چالش زنجیره پانصد روزه

داستان اون زنه که نصف شبی تو پیاده رو داشت میرفت گربه یه لحظه میپره جلوش و گربه رو میگیره میندازه سطل آشغال و گربه 12 ساعت تو سطل آشغال میمونه :)) با پیگیری های اهالی و ویدیویی که توسط دوربین مدار بسته ضبط شده بود زنه رو میگیرن و میگه واقعا هیچ هدفی تو اون لحظه نداشته و نمیدونه که چرا واقعا گربه رو یه لحظه میندازه تو آشغال. :crazy_face:
بعد پیر مرده میگه تو انگلیس دیوونه بودن آزاده که البته که شما میدونید مردم انگلیس دیونه هستن :rofl:
ویژگی های این پادکست ها علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی کمک به شناخت اجتماع و فرهنگ اون جامعه میکنه. چیزی که شاید به سختی میشه این حس شناختو از کتابها پیدا کرد. چون اینجا یه راوی هست و همش غر میزنه و انتقاد میکنه و اون شناخت رو بیشتر انتقال میده. خوشبختانه چون بیشتر به نوعی آزادی بیان دارن به راحتی میتونن واقعیت های فرهنگی, اجتماعی, اقتصادی و خیلی چیزهاشون را بیان کنن.
جدا از این ما تو فیلم های هالیوود بیشتر اون چیزی که میبینیم یخرده دورتر از واقعیت های زندگی و فرهنگ آمریکایی نشون میده. چون فیلم ها همیشه یه رنگ ولعاب بهش اضافه میشن که واقعیتی ندارن وبه اصطلاح سینماتیک میشن جدا از این, شگردهای کارگردانان هالیود وشخصیت سازی و کارکتر سازی هاشون باعث بوجود اومدن یه دید متفاوت از مثلا زندگی در غرب رو در دید مخاطبی که غرب رو اصلا ندیده بوجود میاره. البته خب مسلما خیلی از سریال ها وفیلم هایی هستن که اون جامعه ی واقعی و آدمای واقعی رو نشون میده.
در کل پادکست های اینچنینی عالین :ok_hand:

6 پسندیده

کاملا درسته. از آشنایی با شما آقای محمودی خیلی خوشحالم

3 پسندیده

ابتدای کارم حتما پر بارت که شد اشتراک میذارم

3 پسندیده

5 پسندیده

هنوز نتونستم پیوسته ادامه بدم ، البته اگه روز شانزدهم یادم نمیرفت الان از روز قرارمون من هم پیوسته میرفتم . اما نصف درسم رو خوندم نصفش رو گذاشتم شب بخونم که تا بخودم بیام دیدم ساعت دوازده رو گذشته .:cry:

7 پسندیده

اشکال نداره.:smiling_face_with_three_hearts:
همین که اراده کردید و تصمیم دارید، اوکی هست.:hugs:
انشاالله اینبار زنجیره به خوبی رشد کنه.:blush:
تجربه شخصی من اینه که از اول صبح با اولویت بالا زبان بخوانم. تا در طول روز به مشکل نخورم.:sunglasses:

6 پسندیده

درود خانم نوری. کارتون عالیه و حرف نداره. تو رو خدا خودتون عکس زنجیره ای که سری قبل تو همین تاپیک به اشتراک گذاشتین رو یه بار دیگه نگاه کنین. پیشرفتتون عالیه. ممنونم از مشارکت شما و سپاس که به بقیه هم انرژی مثبت میدهید. منتظر زنجیره های بزرگترتون هستیم.

3 پسندیده

ممنون ازتون که انرژی بهم دادین . :cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:

3 پسندیده

سلام این هم زنجیره ی من:joy::joy::see_no_evil::see_no_evil:مایه خجالت در کنار بقیه دوستان:see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:تمام تلاشم رو کردم فعلا نشکونمش:see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

9 پسندیده

احسنت.
بسیار هم عالی.
صرف نظر از اعداد و ارقام، هر تلاشی جهت ارتقای وضعیت فعلی و ایجاد تفاوت، ارزشمند و ستودنی است.
امیدوارم با همت مضاعف و البته همراه با لذت، همچنان زنجیره خودتون را افزایش بدید.
:blush:

2 پسندیده

خوب دوستان،
چالش زنجیره پانصد روزه را باید عوض کنیم!

چون خیلی از ماها ، خیلی خیلی مونده که به ۵۰۰ روز برسیم، یه تاپیک دیگه میزنم با عنوان :

چالش پیگیری ماهانه زنجیره

اینم آدرس و لینکش

لطفا اول هرماه، فقط یک اسکرین شات از صفحه اول گوشی خودتون بگیرید و به اشتراک بزارید.

اطلاعات کامل در همون عکس هست مثل :
سطح
شاخص لغت روزانه
شاخص لغت کل
زنجیره

و دیگه نیازی به اسکرین شات از صفحات دیگه نیست.

9 پسندیده

سلام وقتتون بخیروشادکامی
ممنون از لطف بی دریغتون :rose:

4 پسندیده

با سلام من دو هفته ای هست که رو اوردم به زبانشناس ولی چرا زنجیره من صفر است؟

2 پسندیده

سلام باید حداقل زمانی رو که در تنظیمات مشخص میکنید رو به فایل های صوتی گوش بدید در در ایام هفته تیک بخوره و زنجیرهتون تشکیل بشه

3 پسندیده

آهان الان دیدم واسه من روی سیصد بود حتما از پسش بر میام امروز بالای چهار ساعت خوندم زبانو اگه میدونستم پنج ساعت رو تکمیل میکردم ممنون

4 پسندیده

واقعا موفق باشی :+1::+1::+1::+1:

4 پسندیده

سلام دوستان عزیز زبانشناس
یکم وقفه پیش اومد واسه کتاب خونیم و از قافله عقب موندم.
تو آبان ماه تونستم ۶ تا کتاب بخونم متاسفانه :pensive:.
این اسکرین شات آبان ماه ام:

امیدوارم امروزتون و هرروزتون بر وقف مرادتون و پر از شادی بگذره :raised_hand:

7 پسندیده

سلام
شما این حجم از کتاب رو چطور فرصت می کنید بخونید؟
خیلی خوشحال میشم بدونم.

5 پسندیده

یک سوال دارم اونم اینکه مثلا من 4 ساعت گذاشم روزانه با زبانشناس کار کنم اگه اونروز نتونم کار کنم 4 ساعت رو و سه ساعت کار کردم ایا واسه روز بعدی که 5 ساعت کار کنم اون تیک روز قبل که نخورده هم میخوره و به زنجیره ام اضافه میشه؟

3 پسندیده

خیر. باید در بازه‌ی زمانی مورد نظر انجام بشه. از ساعت دوازده شب که گذشت برنامه‌ی روز بعد محسوب میشه. شما می‌تونید ساعت مطالعه رو کاهش بدین و هرچقد بیشتر از اون خوندید توی قسمت “شنیدم” ثبت میشه. اینجوری زنجیره‌تون به هم نمی‌خوره

5 پسندیده