تالار زبانشناس

معرفی منبع برای یادگیری زبان آلمانی

سلام دوستان. کسی یه اپ خوب نمی‌شناسه برا زبان آلمانی؟
البته غیر از lingq و pimzler

1 Likes

سلام
تو سایت irlanguage فک کنم منابع خوبی موجود باشه

2 Likes

Memrise هم برنامه خوبیه.

2 Likes

فکر کنم دلفین هم داشته باشه

2 Likes

سلام
میگم اگه منبع خوبی برای یادگیری زبان آلمانی پیدا کردین به منم معرفی کنین :cowboy_hat_face:
فک کنم یبار تو تالار تو کاامنت ها آقای ناصری نوشته بودن اشتباه نکنم که زبان شناس نسخه آلمانی هم داره و اون موقع میگفتن محتوا و منابعشون محدوده و در آینده گسترش میدن. حالا دقیق نمیدونم
میخوام بدونم با این شیوه و اصول میشه به سطح متوسط تو زبان آلمانی رسید :thinking: نظر استاتید و زبان آموزای موفق چیه در رابطه با زبان آلمانی چیه
هر چند که همه میدونن براحتی زبان انگلیسی نیست آوا صداها و تلفظ سخت تری داره نسبت به انگلیسی گرامرش به کنار.
ولی احتمالش زیاده که اگه مثلا اپلیکیشنی مثل زبان شناس نسخه ی آلمانی که دارای دیکشنری مختلف, جعبه لایتنتر قابلیت هایلایت لغات, تلفظ لغات واینا باشه و منابع جذاب و گوناگون داخلش باشه, بشه تو یه سال به سطح متوسط یا نزدیک به متوسط رسید. تقریبا همه راه و روشهای یادگیری موثر زبان آموزی رو میدونیم یکی از مزیت های واقعا مفید اینترنت تو این چند سال اخیر همین بحث زبان آموزی مخصوصا انگلیسی با این همه منابع و کانالهای متعدد که روز به روز به تعدادشون هم افزوده میشه, بوده است. که واقعا میشه گفت کم کم داره اون نگاه محدود و سخت وسنتی به یادگیری زبان رو درکل از بین میبره و سهولت یادگری زبان با وجود منابع روز افزون بیشتر میشه. من اطلاعی در مورد منابع یادگیری زبان آلمانی تو اینترنت ندارم. اگر چه با یه سرچ ساده تو گوگل, یوتیوب به دنیای عظیمی از نتیجه جستجو میرسیم ولی همیشه اینکه واقعا چی خوبه کدوم وب سایت موثره اینا وسواس برانگیزه و آدم در واقع اعتماد نکنه و مجذوبش نشه نمیتونه انتخاب کنه یا شروع کنه.
من آلمانی رو دوست دارم همانطور که انگلیسی با اهمیته و یادگیریش جذابه دوست دارم حداقل یروز تو آلمانی سطحم متوسط باشه. واقع گرایانه به قضیه نگاه کنیم زبان آلمانی جز زبان های بااهمیت دنیاست. وخیلی از کتابهای مهم دنیا به زبان آلمانین و آلمان از لحاظ منابع کتاب تو دنیا جز اولین هاست.هر کی علاقه به تاریخ, هنر,نویسندگان و فیلسوفان آلمانی داشته باشه حتما یه روزی دلش میخواد که آلمانی یاد بگیره :ok_hand:

2 Likes

سلام
اگه میخواین آلمانی رو به خوبی ( با روش تکرار فعالانه) و ناخودآگاه یاد بگیرین
دوره ی خفن و تحسین شده ی Assimil رو پیشنهاد میکنم

http://www.irlanguage.com/News/m/798/

5 Likes

سلام آقای محمودی. توی اپ lingQ یه سری مینی‌ستوری هست اونا خوبن. ولی من یه منبع پیدا کردم عالیه. یه آقاییه با همون سیستم A j کار میکنه. یه درسشم رایگان گذاشته من گوش دادم عالی بود. پکیج اولش ده داستانه حدود ۵۰ یورو بود من ازش تخفیف گرفتم راضی شد ۱۵ یورو بده. البته باز دلار کشید بالا و ۱۵ یورو واسه ده درس خیلی زیاد بود. موفق نشدم بخرم، هنوز به طور جدی هم شروع نکردم. البته اگه چند نفر با هم بخرن مفت درمیاد. پکیجای دیگه‌شم هست، اونا هم گرونن. آقای ناصری هم گفت که در آینده هم قراره زبان آلمانی رو اضافه کنن به برنامه‌شون. حالا نمیدونم چقد طول میکشه. من فعلا دارم رو مینی‌ستوری‌های lingQ کار میکنم ولی خب به خوبی درسای اون آقا نیست. اینم لینک سایتش :point_down:

من آرزومه یه روزی گوته، هاینریش بل، پاتریک زوسکیند، گونتر گراس، ویلهلم هومبولت، هرتا مولر… رو به آلمانی بخونم

4 Likes

عالیه
کیه که با این روش نتونه زبان یاد بگیره
و اگه این یادگیری در داخل اپلیکیشنی مثل زبانشناس میبود مطمئنا خیلی راحت میشد تو آلمانی به سطح متوسط رسید. وخیلیا مشتاق بودن آلمانی یاد بگیرن.
آدم میگیرده منابع پیدا میکنه مشکلی نیست منابع زیاده پادکست زیاده کتابهای سطح بندی زیاده اونم واسه زبان آلمانی.ولی اگه اپلیکیشن با همین امکانات بود این منابع رو میداد آقای گلمیرزایی یا ناصری تو منابع اپلیکیشن اضافه میکردن. من به شخصه حوصله یادگیری زبان رو با پی دی اف اینا ندارم مگر اینگه مجبور باشم ولی اگه این بود مطمئنا شروع کرده بودم آلمانی رو.

:ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
میخوام هگل, کانت,شوپنهاور, نیچه, هایدگر رو به آلمانی درک کنم

3 Likes

من دنبال کسی بودم که این دوره‌ها رو باهاش شریکی بخرم ولی خب کسی رو پیدا نکردم.
باید دید که برنامه‌ی گروه برای آینده چیه.
امیدوارم زودتر این امکان رو فراهم کنن. یا توی زبانشناس یا به صورت یه اپ جدا که زبان‌های غیر از انگلیسی رو پوشش بده

3 Likes

@dori
… …

2 Likes