چگونه اشتباهات گرامری را پیدا کنیم؟

سلام به همگی

از اونجایی که معمولآ ما همیشه نمیتونیم یک کسی رو پیدا کنیم تا ایرادات گرامری ما رو تصحیح کنه و همچنین دیدم بعضی از دوستان در رابطه با مشکلات جمله بندی و ایرادات گرامری خودشون مشکلاتی رو بیان کردن گفتم بیام از ترفندهایی که خودم بعضی مواقع استفاده میکنم با شما به اشتراک بزارم.

ترفند شماره 1:

استفاده از گوگل ، منظورم گوگل translate نیست اگر از مرورگر گوگل کروم استفاده کنید هنگام سرچ کردن یه سری موارد رو بهتون پیشنهاد میده خوب از همین روش برای تصیح گرامر استفاده کنید یعنی مثلآ شما همچنین متنی
i was here رو اگه اشتباه بنویسید خود گوگل موارد مشابه رو پیدا میکنه و درستش رو بهتون میگه .

ترفند شماره 2:

استفاده از افزونه یا برنامه grammarly در واقع هم افزونه اش هست و هم برنامه ویندوزی که شما میتونید دانلود و نصبش کنید روش کار به این صورت هست که در حین نوشتن یا بعد از نوشتن میتونید متن رو بهش بدید تا خطاها رو براتون پیدا کنه.

http://grammarly.com

ترفند شماره 3:

از لیست سایت های مقاله سایت برای چک کردن گرامر برای تصحیح گرامر استفاده کنید.

نکته : هر سه تای این روش باید درست استفاده بشه مثلآ در روش اول کل متن رو سرچ نکنید فقط یه تیکه از عبارتی که فکر میکنید اشتباه دارید رو تست کنید.

12 پسندیده

مورد اولی که پیشنهاد دادین با یک تغییر جزئی من خودم استفاده میکنم. مثلا اگه یک عبارتی رو خیلی شک داشته باشم، داخل علامت نقل قول یعنی “عبارت مورد نظر” میذارم و سرچ میکنم. اگر تعداد قابل توجهی نتیجه ی گوگل اومد یعنی قبلا تعداد زیادی از اون عبارت استفاده کردن بنابراین به احتمال زیاد عبارت صحیحی هست. اما اگر نتایج مناسب نبود، سعی میکنم از یه ترکیب بهتر استفاده کنم.

اما در رابطه با grammarly و موارد مشابه به نظرم خیلی خیلی محدود باید استفاده کرد. من که اصلا استفاده نمیکنم چون تجربه نشون داده از یه حدی بیشتر نمیشه با این موارد پیش رفت. تازه متن آدمو ماشینی و یکنواخت میکنه. اگه گرامر یک موضوعی رو بلد نیستین و براتون مهمه، اتفاقا میشه تو همین فوروم grammarly از افراد مختلف بپرسین تا خودتون یاد بگیرین. اینجوری به نظرم بهتره.

10 پسندیده

دو پیام بالا در مجموع سه روش برای اصلاح نوشتار معرفی کرده اند که واقعا کاربردی و موثر هستند.
من فقط یک توضیح در مورد گرامرلی اضافه می کنم.
نسخه ی سالانه ی ۵ کاربره ی گرامرلی ۱۴۰ دلاره. البته همیشه میشه با کمی دقت با ۵۰ درصد تخفیف گرفت. یعنی ۷۰ دلار‌. به عبارت دیگه سهم هر نفر میشه ۱۴ دلار. اگر ۷ درصد هزینه ی تبدیل ریال به دلار رو هم در نظر بگیریم، در کل سهم هر نفر میشه:
سالانه ۶۰ هزار تومان
ما دومین سالی است که از گرامرلی استفاده می کنیم و به نظرم حرف نداره. یک معلم ۲۴ ساعته ی فوق العاده است.
بنابراین به همه توصیه اش می کنم و شک ندارم که ارزش هزینه اش رو داره.

4 پسندیده

سلام
من مدتی هست دارم باهاش کار میکنم
یک جمله رو داخل grammarly و ginger گذاشتم
Ginger اشتباه گرفت و تصحیح کرد و اون یکی هیچ اشتباهی نگرفت
جملات رو در حد محدود تصحيح میکنه ساختار کلی مشکلی داشته باشه توانش رو نداره
البته این نظر منه خوشحال ميشم راهنمایی ام کنیدحتی حاضرم بخرم

بنظرم Ginger فوق العاده است ولی حیف پولی و برای ایمیل های ایرانی قفل هست

1 پسندیده