چالش دهم Discussion - دوران کودکی- No Persian

من کاملاً با نظرتون موافقم این از کم کاری ماست
همانطور که از اسم چالش مشخص اینجا همه باید با هم گفتگو کنیم بحث انتقاد نیست بحث مشارکت هست و کم کاری میکنیم :see_no_evil:

5 پسندیده

سلام ماهیت این چالش رو روز اول هم این قرار دادیم که دوستان بیان درباره یه موضوع مشابه مکالمه کنند و دور همی باشه.

اینجوری هم دوستان درباره هم دیگه بیشتر اطلاعات کسب میکنن و هم اینکه با مکالمه درباره موضوعات مختلف یک تلنگری به مکالمشون وارد میکنن. مثلا ممکنه کسی درباره دوران کودکی تو حالت عادی صحبت نکنه. اینجا این فرصت رو داره که تمرین کنه و بهتر بشه.

درباره فیدبک هم باید بگم خیر. فیدبکی داده نخواهد شد.

یک زبان آموز باید خود مختار و کنجکاو باشه و خودش در تلاش برای یادگیری باشه. همونطور که بنده و خیلی از دوستان دیگر این کارو میکنن.

کسی مشکلی با سوال کردن نداره. مثلا اگه من یه مشکل گرامری یا نوشتاری داشته باشم میتونم از دوستان بپرسم.

حالا اونا دوست داشتن پاسخ میدن نداشتن هم مشکلی نباید داشته باشم. چون خب انتظاری نباید این وسط باشه.

اینکه انتظار داشته باشیم بحثش جداست.

مثلا من یه وویس بدم. بگم همه گوش کنید ایرادامو بگید، خب این درست نیس. چون کسی موظف نیست به این کار.

اگه فیدبک میخواید باید یک شخص رو استخدام کنید و بابتش پول خرج کنید. همونطور که خیلی از ماها در مقطعی این کارو کردیم.

یک مربی خوب پیدا کنید که یاور شما باشه، به مکالمتون به خوبی گوش بده و بهتون فیدبک های لازمه رو بده.

کلی هم ماشالا مربی بهتر از کامبیز و امثال کامبیز موجوده.

8 پسندیده

آقا کامبیز واقعا از شما انتظار ندارم که انقدر اشتباه برداشت کنید.من کی گفتم از کسی انتظار دارم؟ساده میگم من از دوستان تالار هیچ انتظاری ندارم و سپاسگذار همه عزیزان هم هستم.من تنها چیزی که گفتم اینه که اگه کسی دوست داشت میتونه کمک کنه اگرنه هیچ گونه انتظاری نه از شما نه از هیچ کسی نیست و اگر کسی هم کمک میکنه من تا همیشه قدردان هستم

4 پسندیده

سلام خانوم نیکنام عزیز
من هم با شما موافقم اسم این چالش دیسکاشن هست یعنی
بحث و گفتگو
ولی اینطوری همه نقش متکلم وحده رو اجرا کردیم حق با شماست
من خودم یه مدت به همه ویسها گوش میدادم مدت اخیر خیلی کم کاری کردم بنابراین ممنونم که متذکر شدید.
من زین پس سعیم بر اینه که مشارکت ویسیم زیاد بشه تا قدرت مکالمه ام بهتر بشه :clap::clap::clap:
سپاس از اقا کامبیز بابت وقت ووتلاشای بی دریغشون :rose::rose:

6 پسندیده

سلام خانم نیکنام عزیز
اعتراضتون به شدت وارده :sweat_smile:
من شخصا در مقابل این همه لطف آقا کامبیز شرمنده ام
ولی این دومین مشارکت من هست و تصمیم بر مشارکت جدی تره
از طرف خودم به شما قول میدم که مشارکتم رو بیشتر کنم تا ماهیت چالشمون حفظ بشه😊

3 پسندیده

Hello people :slight_smile:
I’m Hadi. I tried to answer some of the questions of this topic :

I will be pleased to know your opinion about my voice message.

4 پسندیده

سلام نسیم جان، ممنون از حسن توجه تون

ان شاالله که همه مون شرایط مساعد حضور در چالشها رو پیدا کنیم من خودم هم مشارکت کم شده

سلام فاطمه بانو

ممنون

به امید خدا

2 پسندیده

وااااااااای :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:
ممنونم آقا کامبیز از دعوتتون :rose::rose::rose:
باور کنید من همین الان ضبطش تموم شد حدود ده دقیقه ویس بود یکهو نگاه کردم سوکت مربوط به میکروفون رو وصل نکردم :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil: فایلشم هست اما اصلن صدا افتضاحه برا مدرک میتونم براتون بفرستم انشالله تا سه شنبه بعد دوباره ضبط کنم بفرستم

5 پسندیده

Hi Mr.Hadi,
Welcoming to this challenge, I hope we hear and have you here more. Thank goodness you’ve had
good childhood, in fact it’s blessing from god that person grow up without feeling loneliness. It’s true that the children learn from each other.
Thanks again, best wishes for you and your parents especially being healthy for good.

