لغات مهم انیمیشن زیبای Coco

با سلام خدمت دوستان محترم تالار
امروز قصد دارم لغات مهم و پرکاربرد انیمیشن زیبای کوکو که سال پیش جایزه ی اسکار را هم از آن خود کرد به اشتراک بذارم. امیدوارم مفید و قابل استفاده باشه.
Coco-2017-New-Image-1

این انیمیشن داستان پسرک ۱۲ ساله‌ای را روایت می‌کند که به موسیقی علاقه دارد و خانواده‌اش آن را نسل به نسل ممنوع کرده‌اند. او آرزو دارد مانند هنرمند و الگوی او ارنستو دِلا کروز به یک نوازنده حرفه‌ای تبدیل شود. در روز مردگان به قبر ارنستو می‌رود و گیتار او را می‌نوازد و وارد سرزمین مردگان می‌شود…

لینک دانلود انیمیشن:
https://salamdl.info/coco-2017/
این هم لغات مهم این انیمیشن خدمت شما عزیزان:
Cursed نفرین شده
Banish تبعید کردن
Sleeve آستین
Sparkly براق Wrestler کشتی گیر
Crush له کردن
Bell ناقوس
Freak عصبانی شدن
Seize your moments از فرصت هات استفاده کن
ancestor نیاکان
Underestimate دست کم گرفتن
Tight سفت، محکم
Instrument وسیله، ابزار
Petal گلبرگ
Fantasy خیال
Blessing دعای خیر، آمرزش
Fainting از حال رفتن
Disturb برهم زدن، مختل کردن
Falsify جعل کردن
Spectacular تماشایی، دیدنی
Blend همرنگ کردن، مخلوط کردن
Rehearse تمرین کردن
Emerge بیرون آمدن، پدیدار شدن
Choke خفه کردن، مسدود کردن
Prized باارزش
Fade محو شدن
Standby حالت انتظار
Literally کلمه به کلمه، تحت اللفظی
Sentiment احساس، نیت
Stunt بدل کاری، شیرین کاری
Overwhelmed خسته، مضمحل
Reputation شهرت، آبرو
Murderer قاتل
Esteem اعتبار، شهرت، محترم شمردن

لینک مرتبط:

15 پسندیده

ببخشید لغاتش یه خورده کم به نظر میرسه

4 پسندیده

به نظرم کلمه Banish معنی از بین بردن میده.

4 پسندیده

سلام
ممنون از توجهتون
بله درسته ظاهرا هر دو معنی رو میده
در دیکشنری یکی از مترادفاش remove بود.

3 پسندیده

آقا مصطفی سلام یه سوالی دارم، این انیمیشن کوکو ظاهرا خیلی لهجه اسپانیایی داره، می خواستم بپرسم بعد از اینهمه تکراری که داشتید ، بدون زیرنویس کامل متوجه کلماتش می شید یا مثل من از هر پنج تا کلمه دوتا رو متوجه میشید؟ البته که سطح زبان من فعلا پایینه.

1 پسندیده

سلام و درود خدمت شما.
بله این انیمیشن یکم سخته. انیمیشن هایی مثل بالا، ظاهر و باطن، کورالاین و کوبو سطح ساده تری دارند. من پس از بارها گوش دادن تلاش کردم بدون زیرنویس ببینم و اولش سخت بود، ولی رفته رفته بهتر شد و الان بدون زیرنویس متوجه میشم.
پیشنهاد میکنم در این سطحی که هستید ابتدا کتاب های زیبوک مثل کتابهای سطح بندی شده یا دوره های زبانشناس رو شروع کنید و پس از مدتی وقتی دایره لغاتتون بیشتر شد به سراغ یادگیری زبان با فیلم و انیمیشن برید. چون یادگیری زبان با انیمیشن اگه دایره لغات زیاد نباشه کار خسته کننده و طاقت فرسایی میشه و ممکنه دلسرد بشید. البته اگه وقت کافی دارید میتونید در کنار دوره های زبانشناس انیمیشن و فیلم هم ببینید.

1 پسندیده