کمک برای یادگیری و صحبت کردن به انگلیسی

سلام
من زنی ۴۳ ساله با مدرک لیسانس حسابداری هستم
چند سال پیش حدود یک سال و نیم کلاس های زبان میرفتم و تا حدود زیادی پیشرفت هم کرده بودم اما دقیقا از جایی که شاید میتونست زبان من خیلی شروع به پیشرفت کنه
رفتن به کلاس را ترک کردم
حالا بعد از چند سال دوباره احساس کردم که نیاز دارم حتما زبان بخونم به خاطر علاقه ای که دارم و مسافرت هایی که میرم
البته اینبار به صورت خود اموزبا این نرم افزار شروع کردم خیلی خوب داستان ها را میخونم و جاهایی که باید جواب بدم خوب جواب میدم اما وقتی میخوام خودم یک جمله با کلمات جدید بسازم اصلا نمیتونم حتی حرف زدن فارسی خودم هم یادم میره یعنی انگار هیچ جمله ای تو ذهنم نمیاد
از حرف زدن به انگلیسی ترس دارم همه ی اموخته هام از ذهنم میپره این حالت به حدی هست که در مسافرت هایی که میرم حتی ساده ترین جملات را نمیتونم بگم اون لحظه از یادم میره و مجبورم از بچه هام کمک بگیرم ولی بعد خودم تعجب میکنم که چطور نتونستم چنین جمله ساده ای را بگم
اگه کسی میتونه لطفا من و راهنمایی کنه که چی کار کنم

1 پسندیده

اول باید ببینید حدودا چه سطحی هستید.
من چند تا جمله که درباره شما به ذهنم میاد رو مینویسم و شما اگر مایل بودید ببینید میتونید بعد از یک یا دو بار نگاه کردن تو ذهنتان انگلیسیش رو بگید یا نه. فعلا کند بودن اهمیتی نداره، فقط بسازیدش. برای راحتی کار جملات رو طبق دستور زبان و نه گفتاری، مینویسم.
میخوام ببینم ممکنه همون مشکلی که برای من تو صحبت کردن پیش میاد برای شما هم پیش اومده باشه یا نه.

• میتوانید آخرین موضوعی که به انگلیسی به آن فکر کردید را برایم توضیح بدهید؟
  • به نظرتان سفرهای خارجی چه طور میتواند زبان انگلیسی تان را تقویت کند؟
  • از نقطه نظر من، خانواده شما باید همواره در سفرهای خارجی همراه شما باشند.
  • لطفا بهترین کشوری که تا به حال آنجا بوده اید را نام ببرید و بگویید چرا چنین فکر میکنید.
  • اگر فقط میتوانستید روی کنترل استرستان تمرکز کنید، قطعا میتوانستید هنگام صحبت با یک انگلیسی زبان بهتر عمل کنید.
  • انگلیسی دانستن یعنی ساختن هرآنچه که در زبان مادری میتوانیم به آن فکر کنیم.
3 پسندیده

can you explain for me the last subject you thought about it؟
دومی و نمیدونم یعنی نمیتونم درست جمله بندی کنم
in my point ,your family must be with you in foreign travel

please neam the best country you have been there and why you think
if you could just focus in your stress of course you could better while you speak with english languages

knew english means meak every thing we can think about it
ممنون از محبت شما که وقت گذاشتید
فکر میکنم سطح زبانم خیلی پایین تر از اونی باشه که خودم فکر میکردم چون به سختی تونستم این جمله ها را بسازم و میدونم خیلی هم درست نیست ولی متاسفانه توانم در این حد بود
باز هم ممنون و سپاس گذار از محبت شما

2 پسندیده

به نظر من با تکرار مشکل ترس شما و عدم اعتماد به نفس ، حل خواهد شد.

در کتاب اثر مرکب “جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما” نوشته نویسنده شهیر دنیا، دارن هاردی، یه جایی میگه :

1. اگر در دریبل زدن خوب نیستی، بعد از تمرین همه ، 100 تا دریبل بزن.
2. اگر در پرتاب 3 امتیازی ضعف داری، روزی 1000 تا پرتاب انجام بده.
شاید در طبیعت و یا فیلم ها و یا عکس ها دیده باشید، نهر آبی که بر سنگ سخت توی مسیرش اثر گذاشته!! بله حتی آب هم به مرور زمان بر سنگ سخت اثر میزاره.

نتیجه :
برای افزایش اعتماد به نفس و تسلط بر مکالمه ، باید هر روز بار ها و بار ها بخوانید و حرف بزنید.
کلمه ها و جملات کوتاه
تکرار داست های کوتاه خوانده شده
گوش دادن های بسیار

تکرار کلید رمز موفقیت شماست.

اگر واقعا احساس می کنید که نیاز دارید زبان یاد بگیرید، نصف راه را طی کرده اید.
برای پیمودن نیمه دیگه راه، باید اقدام کنید.
فقط اقدام. یعنی از همین الان عمل کنید به تکرار کردن.

موفق باشید.

می تونید این مطلب را هم مطالعه فرمائید : لینک

7 پسندیده

ممنون و متشکر از توجه شما

2 پسندیده

اختیار دارید.
گمان میکردم شاید استرس بیش از حد باعث شده باشه نتونید صحبت کنید، ولی اونجوری که خودتان گفتید مشکلتان با ساختارها و بیان درست مفهوم هست. به نظر میرسه سطح زبانتان مقدماتی ولی نزدیک به متوسط باشه.
من توضیحات بیشتری رو تو پیام براتون ارسال میکنم که میتونید اونم به عنوان یک مسیر در نظر داشته باشید و بررسی کنید.

4 پسندیده