3 پسندیده

سلام خدمت شما متاسفانه اسمتون فراموش کردم .نیکنام یا نام نیک .الان که بهش فکر می کنم قطعا دومیش نیست ولی در کل سلام :smile::smile::smile:
ببینید متاسفانه ،البته قبل از گفتنش باید بگم فقط نظر شخصی بنده است که ممکنه درست باشه یا نه
متاسفانه این چالش یه سری مشکلات داره که موردی که شما گفتین نمیشه ازش استفاده کرد
اون موارد چیا هستن .به جواب آقا کامبیز که برای بچها می فرستن گوش کنید و اونا رو مقایسه کنید با جوابایی که مثلا تو چالش قبلی فرستادن ،جملاتی از این قبیل به کار می برند که مثلا تو خوب صحبت میکنی بیشتر ادامه بده به کارتو در این حیطه ایرادیم نیست چون بیشتر از این نمیشه چیزی گفت
چی می خوام بگم .ببینید چون افراد فقط به یه سری سوال مشخص جواب میدن بعد واسه مخاطبی که گوش می کنه اون قدر ها قدرت مانور وجود داره که بخواهد دربارش صحبت کنه
مورد دیگه این اگه دقت کنید فقط تعداد افراد خاصی تو چالش شرکت میکنن بنده احساس می کنم سطح این چالش برای اعضا (کل اعضا ) بالاست . اون مدل قبلی my p o v
افراد بیشتری در گیر میکرد و جامعه آماری بیشتری پوشش می دا د و واقعا مفید بود
در این چالش افراد از یک فلوینسی (سلیس بودن) نسبی بر خوردارند انجام یا عدم انجامش تاثیر زیادی مثل چالش pov نخواهد داشت . البته بیشتر از نظر روانی این حرفو می زنم چون از اون محدوده رسیک کردن میگذرند قدم اول بر می دارند .اما این قدم اول برای دوستانی که تو این چالش شرکت می کنند قبلا برداشته شده .اقا من دیگه کامنتارو با ویس میگم . لا مصب خیلی تایم میگیره تکست نوشتن :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
و اهان. باز بنده احساس می کنم قدرت شنیداری طیف عظیمی دوستان داخل تالار خیلی اوکی نیست
به دلایلی که گفتنش خیلیم لازم نیست .مخلصیم. یا علی

3 پسندیده

سلام، نیکنام هستم

دقیقا اعتراض من هم از همین جهت بود، من انتظار تمجید یا نقد وییسها ندارم صحبت و اصرار من بر گفتگو هست چالش گفتگو. خوب متاسفانه تا زمانی که بخواهیم این انتظار پاسخگویی فقط از جانب آقای کامبیز @YoKambiz باشه این چالش معنای درستی نخواهد داشت, هم از جهت صرف زمان زیادی که ایشون باید بگذارند و هم اینکه با این انتظار هیچ گامی در جهت پیشبرد گفتگو برداشته نخواهد شد.

ببخشید امیدوارم ابهامی از اعتراض من وجود نداشته باشه، این آخرین پیام بنده در تالار هست البته فعلا به مدت دو الی سه هفته تا بعد لایق باشم به جمع خوب زبانشناس برمیگردم.

آرزوی بهترینها برای همه شما دوستان خوب دارم
در پناه حق

4 پسندیده

I can just say sorry :pensive: I hope I join this challenge soon

2 پسندیده

Hi Ms.Niknam
Thank you for your kind message.
It is really good to know you here . I hope I can be .more active here in future

2 پسندیده

Hi

RTT

I record my voice after a long time
@a.bayani
@YoKambiz

4 پسندیده

Finally, I listened to your voice buddy.

Thanks, I liked the incantation part.

Energy is vital when you want to get motivated and it’s great that you teach your students. :clap::clap::clap::clap:

1 پسندیده

چه چالش جالبی بود دست گلهای شرکت کننده دراین چالش درد نکنه هرچند قدیمی بود اماهم موضوع جالب بود هم وویسهای بچه ها :rose::cherry_blossom::bouquet::rosette::tulip::blossom::hibiscus::sunflower::rose::cherry_blossom::white_flower::white_flower::rosette::hibiscus::hibiscus::sunflower::rose::rose::tulip::blossom::blossom::hibiscus:خداقوت :sunflower::rose::cherry_blossom::bouquet::rosette::tulip::blossom::hibiscus::hibiscus:وچقدر همگی در حال حاضرنسبت به قبل پیشرفت کردند و موفق هستند :rose::cherry_blossom::bouquet::rosette::tulip::tulip::blossom::hibiscus::sunflower::rose::rose::cherry_blossom:در اوج بمانید :rose::cherry_blossom::bouquet::rosette::rosette::tulip::blossom:

1 پسندیده