::rose:

البته به اون سمت سکه هم میشه نگاه کرد. چون خیلیها هستند هنوز به روش های ما ایمان ندارند متاسفانه. لااقل میان نتیجه دوستان رو میبینن، ممکنه کمربندو ببندن پارو بزارن رو گاز :grin:

مشکلی نیس حنانه خانوم. این مصاحبه فرار نمیکنه. پا برجا خواهد موند.

بعد ها که احساس آمادگی کردید میتونیم از تجربیات شما هم استفاده کنیم :rose::rose::rose:

4 پسندیده

البته ایده ای که دارم اینه:

ما افراد داوطلب رو انتخاب می کنیم. و تو تاپیکی که قراره کار های قبل مصاحبه رو پیاده سازی کنیم، یه نظر سنجی میزاریم که آیا دوست دارید مصاحبه انگلیسی انجام بگیره؟ یا فارسی؟ یا هر جفت؟

رای حداکثری رو پیاده می کنیم.

رای گیری رو ناشناس انجام میدیم که کسی اسمش نیوفته و از سمت دیگه نظر کاربرا محترم میشه. مثلا یکی دوست نداره کامبیز انگلیسی صحبت کنه. حالش بهم میخوره.

میزنه فارسی صحبت کنید.

آقا @mht0017 نظرتون چطوره؟

سایر دوستان نظرتون چیه؟

4 پسندیده

ریحانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اما من اسمم ریحانه نبوده هاااااااااااااا :joy::joy::joy:

بله حق با شماست بستگی به شخصیت فرد داره ماجراجو باشه و ریسک پذیر یا حساس و محتاط :wink::wink:

انشالله :rose::rose::rose:

1 پسندیده

خانوم شما دوازده شب از یک مرد خسته چه انتظاری دارید؟

از لحاظ آوایی یکی هستند دیگه. :joy:

4 پسندیده

بنظر من هر دوباشه برای خود من خیلی پیش اومد یه ویسی رو دوستان اینجا به اشتراک گذاشتن متوجه خیلی از کلمات نمی‌شدم بخصوص روزای اول
فقط لایک میکردم نمی‌تونستم نظری بدم :upside_down_face:
دوستانی که فارسی دوست ندارن گوش نمیدن خب.
در دو بخش جدا ضبط بشه نظرتون چیه؟

بعد یه سوالی داشتم از خدمتتون آقا کامبیز مصاحبه قرار به چه صورت برگزار بشه آنلاین یا جور دیگه ؟

3 پسندیده

من مشکلی نمیبینم.

فقط یکم وقت بیشتری میگیره. از من و از دوستان. که نیازمند صبر و تامل بیشتریه برای آماده سازیشون.

در اسکایپ و به صورت آنلاین

من دیگه حرفی ندارم :sweat_smile:

اگه سوالات در حد من مبتدی باشه بدم نمیاد خودم رو به چالش بکشم :grin:
بشرطی که اگه بد شد به اشتراک نذارید :grin:

3 پسندیده

سلام مجدد خدمت دوستان به خصوص اقا کامبیز رفیق گرامی،نظر بنده اینه که هرکسی که توانایی هر دو کا رو داره (فارسی - انگلیسی) ok خوب انجام بده کسی هم از دوستان از این مصاحبه شونده خوشش نمیاد خوب گوش نده اجباری که نیست .قطعا خیلی خیلی بهتره هر دو باهم انجام بشه ،به هر حال یه بخش بزرگی از زبانمو مدیون زبانشناس هستم .هر نوعشو که دوست داشتید حتی بداهه، راستش مشخصا بداهه
:joy::joy::joy: من هستم

1 پسندیده

بسیار عالی

حتما چرا که نه :grin:

خب پس میشه گفت یه جورایی این مورد رو تصویب میکنیم. هر جفت ( در صورت امکان)

اون در صورت امکان برای اینه که شاید یکی وقت نکنه دو بار صحبت کنه :joy:

4 پسندیده

یعنی داشتم به این فکر میکردم که اگه بین جواب فارسی و انگلیسیم تفاوت باشه چه اوضاعیه :grin: اخه تجربه ثابت کرده یسوال واحد رو دوبار پرسیدن جوابام متفاوت بوده :expressionless::smirk:
خدایا به امید تو :laughing:

3 پسندیده

تو این موقعیت قبل از جواب به سوال به انگلیسی ارتباط یهویی بدون هیچ دلیلی قطع میشه به قول شاعر دیدم که میگم

2 پسندیده