پرسش و پاسخ با #سلام_کامبیز

پرسش و پاسخ با #سلام_کامبیز
0

#سلام_کامبیز حدودا هشت ماهی هس زبان کار میکنم الان درس قدرت قسمت 12 هستم و درآینده میخوام راهنمای توریست بشم برا همین هم مکالمم باید خوب بشه هم لغات بعد از قدرت چه دوره ای به من پیشنهاد میدید؟و الان که قدرت دارم میخونم چکار کنم؟

سلام دوست گرامی، روزتون بخیر.

در ابتدا بهتون تبریک میگم که تونستید 12 درس انگلیسی قدرت رو مطالعه کنید. برای راهنمای توریست شدن مشخصاً شما نیاز دارید مکالمه خوبی داشته باشید و صد البته روون و بدون مشکل صحبت کنید.

بعد از انگلیسی قدرت پیشنهاد من استفاده از دوره " انگلیسی واقعی یاد بگیر" هستش. چرا که اصطلاحات و اسلنگ های خوبی به شما آموزش خواهد داد. مکالمات استفاده شده در اون بدون مکث و کاملا طبیعیه که میتونه به درک شنیداری شما کمک بسیاری کنه.

اما برای تقویت مکالمه نیاز دارید که مکالمه کنید. سلاست زبانی از مکالمه و استفاده از عباراتی که یاد گرفتید میاد. پس پیشنهادی که میشه به شما داد اینه که بلافاصله وقتی که احساس کردید آماده هستید یک شخص که قادره مکالمه کنه رو پیدا کنید و باهاش هفته ای حداقل 3 ساعت مکالمه کنید ( بیشتر بهتر).

البته من از برنامه شما خبری ندارم. اما من قبلا هم تاکید کردم که یادگیری زبان نیاز به ساعت های با کیفیت داره و اگه ساعت ها با کیفیت و صد البته فشرده تر باشن بازده بسیار بالایی خواهند داشت.

یعنی کسی که شش ماه شدید روزی 8 ساعت زبان میخونه از کسی که 2 سال روزی 1 ساعت میخونه سریع تر به سلاست زبانی خواهد رسید و در مکالمه بهتر خواهد بود چرا که زبان رو زندگی خواهد کرد. پس برنامتون رو فشرده تعریف کنید.

ضمناً ویدئو ها و مطالبی که مربوط به شغل مورد علاقتون هست رو هم تماشا کنید. ببینید اونها چطور به توریست ها راهنمایی میکنند؟ چه اصطلاحاتی استفاده می کنند و چه آداب خاصی دارند؟

همیشه آمادگی به شما کمک بسیاری در بهبود عملکردتون خواهد داشت. در قالبی که بیشتر بهش احتیاج دارید زبان یاد بگیرید و به مکالمات گوش بدید. وقتی که به سطوح بالا تری رسیدید میتونید از کتاب های الگویی مکالماتی استفاده کنید تا بهتون در چجوری گفتن عبارات کمک کنند.

بطور مثال کتاب " جملات کلیدی آقای منوچهر سرخابی" شامل عبارات بسیار کاربردی ای میشن که شما می تونید یادشون بگیرید. مثلا ممکنه در دوره ها و ویدئو هایی که باهاشون تمرین میکنید به جملاتی از قبیل " یه روز در میون"، “چقدر این لباس بهت میاد”، “فردا باید اضافه کار بایستم” و… بر نخورید و برای رسوندن منظورتون مجبور باشید دائماً فارسی رو به انگلیسی ترجمه کنید که ممکنه گاهاً اشتباه و غیر قابل درک بشه. مثلا یه دوستی به یه خارجی گفته بود “don’t be tired” که همون خسته نباشید خودمونه. پس این کتاب ها میتونن کمک خوبی بشن. احتمالا وقتی به پایان انگلیسی قدرت رسیدید من و همکارم فلش کارت هاشو آماده خواهیم کرد که شما میتونید تهیه کنید و بهتر یاد بگیریدش.

بطور خیلی خلاصه دو برابر به مطالب گوش بدید ( چون در مکالمات باید اول فهمید طرف چی میگه بعد صحبت کرد) سپس تمرین مکالمه بسیاری داشته باشید ( تا بتونید لغاتی که یاد گرفتید رو فعال کنید، نقاط ضعفتون رو پیدا کنید و روون تر شید) و سپس تا میتونید مطالعه کنید تا با ساختار زبان در قالب های مختلف آشنا شید و در آخر کمی هم بد نیست بخاطر شغلتون تمرین نوشتاری کنید.

