صوت با متن همخوانی ندارد

==================
این تاپیک مربوط به درس« دختری با استعداد فرا انسانی » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « داستان های کوتاه » فصل: « دختری با استعداد فرا انسانی »

1 پسندیده

در درس دختری با استعدادفرا انسانی

Demkina’s supporters say that the statistical chance of correctly guessing 4 out of 7 is so unlikely (about 2%) that it was actually a success.
هرچند این یک محاسبه ریاضی عجیب است وبه زبان انگلیسی مربوط نمی شود ولی برایم سوال است چرا ۴ از ۷ میشود %2

1 پسندیده

ببینید مثلا احتمال شیر یا خط شدن یه سکه یک دوم هست. حالا احتمال اینکه ۴ بار پشت سر هم شیر بیاد میشه ۴^(۱/۲) که یعنی ۱/۱۶ یعنی نزدیک ۶ درصد. حالا اینجا هم میگه احتمال اینکه ۴ مورد از ۷ مورد درست در بیاد دو درصده. یعنی احتمالا هر کدوم از اون موارد خودشون احتمالشون نیم درصده که جمع ۴ تاش میشه ۲ درصد. یخورده ریاضیه من حدودیشو دارم میگم خودم هم ریاضیم خیلی ضعیفه و دقیق نمیدونم.

2 پسندیده

مشکل اینه که گفته درصد به نظرم 4 از هفت میشه %57 حالا این پنجاه و هفت درصد چگونه تبدیل به 2 شده نمی دانم

1 پسندیده

سلام
خسته نباشد
در این حالت قرار است فردی 7 بیماری به 7 بیمار نسبت دهد و این فرد 4 بیماری را به فرد درستی نسبت داده و 3 بیماری را به فرد نادرستی نسبت داده
در این پایین این احتمال به طور تقریبی محاسبه شده
و با این حال اگر روی مسئله تمرکز شود به راحتی میتوان تشخیص داد که این احتمال بسیار پایین است

1 پسندیده