برنامه شما بعد از اتمام انگلیسی قدرت؟

سلام
دوستان قدیمی زبانشناس، شما بعد از انگلیسی قدرت کدوم بسته زبانشناس رو شروع کردین؟
و اینکه چطور میشه پلاتو به وجود اومده بعد از انگلیس قدرت رو سریعتر شکست؟
کلا خوشحال میشم اگر توصیه هاتون درباره هدفمندتر کار کردن زبان و تجربیاتتون از استفاده از بسته های مختلف بعد از انگلیسی قدرت رو اینجا با من به اشتراک بذارین

11 پسندیده

سلام دوباره به جمع زبانشناس خوش اومدید من بعد از انگلیسی قدرت learn real english رو شروع کنم
اما تنها مشکل نداشتن مکالمه و ضعف تو اسپیکینگه

8 پسندیده

سلام

من بعد از قدرت وی آی پی رو شروع کردم ولی پیشنهاد نمیکنم حتماً برید وی آی پی

بستگی به نیاز و علاقه شما داره.

ولی یه توضیح میدم که ببینید کدوم به نیاز شما میخوره:

1. وی آی پی:

برای اشخاصی خوبه که به دنبال تنوع هستند. دروس داخلش کمترین درجه خسته کنندگی رو داره. هیچ معیار و ترتیب خاصی هم در دروس نیست. پس راحت میشه مطالعه و انتخابشون کرد.

درباره مسائل زندگی صحبت میشه و میتونه علاوه بر انگلیسی رو سایر مسائل زندگی هم تاثیر مثبت بزاره

1. انگلیسی واقعی:

این دوره برای آشنایی با فرهنگ آمریکایی و همینطور اصطلاحات بسیار پیشنهاد میشه.

البته این آپشن تو برخی از دروس وی آی پی هم موجوده، ولی نه به این متمرکزی.

یه مقدار انگلیسی واقعی میتونه برای شما خسته کننده باشه، چرا که هر مینی استوری بالای 30 دقیقست و حال آدمو بد میکنه.

به هر حال آیا باید همه 30 دقیقه رو به یکباره گوش داد؟ خیر

میشه مثلا ده دقیقه رو الان گوش داد، ده دقیقه رو یک ساعت دیگه، ده دقیقه بعد رو یک ساعت بعدش.

ولی یکی ممکنه بگه آقا من حالم از این دروس مینی استوری بهم میخوره.

مشکلی نیس. فقط تمرکز رو بزارید رو دروس مکالمه و اون رو خیلی زیاد گوش بدید.

معمولا این دروس تهش 5 تا 10 دقیقه باشن. پس حتی میشه به مرز 100 بار رسوند.

1. مگا داستان ها:

دوره سنگین و موثریه.

برای افزایش دایره لغات در قالب داستان ها بسیار عالیه.

گرامر محوره و برای تقویت گرامر مکالمه ای بسیار مناسبه.

دایره واژگانش به نسبت قدرت و انگلیسی واقعی سنگین تره و صد البته شیوه نوشتاریش برای انشا نوشتن هم عالیه. چرا که چینش جملاتش استاندارده.

البته کسی که اینو انتخاب میکنه باید پوست کلفت باشه. چون آیتم هاش زیاده و حداقل نیاز به دو تا سه ساعت مطالعه روزانه داره.

با توجه به این توضیحات خودتون انتخاب کنید.

من خودم به شخصه از وی آی پی خیلی استفاده بردم. ولی الان دیگه حوصله گوش دادن بهشو ندارم. واسه همین ترجیح میدم به چیزهایی که برام جذاب هستند بپردازم.

و صد البته پیشنهاد من اینه بعد انگلیسی قدرت همه به مکالمه بپردازن. مکالمه نکنید بهترین منابع دنیا هم بهتون کمک نمیکنن. شما روز به روز انگلیسی رو بهتر میفهمید ولی بخواید مکالمه کنید، حسابی اذیت میشید.

سلاست زبان از مکالمه میاد.