اینارو بسته به نیاز هاتون برنامه ریزی کنید و از زبان آموزیتون لذت ببرید :rose::rose:

سوالی بود در خدمتم

ممنون از وقتی که گذاشتی و بسیار خوشحالم که کسی هست منو راهنمایی کنه و تشکر فراوان ازینکه ذهنمو در انتخاب منابع باز کردین

سوال:

#سلام کامبیز

میخواستم ببینم میشه دروس Aj رو یک روز در میان جلو رفت؟جای یک هفته دو هفته اما!
سوال دومم اینه:
آیا میتونم دروس تلفظ Aj رو قبل از دروس گرامریش بخونم…
سوال سوم:
بعد از اتمام دوره ی power نتیجه چه خواهد بود؟!
باید منتظر چی باشیم؟!
سوال چهارم:
وقتی یه متنی رو میای بخونی،میبینی تعداد بی شمار کلمه داره که بلد نیستی!چیکار باید کرد؟!
خب ادم خسته میشه همشو دربیاره از دیکشنری اون موقع کلا از متن خارج میشه و میره تو دیکشنری،و …
سوال پنجم:
هنگام دیدن یه فیلم زبان اصلی چند درصدشو اگه بفهمی
خوبه؟!
ممنونم…خیلی خیلی ممنونم!

پاسخ:

برای عضویت در کانال تلگرامی اینجا کلیک کنید

#سلام_کامبیز
خوب هستید اقا کامبیز ؟
یه سوال کوووووتاه بپرسم
کتاب خوندن به روشی که توی پست ِ (چگونه بهینه کتاب بخوانیم) ینی بخونیمو رد شیم بهتره ؟ یا اینکه عین بسته ی قدرت روزی حدودا سه بار روی یک بخش تمرکز بشه و سعی بشه که بازگویی بشه اون قسمت ؟ اگر اولی باشه وقت میشه ادم پادکستم گوش بده … اگر دومی باشه تمرکز بیشتر روی کتاب هست … !
من میخوام به روشی بخونم که بیشترین بازدهی رو داشته باشه چون واقعا تاابد وقت ندارم زبان یاد بگیرم …
ممنون میشم کمک کنید

پاسخ در صوت پایین:

#سلام_کامبیز پر تلاش
واقعیتش من چند وقته با اپلیکیشن شروع کردم
حدود یکماه
سطح زبانم با ازمون بریتیش کونسول intermediate مشخص شد.حدود 3000 کلمه بلدم.در زبانشناس هم الان سطح 3 هستم.واقعیتش زمان 6 ماهه میخوام بزارم واسه ازمون ایلتس .نمره بالا 8 لازم دارم.راهنماییم کن ممنونم

در ضمن اصلا نیازی هست کلاس برم؟

پاسخ در فایل صوتی پایین:

#سلام_كامبيز
وقت بخير سوپر قهرمان
اقا كامبيز بنده حدود يك سال است كه با aj شروع كردم
ابتدا دروس پايه الانم دروس پاور
حقيقتش چند سال ديگه به اميد خدا ميخوام راهي بشم اروپا براي ادامه تحصيل احتمالا 3 سال ديگه
تو اين مدت ميخوام زبان بخونم حسابي برنامه من به اين صورت هستش كه روزي حدود يك ساعت و نيم زمان صرف پاور مي كنم بعدش با همون متد پاور زبان تخصصي ميخونم حدود 1 ساعت
يعني فايل هاي ويديويي رو دانلود كردم متن رو استخراج مي كنم و يك هفته تا 10 روز روي يك فايل تخصصي 15 دقيقه اي وقت ميزارم .
به نظر شما اين روش بنده درسته ؟
و دوم ميخواستم تجربه شما در يادگيري زبان رو بدونم كه چكار كردين شدين سوپر قهرمان من در زبان
اگر امكانش باشه برنامه مطالعاتيتون و منابعي كه استفاده مي كردين رو هم ذكر بفرمايين
ممنون

سلام خدمت شما دوست گرامی. روزتون بخیر. عذر خواهی میکنم بهتون دیر پاسخ میدم.

در وهله اول باید بهتون تبریک بگم که روش صحیح و درست رو کاملا پیدا کردید و دارید خوب مطالعه می کنید. برنامه حال حاضر شما بسیار صحیح و عالی هستش.
اگه به این روش پیش برید تضمین میکنم که مهارات شما به سرعت بالا خواهد رفت ( مخصوصاً شنیداری و دایره لغات) و می تونید به هدفتون برسید. فقط ثباتتون رو از دست ندید و این مدت تا میتونید به انگلیسی گوش بدید و خودتون رو باهاش درگیر کنید.

پاسخ سوالتون رو در وویس زیر میدم.