شما چگونه در زیبوک کتاب می خوانید؟

سلام دوستان پرتلاش
واقعأ انگیزم بیشتر شد با دیدن تلاش شما دوستان
یه سوال وراهنمایی:من سطح۱هستم و داستانهای بچه گانه(جورج و اژدها)میخواستم بدونم شما دوستان گل همتون کل داستان بچه گانرو تموم کردین (همهٔ فصلارو)بعد رفتین سراغ زیبوک یا نه؟؟؟و اینکه داستان بچه گانه تموم شد سراغ چه قسمتی رفتین؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید و نظرتون رو بدونم

5 پسندیده

دوست عزیز :dizzy::dizzy::dizzy:
یه سرچ تو تالار :blue_heart::blue_heart: بکنید “داستان های بچه گانه” تاپیک های خیلی خوبی، پیدا می کنید.

4 پسندیده

من داستانهای بچه گانه بخش اولم و داستان شب دوازدهم و ۲۹خرداد بود که آشنا شدم با این برنامه،،شما همهٔ داستان بچه گانرو خوندین؟؟

2 پسندیده

راستش، من اصلاً رو “داستان های بچه گانه” کار نکردم و وقت نزاشتم. “انگلیسی قدرت” اولین دوره ای بود که تو زبانشناس شروع کردم. من چون تو شروع کار با برنامه از نظر انگلیسی تو سطح مبتدی نبودم، از همون اوایل، زیبوک رو هم شروع کردم.
بعدش پروین خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: مربی برنامه :blue_heart::blue_heart: چت ها و کامنت های غیر مرتبط با کتاب خوانی رو تو این تاپیک ممنوع کرده. شما اگه تو تالار سرچ کنید “داستان های بچه گانه” نظر دوستان رو می تونید ببینید.

3 پسندیده

چون دیدم توی این قسمت همه از چه جوری پیشرفتشون میگن دوست داشتم بدونم از کجا شروع کردن
ممنون از راهنمایی عزیزم

2 پسندیده

این تاپیک ها، خیلی می تونه بهتون کمک کنه

خواهش می کنم :pray::pray::blue_heart::yellow_heart::green_heart:

3 پسندیده

وای خیلی کمک کرد و عالی بود،بی دلیل نبود با اینکه ممنوع بود سوالمو مطرح کردم بلأخره یه وارد پاسخگو بود بازم ممنون

4 پسندیده

سلام خوبین :heart::heart::heart::heart::heart::heart:

سلام
من همزمان با گوش دادن به صوت یه رمان یا داستان مشغول کار میشم مثلا همینطور که دارم داستان رو گوش میدم میز مطالعه رو مرتب میکنم و اینجوری خیلی بهتر از موقعی که یه جا بی حرکت میشینم بازده میگیرم( اگه اشتباه نکنم اقای ای جی هم به این روش اشاره کرده بود) و پادکست رو هم با پیاده روی تو پارک صبح ها متوجه میشم البته این روش خیلی عجیبیه و شاید اصلا اصولی نباشه ولی روی من که جواب داده :slight_smile:

3 پسندیده

چه تاپیک خوبی
حیفه اون پایین خاک بخوره :))
دوستان کتابخون تالار هم اگر روششون رو بگن عالی میشه

سلام . من مشغول خوندن اولین کتابم هستم . نظرات دوستان رو تا حدودی خوندم ولی میخواستم بدونم اونقدر باید تکرار داشته باشم تا از حفظ بتونم بازگویی کنم یا نیازی نیست و تا جایی بخونم که مفهوم جملات رو متوجه بشم ؟؟

1 پسندیده

سلام. نیازی به حفظ شدن کتاب نیست. در روش گسترده خوانی شما یک کتاب میخونید و میرید سراغ کتاب دیگه و همینطور ادامه میدید. پس از مدتی بصورت ناخودآگاه سطح واژگان، گرامر و درک مطلب شما با خوندن کتابهای زیاد به انگلیسی پیشرفت میکنه.

3 پسندیده

مرسی ولی خوندن یک کتاب رو تا چ زمانی ادامه بدم؟

1 پسندیده

از اول شروع کنید تا پایان کتاب. هر روز چند فصل بخونید. تا جایی که ذهنتون اجازه میده و خسته نمیشه. نیازی به عجله نیست. مهم استمرار مطالعه بصورت روزانه ست.

1 پسندیده

:slightly_smiling_face: بله . منظورم اینه که یکبار یا بیشتر کتاب رو بخونم ؟

1 پسندیده

یکبار بخونید و برید سراغ کتابای دیگه. پس از مدتی اگر مایل بودید میتونید برگردید و دوباره کتاب قبلی رو بخونید چون در این فاصله سطح زبانتون بهتر شده و خوندن دوباره کتاب میتونه سودمند باشه.

درباره گسترده خوانی در لینک زیر بیشتر توضیح دادم:

در گسترده خوانی برخلاف فشرده خوانی که اینجا توصیه نمیشه شما کتابهای زیادی میخونید و یک کتاب رو پس از دیگری مطالعه میکنید و همینطور پیش میرید.

4 پسندیده

سلام من کتاب هایی که ۹۰ درصد برام قابل فهم باشه انتخاب می کنم بعد اگه فیلم داشته باشه اون کتاب، یکم فیلم ها رو می بینم تا تصاویر شخصیت ها رو توی ذهنم داشته باشم بعد خودم رو میذارم جای اون شخصیت و هر جمله رو سعی می کنم با خودش تکرار کنم در واقع هم زمان تصویرسازی می کنم کلماتی که بلد نیستم رو مرور بدون لایتنر می زنم و از زیبوک خیلی کم کلمه وارد لایتنر می کنم

2 پسندیده

انگار یه زمانی بحثای خوبی تو تالار میشده، می تونیم بگیم دوران طلایی زبانشناس چند سال پیش بوده.

4 پسندیده

سلام :hibiscus:
من فکر میکنم با ورود هر تازه وارد ؛ منبع عظیمی از انرژی خوب _ بصورت دو طرفه بین نسل نوتر و پیشکسوت تر نقل و انتقال پیدا میکنه و البته در میان هر دو قشر افراد باتجربه زبانی خوب هم کم نیستند .
بنظرم این وضعیت بعد مدتی که تازه واردتر جا افتاد و چم و خم کار دستش اومد یک رنج نرمالتری رو طی میکنه و تازه وارد برای خودش برنامه میریزه که چطوری بهتر و بانشاط تر بهدفش برسه .
خلاصه این روند تا ورود گروه بعدی دوباره اوج می گیره .
ولی مقالات اپ و تجربیات دوستان خیلی خوبن و انگیزه قوی ایجاد میکنند

4 پسندیده

من لیسینینگم ضعیفه برا همین سعی میکنم اول بدون مراجعه به متن به دقت گوش بدم بعدا به متن مراجعه کنم

1 پسندیده