27 پسندیده

۱۰۰ بار!!!
شاید هم ۲۳۸ بار :grin:

16 پسندیده

چرااااااااا! معلومه فوتوشاپه واقعا چرا خیلی عجیبه
@ala

4 پسندیده

قدرت من تا 12 خواندم بعد رفتم vip
بقیه دوره ها من پیشنهاد نمیکنم
Vip تقریبا همه درسا رو یه بار گوش دادم
بالای 5 یا 6 تا درس بیش از 30 بار
5 یا 6 تا هم بالای 20
درس اصلی ،تفسیر هم گوش میدادم
این کارو کنید بعد برید سراغ رفرنس های اصلی
مثل منابعی که در زوم هست
باز این نظر شخصیه میتونه درست یا غلط باشه ولی به عقیده بنده پرداختن به سایر دروس بیهوده است ،باید هرچه سریع تر سراغ منابع اصلی رفت یعنی منابعی که انگلیسی واقعی در اون میبینید
سایر دروس برای تقویت گرامر ممکنه مفید باشه ولی برای افزایش لغت نه کتاب و نه منابع آموزشی کارکرد فیلم های اصلی انگلیسی نداره

7 پسندیده

چرا،چرا؟
و چرا فوتوشاپه؟
و دوباره چرا خیلی عجیبه؟!
من این دوره رو خیلی خیلی دوست دارم در حقیقت اصطلاحات رو خیلی دوست دارم و یکی از اهدافم تسلط در کاربردشون هست. من تقریبا دایره لغاتم بد نیست ولی دوست دارم با کاربرد هر دو معیار لغات و اصطلاحات بر تقویت مکالمه ام کار کنم. اما چرا زیاد شده بخاطر نحوه مطالعه این دوره هست که یک هفته درس جدید و یک هفته مرور ۷ درس قبل
و با یک سیکل تقریبا ۳ ماهه یک درس تکرار میشه. در کنار این دوره کتاب و پادکست رو هم دارم، در نتیجه تنوع در مطالعه ام هست و تا کنون یکنواختی و خستگی وجود نداشته

10 پسندیده

من راجب این قسمت سوال برام پیش اومد
یعنی مثلا این هفته شما درس یک رو میخونید
هفته بعد درس دوم
هفته بعد سوم
هفته بعد چهارم
بعد پنجم بعد ششم بعد هفتم
هفته ی بعدش 7 درس اخیر رو دوره میکنید ؟ ؟ ؟
درست متوجه شدم ؟

2 پسندیده

مشکلی هست که من دارم حالا جدیدا اومدم خلاصه هر متنی که میخونم برا خودم میگم ببینم چی میشه

2 پسندیده

خیر، مثلا هفته اول: درس ۱
هفته دوم درس : ۲
هفته سوم: ۴ روز درس ۱ و ۳ روز درس ۲
هفته چهارم: درس ۳
هفته پنجم: ۳ روز درس۱، ۲ روز درس ۲، ۲ روز درس ۳
هفته ششم : درس ۴
هفته هفتم: ۲ روز درس ۱، ۲ روز درس ۲، ۲ روز درس ۳ و یک روز درس ۴
تا اینکه به درس ۸ میدیم
جهت مرور ۷ روز دارم لذا هفت درس مرور قبل که درس اول حذف میشود
من این دوره درس واژگان رو با نهایت تمرکز گوش میدهم در بهترین زمان روز که از نظر فکری آزاد باشه ذهنم

8 پسندیده

سلام آقای امیر حسین

من اخیرا بر روی تنظیم برنامه مناسب جهت یادگیری هدفمند زبان متمرکز شده ام و به امید خدا کار تکمیل شد در تالار به اشتراک می گذارم امید است برای شما هم مفید واقع شود.
و دقیقا توصیه های آقای کامبیز در مکالمه رو باید جدی تر در نظر گرفت.

5 پسندیده

یه چیزی بگم ؟
من متوجه نشدم واقعا
حتی نوشتم ببینم فرمولش چیه :smile: ))
فرمول داره ؟
مثلا هفته هشتم درس 5
هفته نه : 1 روز درس یک . 6 روز درس 5 ?

3 پسندیده

سلام
بی صبرانه منتظر هستم
مطمئنا برنامه راهبردی مفیدی خواهد بود

3 پسندیده

ایول به شما خانوم نیکنام :clap::clap::clap::clap:

4 پسندیده

سلام اقا کامبیز ببخشید اگه جای این سوالم اینجا نیست…اقا کامبیز منو خواهرم باهم زبان شناس کار میکنیم تازه پکیج بچه گانه تموم کردیم میخواستیم واقعی رو شروع کنیم در کنارش انگلیسی بدون تلاش هم بخونیم ب منتظرتون سنگین نمیشه؟؟؟ منتها خواهرم برا تیرماه میخواد کنکور بده اگه همینجوری پیش بریم میتونه زبان کنکور رو موفق بشه ؟؟؟یا باید کتابای درسیم بخونه؟؟؟اخه دیگه وقت نمی کنه هردورو بخونه ؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

2 پسندیده

سلام دوست عزیز ببخشید که من جواب دادم. در مورد قسمت دوم سوالتون من واقعا نمیدونم اینکه این دروس بتونن تمام لغات دبیرستان رو پوشش بدن یا نه .و ایشون در چه سطحی هستن ولی چیزی که هس این لغات و این سطح از زبان دبیرستان به هیچ وجه پیچیده نیس و با مرور خیلی ساده میتونن به تسلط برسن پس جای نگرانی نیس.تا جایی که یادمه کنکور کارشناسی یک بخش ریدینگ و درک مطلب هم داره که توصیه من اینه که علاوه بر خوندن منابع مختلف تست های کنکور چند سال پیش رو هم بررسی کنن و توانایی پاسخگویی سریع رو در خودشون تقویت کنن .در مورد بخش گرامر هم به نظرم مشکلی نخواهند داشت ولی بررسی تست ها هم بسیار موثر و کمک کننده خواهد بود. پس در کنار زبانشناش اختصاص یک بخش کوچیکی هم به کتاب و منابع درسی و تست های سالهای پیش مفید خواهد بود.

4 پسندیده

سلام آرزو خانوم

روزتون بخیر

اگه حداقل روزی 2 تا 3 ساعت وقت بزارید مشکلی نیس.

شما باید در نظر داشته باشید که حداکثر دو منبع انتخاب کنید که بتونید به قدر کافی متمرکز باشید.

تمرکز بسیار اهمیت داره. اگه احساس کردید استفاده این دو منبع با هم از تمرکز شما کم میکنه پیشنهاد میکنم یکی از این دو رو بیخیال بشید و دیگری رو ادامه بدید. اونی که حذف کردید رو میتونید با خوندن کتابها یا موادی که خودتون ساختید جایگزین کنید. (مثلا من انگلیسی قدرت رو با استند آپ کمدی ها گوش میدادم که خودم درست کرده بودم و اگه از استند آپ کمدی استفاده نمیکردم به جاش از کتاب استفاده میکردم.)

شما امتحان رو از زبان واقعی جدا کنید.

برای آزمون ها شما به این روش پیشرفت میکنید ولی نمره گرفتن نیاز به ترفند داره. پس همونطور که عاطفه خانوم گرامی عرض کردن حتماً تست ها رو هم تمرین کنند و ترفند های تست زدن رو یاد بگیرند.

فرض بگیریم شما بخواید تافل بدید. در ابتدا باید زبان واقعیتون رو توسعه بدید ( در حدی که بتونید در پایه ای ترین حالت صحبت کنید - هر چه قوی تر هم چه بهتر) بعد شما چند ماه رو فقط برای تافل و تمرین بر روی اون آزمون زمان میزارید. تست های مربوطه رو می زنید، در قالب تافل تمرین مکالمه و نوشتاری انجام میدید و…

کنکور هم به همین شکله. چون آزمون ها قالب دارند باید در قالبشون تمرین شه.

بله بخونن بهتره

خب پشت هر موفقیتی یه دشواری ای هم هست :grin:

5 پسندیده

سلام فدات عزیزم ممنونم ک وقت گذاشتی…آره فک کنم تست بزنه بتونم ببینم کافیه براش این زبانشناس ی ن

2 پسندیده

مرسی ک راهنمایی کردین حتما استفاده میکنم از صحبتاتون…بازم ممنون ک وقت گذاشتین

3 پسندیده

برای موفقیت در آزمون کنکور و کسب درصد بالا صرفا باید از کتابهای کمک آمزشی تایید شده استفاده کنند که بهترینشون کتابهای دکتر شهاب اناری از انتشارات مبتکران هست
البته در صورت داشتن وقت از منابع غیرکنکوری هم برای افزایش دامنه لغات میشه استفاده کرد چون طراحان کنکور بعضا در برخی سوالهای درک مطلب از لغات خارج از کتاب هم استفاده میکنند

5 پسندیده